in

İlgimizi Çekti, Sizin De Çekebilir: Keyiflendiren İnternet Siteleri Listesi!

startupstock scaled
startupstock scaled

Keyiflendiren internet siteleri ara ara arama motorlarında aradığımız, boş zamanımızı değerlendirmek için kullandığımız web sitelerinden oluşuyor. Bu web sitelerinin bazılarına girdiğinizde gerçekten zamanın nasıl geçtiğini hiç anlamıyorsunuz. Bir kısmı ise gerçekten bağımlı yapıyor. Girdikten sonra karşılaştığınızda ‘Yahu bu nasıl bilgi’ diyebileceğiniz web sitelerine de bu içeriğimizde yer vermek istedik.

Peki nedir bu keyiflendiren web siteleri listesi hadi birlikte bakalım!

  1. Supercook adlı siteyi duymuşsunuzdur. Duymayan arkadaşlarımız için hemen kısaca bir örnek ile anlatalım. Evdesiniz ve o kadar yorgunsunuz ki yapacağınız yemeğin ne olduğuna karar bile veremiyorsunuz. İşte bu noktada bu web sitesi yardımınıza koşuyor. Evdeki malzemeleri kullanarak hangi yemekleri hızlı bir şekilde hazırlayabileceğinizi size güzel bir tarif listesi şeklinde sunuyor.
  2. What-Song adlı siteyi yeni keşfedecek olan birçok kişi olduğunu düşünüyorum. Bu sitenin amacı çok basit. Herhangi bir filmde ya da dizide çalan şarkıları hızlıca bulmanıza yarıyor.
  3. Ptable bu site sayesinde periyodik tabloyu hızlıca öğrenebileceksiniz. Sayısalcı öğrenciler için bulunmaz bir nimet olabilir. Bu web sitesi sayesinde şu ek bilgiyi de vermek isterim: Periyodik tabloda hiçbir şekilde J harfiyle karşılaşmazsınız. Nedenini hiç düşündünüz mü? Hemen aşağıdan düşündüğünüz nedeni yorum olarak yazabilirsiniz.
  4. PlaylistBuddy Twitter’da sporbuddy, tweetbuddy, çekirdekbuddy ararken PlaylistBuddy yardımınıza koşuyor diyebilirim. Peki ne yapıyor bu site? Spotify listenizi hızlı bir şekilde Youtube listesine çeviriyor.
  5. TheTrueSize bu web sitesi de oldukça zamanınızı çalacak gibi. Meraklı kişiler için müthiş eğlenceli bir web sitesi. Bu web sitesiyle herhangi ülkenin yüz ölçümlerini kolayca karşılaştırabiliyorsunuz.
  6. SkylineWebcams KoronaVirüs pandemi sürecinde gezmek istediğimiz yerleri gezemez olduk. Bu durum biraz üzücü oldu. Özellikle planları ertelenen arkadaşlarımız için özel bir web sitesi diyebilirim. İstediğiniz ülkeyi seçerek istediğiniz noktadaki kamerayı bu web sitesi sayesinde izleyebiliyorsunuz. Evet evet izinli. Yani yasal.
  7. PassportIndex bu web sitesi sayesinde hızlı bir şekilde pasaportları karşılaştırabiliyorsunuz. Ayrıca web sitesi üzerinde vizeyle ya da vizesiz nerelere gidebileceğinizi de görmeniz mümkün.
  8. WhereIsRoadster Elon Musk’ın uzaya gönderdiği ve hepimizin ilgiyle izlediği şu kırmızı arabayı hatırlarsınız. Hatırladınız mı? Bu web sitesinin açılış amacı o arabayı gerçek zamanlı takip etmekti. Yine web sitesi içerisinde farklı içerikleri izleyebilirsiniz.
  9. WillRobotStakeMyJob robotlar birçoğumuzun işini elinden alabilir. Örneğin benim işimi elimden alabilecek yapay zekalar şu an günümüzde de kullanılıyor. Yani içerik üreten yapay zekalar. Birçok insanın aynı zamanda işsiz kalmasını sağlayacak bu teknoloji tam olarak nereye varacak merakla bekliyorum. Bu internet sitesi de tam olarak bu noktada işe yarıyor. Yaptığınız işin bir robot tarafından yapılıp yapılamayacağını size yüzde olarak gösteriyor. Avukat mısın? %4 oranında bu işi bir robot da yapabilir gibi.
  10. Radiooooo Sevdiğiniz bir ülkenin adını ve hangi yılına dönmek istediğini seçin ve o an ne çaldığını bulun. Evet geçmişi size getiren radyonun internet sitesi.

Beğendiğimiz daha farklı birçok web sitesi mevcut. Keyiflendiren internet siteleri başlığının ikinci bölümünü yazmayı istiyoruz. Umarız ki beğenirsiniz ve keyifli bir zaman geçirirsiniz. Web sitemizin içeriklerinden de bir şey seçtik. Buraya tıklayarak hızlıca erişebilir ve okuyabilirsiniz.

Not: Siteler kişisel olarak beğenildiği için sizlerle de paylaşılmak istenilmiştir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E2ED4CAC C698 4C2E 8560 62B568BBAED8

Ekran Süresi Yönetme: Ebeveynler Çocukların Ekran Süresini Yönetin!

tutanota - protonmail - tutanota vs protonmail - güvenli email - en iyi mail

Güvenli E-posta Karşılaştırması: Tutanota ve ProtonMail Karşılaştırması!