in

Ekran Süresi Yönetme: Ebeveynler Çocukların Ekran Süresini Yönetin!

E2ED4CAC C698 4C2E 8560 62B568BBAED8
E2ED4CAC C698 4C2E 8560 62B568BBAED8

Ekran Süresi Yönetme: Ebeveynler Çocukların Ekran Süresini Yönetin!

Çocukların ekran süresini yönetmenin tek bir yolu var. O da tabi ki; ebeveynlik. Etrafımızdaki kişilere iyi bakalım. Özellikle 2-6 yaş arasında çocuğu olan kişilere. Ebeveynlikten uzak birçok kişi var. Küçük çocukların ellerine cep telefonu ya da tablet vererek onları ağlamasını (!) susturan ebeveynler.. Oldukça üzücü bir durum. Fakat kontrollü olarak çocuklarıyla birlikte akıllı cihazlarda zaman geçiren ebeveynler için birkaç önerimiz var.

Örneğin iPad’inizde sadece 20 dakika bir zaman belirlediniz. Çocuğunuzun yaşı küçükse (genelde küçük yaştaki çocuklar hep akıllı cihazlar için ağlıyorlar.) bu zaman kısıtlamasına ilk başlarda uymayabilir. Fakat doğru bir telkin ile çocuklarınızı uyarmanız gerekecek. Bir zaman sonra ise durum tamamen istediğiniz gibi düzelecektir.

Apple Cihazlarda Ekran Süresi Yönetme:

Apple cihazlarda ekran süresini ayarlamak için aslında oldukça basit iki yöntem mevcut. İlk yöntem Aile Paylaşımı süreci. Burada uygulamalara ve uygulamaların bulunduğu kategorilere direkt olarak zaman sınırları koyabilir ve aynı zamanda her kişinin (Ailedeki) ekran süresi kullanımıyla ilgili rapor alabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise, küçük yaştaki çocuklar için en ideal olandır. Bir akıllı cihazı küçük çocuğun eline vermeden önce ekran süresini otomatik olarak ayarlayabilir ve çocuklara cihazları o şekilde verebilirsiniz. Çocuk sadece ayarladığınız süre boyunca cihazla oynayabilir.

Diğer:

  1. Apple’ın ürünleriyle ilgili detaylar için bu başlığımızı okumayı unutmayın: Ebeveyn Kontrolü: iPhone, iPad, iPod Touch
  2. Microsoft üzerindeki detaylar için de bu başlığımıza bakmayı unutmayın: Ebeveyn Kontrolü Bölüm-2: Windows Bilgisayar

Ebeveyn kontrolü uygulamak için bazı cihazlarda yerleşik özellikler olmayabilir. Bu yüzden Google Play ya da App Store gibi uygulama mağazalarından farklı ebeveyn kontrolü ya da ekran süresi kontrolü uygulamasını kolayca indirebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi bu tür uygulamaların da farklı özellikler sunan pro/premium çeşitleri mevcut. Eğer konuya dair emin olamadığınız bir durum varsa kesinlikle herhangi bir ödeme yapmadan free uygulama kullanın. Free (ücretsiz) uygulama hoşunuza giderse ancak o zaman pro/premium uygulama edinin. Çünkü birçok uygulama ne yazık ki söylediği ‘şeyleri’ tam olarak sunmuyor. Çocukların ekran süresini yönetme konusundaki ‘bunları kaçırmayın’ başlıklarını okumayı unutmayın.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

netflix içerikleri - netfix şovları - en bilinen netflix dizileri - en çok izlenen filmler

Netflix İçeriklerinin En iyi Olduğu Ülkeler! O İçeriklere Erişimi Anlattık!

startupstock scaled

İlgimizi Çekti, Sizin De Çekebilir: Keyiflendiren İnternet Siteleri Listesi!