in

Zoom Eklentileri: Video Toplantılarınızı Bu Eklentilerle Güçlendirin!

zoom klavye kısayolları - zoom görüşme kaydetme - zoom - zoom vs skype - zoom vs microsoft teams - lorentlabs - klavye kısayolları
zoom klavye kısayolları - zoom görüşme kaydetme - zoom - zoom vs skype - zoom vs microsoft teams - lorentlabs - klavye kısayolları

Zoom Eklentileri: Video Toplantılarınızı Bu Eklentilerle Güçlendirin!

Pandemi sürecinde Zoom kullanımı sadece ülkemizde değil dünyada ciddi bir şekilde artış gösterdi. Her ne kadar yurtdışındaki bazı okullarda ve şirketlerde kullanımı yasaklanmış olsa da Türkiye’de böyle bir şey söz konusu değil. Bu yüzden Zoom kullanırken, kullanımınızı eklentilerle güçlendirmeniz mümkün. Eklentileri nereden mi indireceksiniz? Tabi ki Zoom Market’e giderek indireceksiniz.

Zoom’un kullanımı her ne kadar bazı okullarda, şirketlerde veya kurumlarda zorunlu olarak kullanılsada gizlilik ve güvenlik seçeneklerinizi kişiselleştirirseniz oldukça faydalı bir hale gelebilecek bir uygulama.

Zoom Eklentileri:

Zoom eklentileri kullandığınızda oldukça fayda görmeniz mümkün. Peki bu eklentiler neler gelin yakından göz atalım.

Zoom Eklentileri: Gmail:

Zoom kullanırken Zoom ile birlikte kullanılabilecek en önemli hizmetlerden birisi tabi ki e-posta. Hemen Zoom’un marketine girerek Gmail‘i indirebilirsiniz. (Gmail sadece bir örnek) Eklentiyi indirerek (Herhangi mail eklentisini) sekmeden sekmeye geçiş yerine hızlı şekilde entegre olmuş mail hizmetinden faydalanabilirsiniz. Kısacası; Gmail hesabınızdan artık toplantıları planlayabilir ve başlatabilirsiniz. Ayrıca Zoom’u yönetebilirsiniz. Artık toplantılarınızı takip ederken e-postanızı kolayca yönetebilmeniz de mümkün.

Slack:

Meslektaşlarıyla iletişimde kalmak için Slack kullanan birçok profesyonelden biriyseniz, Slack eklentisi kesinlikle müthiş bir şey. Kısacası, Zoom kendini Slack ekosistemine tamamen entegre ediyor.

/Zoom” komutunu girerek doğrudan bir Slack kanalında veya grubunda bir toplantı başlatabilirsiniz. Slack içerisinde ayrıca “/zoom call” komutuyla Zoom Phone kişilerinizi kolaylıkla arayabilirsiniz.

SurveyMonkey:

SurveyMonkey’i duymadıysanız, bu bir anket yazılımıdır. Hızlı ve doğrudan geri bildirim almak için bir toplantının katılımcılarına anket yapmanın yararlı olabileceğini düşündüyseniz , SurveyMonkey Zoom eklentisi bunu kolaylaştırıyor.

Eklenti yüklendikten sonra, doğrudan Zoom’un sohbetinden anketleri aktif hale getirmeniz mümkün. Bu sayede kullanıcı sonuçları da hızlıca toplar. Oldukça kullanışlı ve kolay.

Wikipedia Search:

Wikipedia kesinlikle bir bilgi deposu. Zaten adı da buradan geliyor. Daha önce bir toplantıda bulunduysanız ve hızlı bir bilgiye ihtiyacınız varsa, normalde Zoom’dan çıkmanız ve bir arama yapmanız gerekiyor. Fakat Wikipedia Search Zoom eklentisini indirdiğiniz bilgiye erişiminiz daha kolay ve hızlı olur. Bu eklenti sayesinde hızlıca Wikipedia’da bulunan makaleleri bulduktan sonra direkt Zoom sohbeti üzerinden paylaşabilirsiniz.

Lingmo Translate:

Hiç dilinizi konuşmayan biriyle konuşmak istediniz mi? Zoom’un Lingmo Translate eklentisi, kullanıcıların çok dilli konuşmalar yapmasına ve bir kullanıcının ana dilini gerçek zamanlı olarak çevirmesine olanak tanıyor. Güzel değil mi? Benim oldukça ilgimi çekti.

Yalnızca eklentiyi sohbette etkinleştirin, göndermek ve almak için dilinizi seçin; sohbetleriniz, IBM’in Watson Yapay Zekası kullanılarak her sohbet üyesinin diline otomatik olarak çevrilecektir.

G Suite:

Google ekosistemine dahilseniz ve yalnızca Gmail’den fazlasını istiyorsanız, Zoom’un G Suite eklentisi tam size göre. G Suite, Zoom Gmail eklentisinin tüm işlevlerine sahip, böylece toplantılarınız üzerinde tam kontrole Gmail içinden sahip olursunuz.

Ayrıca G Suite, Google Takvim entegrasyonunu da ekler. Toplantılarınızı doğrudan Google Takvim’de planladıktan sonra başlatabilmeniz ve yönetebilmeniz mümkün. Bu şekilde yalnızca toplantılarınızı takip etmekle kalmaz, aynı zamanda onları programınıza da kolayca yerleştirebilirsiniz.

Rev Live Captions:

Toplantılarınızı evde yaptığınızda, dikkatinizin dağılması oldukça kolay. Ayrıca, bir kişinin internet bağlantısının ne kadar değişken olabileceğini düşünürsek, bazen insanların ne söylediğini anlamak zor olabilir. Zoom’un Rev Live Captions eklentisi, tüm bu sorunları gerçek zamanlı altyazılarla gidermeye çalışıyor.

Basit bir kurulumdan sonra, Rev Live Captions varsayılan olarak tüm toplantılarda canlı altyazı yapacak şekilde ayarlanabilir. Zoom toplantınızın tüm katılımcıları diledikleri zaman altyazıları açıp kapatabilir.

Zoom eklentileri başlığına yeni eklentiler eklememizi istiyorsanız hemen bizlere yorum ile bilgi verin. Ayrıca buraya tıklayarak hemen seçtiğimiz içeriği okumaya da devam edebilirsiniz.

Zoom Eklentileri ilgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e residency

Estonya e-Vatandaşlık Nedir? Ne İşe Yarar?

kötü amaçlı yazılım nedir - kötü amaçlı yazılımlar - kötü amaçlı yazılım hakkında - virüsten kurtulma

Bridgefy Nedir? Bridgefy Nasıl Kullanılır?