in

Netflix İçeriklerinin En iyi Olduğu Ülkeler! O İçeriklere Erişimi Anlattık!

netflix içerikleri - netfix şovları - en bilinen netflix dizileri - en çok izlenen filmler
netflix içerikleri - netfix şovları - en bilinen netflix dizileri - en çok izlenen filmler

Netflix İçeriklerinin En İyi Olduğu Ülkeler!

Sanırım artık hepimiz Netflix’in kaç ülkede olduğunu, nasıl kurulduğunu ve ne gibi süreçlerden geçerek bu şekilde büyüdüğünü biliyoruz. Fakat içeriğimize yönelik ek bir bilgiyi hemen söylemem gerekirse Netflix 190 ülkede var! Bu pazar alanındaki en büyük kitleye sahip ülkelerden birisi de güzel ülkemiz Türkiye.

Fakat her ne kadar en büyük pazar yerlerinden birisi de olsa birçok içerik lisanslama probleminden dolayı ülkemizde gösterilmiyor. Coğrafi konumdan dolayı da kaliteli birçok içeriğe erişmemiz biraz uğraştırıyor ya da zamanımızı çalıyor. Peki erişebiliyor muyuz? Tabi ki, internet üzerinde bir şeyler varsa insanlar buna erişmenin yolunu her zaman bulabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde uluslararası hizmet veren bir VPN hizmeti büyük bir çalışma yürüttü. Bu çalışma her ne kadar kısmi olarak sanalda olsa da reelde de yürütüldü ve güzel bilgileri açık bir şekilde yayınlayıp, paylaştılar.

Çalışmanın temelinde ise Netflix’in veritabanı kullanıldı. Hangi ülkelerin en çok içeriğe sahip olduğundan hangi ülkelerin daha kaliteli içeriklere sahip olduğuna kadar farklı bilgiler paylaşıldı. En iyi içeriklerin hangisi olduğunu ise içeriklerin IMDb puanları kontrol edildi.

Bu VPN hizmetinin paylaştığı bilgiler arasında en dikkatimi çekenler ise şöyle:

  • Amerika’daki Netflix’in en çok içeriğe sahip olduğu (5879 film ve dizi),
  • Kanada’ki Netflix’in ise 4043 film içeriği ile en büyük film kataloğuna sahip olduğu,
  • ABD ve Kanada ortalama en düşük IMDb derecesine (6.95) sahip,
  • IMDb derecelendirmesine göre Azerbaycan, Portekiz, Gürcistan, Ukrayna ve Rusya en üst sıralarda. (7.13)
  • Güney Kore’de bulunan Netflix ise en prestijli kataloğa sahip: 109 Oscar ödüllü ve 35 Emmy ödüllü içerik,
  • Tayland, Malezya, Filipinler, Endonezya ve Singapur’un koleksiyonlarında da 35 Emmy ödüllü içerik var.
  • Hindistan, kalite ve içerik yoğunluğu açısından en dengeli kataloğa sahip olabilir: En çok içeriğe sahip ilk 10 ülke arasında. (Toplam içerik sayısı: 5.591) En yüksek ortalama IMDb izleyici derecelendirmesine (7.12) sahip ülke de yine Hindistan.

Bu İçerikleri De Kaçırmayın:

Bir VPN ile en doğru şekilde Netflix’in farklı ülkelerdeki içeriklerini izlemeniz oldukça basit ve kolay. Doğru bir sunucu ve doğru bir VPN bu sorunu ortadan kolayca kaldırabilir. ‘Bu içerikleri de kaçırmayın’ başlığımız içindeki ‘Amerika’daki Netflix’e VPN ile Nasıl Erişilir’ içeriğimizde VPN hizmetlerinin isimleri tabi ki mevcut. Fakat bildiğiniz farklı VPN hizmetleri varsa hemen aşağıdan yorum yapabilir ve içeriğe ekleme yapabilirsiniz.

Örneğin Kanada’da olan bir içeriği Japonya, ABD, Meksika, Avustralya gibi ülkelerde bulunan Netflix kullanıcıları izlerken Türkiye’deki kullanıcılar izleyemeyebilir. Aynı şey tabi ki Türkiye’deki içerik için de geçerli. Türkiye’de bulunan bir içeriğe, ABD’deki ya da Kanada’daki Netflix kullanıcısı erişemeyebilir. Onun yapması gereken şey ise; Netflix’in yakalayamadığı bir VPN hizmeti alıp Türkiye sunucusuna bağlanmak. Artık birçok VPN hizmeti Türkiye’de de sunucular bulunduruyor.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

IMG 20200109 163949

Startmail İncelemesi! StartMail Hakkında Detaylar..

E2ED4CAC C698 4C2E 8560 62B568BBAED8

Ekran Süresi Yönetme: Ebeveynler Çocukların Ekran Süresini Yönetin!