in

İlginç Web Siteleri | Sokağa Çıkma Yasağı Sürecinde Sıkılma!

ilginç web siteleri - az bilinen siteler - vakit geçirmelik siteler - lorentlabs
ilginç web siteleri - az bilinen siteler - vakit geçirmelik siteler - lorentlabs

İlginç Web Siteleri | Sokağa Çıkma Yasağı Sürecinde Sıkılma!

İlginç web siteleri başlığı altında derlediğimiz bu içeriğimizde sokağa çıkma yasağında evlerinde sıkılan, yasaktan dolayı dışarıya çıkmak isteyen fakat çıkamayan ve evde yapacak hiçbir şey bulamayıp sürekli uyumak isteyen kişiler için birkaç alışılmadık web sitesini derledik. Umarız ki bu web siteleriyle biraz kafa dağıtabilir ve sizlere destek sağlayabiliriz.

Covid-19 pandemi süreci hızlı bir şekilde devam ederken gelecekte bizi neler bekliyor tam olarak maalesef hiçbirimiz artık tahmin bile edemiyoruz. Bu süreçte mümkün oldukça sosyal mesafe, maske ve temizliğe dikkat edilmesi gerektiğini de içeriğimize geçmeden önce hemen hatırlatmak isterim.

Şimdi Listemize Geçelim!

  • Evde çok sıkıldınız biliyorum! Pencereden bakıyorsunuz olmuyor, balkona çıkıyorsunuz olmuyor! TV’de zaten bir şey yok. İnternette de sanırım akışta pek bir şey bulamadınız ve henüz yasak yeni başlarken ne yapacağınızı sorguluyor olabilirsiniz. Oturduğunuz yerden dünyadaki farklı evleri şimdi birlikte gezeceğiz. Daha doğrusu evlerin içini gezmeyeceğiz fakat o evlerin pencerelerinden birlikte bakacağız. Nasıl mı? https://window-swap.com bu siteye girerek farklı ülkelerdeki farklı insanların pencerelerinden dışarıyı izleyebiliyoruz. Bu arada fotoğraftan bahsetmiyorum. Direkt olarak canlı. İçeriği hazırlarken birkaç evin penceresinden bakmak istedim ve çok güzel kuşların olduğu ve yağmurun yağdığı birkaç pencereye denk geldim. Çok huzurlu hissettirdi. Sesleri açın ve izleyin, çok güzel!
  • Dakikalarca web sitelerinde gezmeye meraklı mıyız? Bence meraklıyız. Yani en azından benim yakın çevrem böyle. Yeni bir şey bulduğunda sonuna kadar gitmek, neyin ne olduğunu anlamak istiyor. İşte bu web sitesi Deep Web’i, Dark Web’i vs. bitiren bir internet sitesi. Herkesin tanıdığı bir ünlünün web sitesi. Kim mi? Akrep Nalan. Akrep Nalan’ı tanımayan varsa kısaca özet geçeyim: Gerçek ismi Füsun Nalan Açın olan Akrep Nalan Türk şarkıcı. Yanılmıyorsam birkaç dizide de rol almıştı. Hayat Bilgisi diye hatırlıyorum mesela dizilerden bir tanesini. 66 yaşında olan Akrep Nalan’ın web sitesi benim ve çevremin çok dikkatini çekti. Girdiğinizde bağımlısı olacağınızdan çok güzel bir vakit geçireceğinizden eminim. İşte web sitesi: http://www.akrepnalan.com/ En başta fake bir site mi diye düşündüm. Fakat değil. Resmi internet sitesi. Size geçmişi hatırlatacak her şey burada var.
  • Bu siteyi ilk gördüğümde 1 saatten fazla zaman geçirdiğimi söylemeliyim. Gezemediğimizi, sokağa çıkamadığımızı düşündüğümüz için bu web sitesinin değeri şu an oldukça fazla bence. Hiç uzatmadan ne olduğunu kısaca anlatmak isterim. Yüksek çözünürlüklü panoramik görselleri görebileceğiniz aynı zamanda bilgi alabileceğiniz ilginç bir web sitesi. Hatırlıyorum, İstanbul diye arama yapmıştım. Bu kadar güzel bir şey olabilir mi ya? Diye sordum kendi kendime. Mutlaka bakmanızı öneririm. Kişisel şiddetli tavsiyemdir: http://www.airpano.com/

Yapay Zeka ve Oyun

  • http://fiveminutes.gs adlı site Black Mirror’un Bandersnatch bölümüne benziyor. Oyun +18 ve zorlu yönlendirmeler yapıyorsunuz. Müthiş eğlenceli ve adrenalini üst seviyede tutuyor. Bilgisayar başında olan kişilerin oynamasını beklediğim çok fena diyebileceğim bir oyun.
  • Karantina, sokağa çıkma yasağı, bulaşıcı hastalıklar derken hastanelere gitmeye korkmaya başladık. Peki ne yapacağız? Doktorlar bile çok acil bir şeyiniz yoksa acile gelmeyin diye uyarılar yapıyor. Böyle bir web sitesi bulduk. Bu yapay zeka ile oluşturulan site http://medulus.io size hastalığınız hakkında oldukça yardımcı oluyor ve bilgi veriyor. Resmen check-up yapıyor. Fakat unutmayın; bu henüz gelişmekte olan bir yapay zeka ve doğruluğu teyitli değil. Bu yüzden doktorlarla bir tutmayın. En azından uzun bir süre. Evde hastalıklarınızı kontrol etmenizi, en azından şüphelerinizin gitmesini sağlamanız mümkün.
  • Bu web sitesinde ise dünyaya hiçbir zaman gelmemiş (doğmamış) insanların yüzlerini görüyorsunuz. İnsan biraz korkmuyor değil fakat her tıkladığınızda yeni bir yüz ile karşılaşıyorsunuz. Bunu yapan ise tabi ki yine bir yapay zeka. Bu web sitesinin [Web sitesinin ana adresi (unutmayın her yenilediğinizde yeni bir yüz ortaya çıkıyor: http://thispersondoesnotexist.com) teknik detaylarını da incelemek isterseniz hemen buraya bırakıyorum: https://www.lyrn.ai/2018/12/26/a-style-based-generator-architecture-for-generative-adversarial-networks/
  • Hemen buraya tıklayarak da önerdiğimiz VPN hizmetini inceleyebilir veya satın alabilirsiniz. İlginç web siteleri içeriğimiz bittiğine göre okuma önerisi: Sosyal Medya Engellenebilir! Engellenirse Ne Yapacağız? İşte kısıtlamaları bu yolla atlatın!

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sosyal medya kısıtlaması - vpn nedir - vpn kullanılır mı - güvenli vpn

Sosyal Medya Engellenebilir! Engellenirse Bu Yöntemleri Kullanın!

dizi önerisi - netflix dizi önerisi - en iyi dizi önerileri - abd netflix erişim - vpn ile netflix izleme

Netflix’in Hangi Ülkede Kaç İçeriği Var? Ülke Dışındaki İçeriklere Nasıl Erişilir?