in

En İyi Kameraya Sahip Akıllı Telefonlar!

en iyi kameraya sahip telefonlar

En İyi Kameraya Sahip Akıllı Telefonlar!

Günümüzde fotoğraf çekmeye ilgi duyan birçok insan, bir fotoğraf makinesi yerine ona en yakın deneyimi sunan akıllı telefonları tercih ediyor. Ayrıca kullanıcılar, akıllı telefon seçimlerini; kamera özelliklerine göre yapıyorlar. Biz de bu içeriğimizde, en iyi kamera özelliklerine sahip akıllı telefonlara yer verdik.

En İyi Kameraya Sahip Akıllı Telefonlar:

Dev şirketlerin en yeni teknolojilerle geliştirdiği, kamerası en iyi akıllı telefonlardan bazıları şunlardır:

iPhone 13 Pro Max

Apple’ın en son teknolojiyle geliştirdiği iPhone 13 Pro Max, kamerası en iyi telefonlardan biridir. ProMotion teknolojisiyle desteklenen bu akıllı telefon, OLED yapıda 6.7 inç Super Retina XDR ekrana sahiptir. Ayrıca 1284 x 2778 piksel çözünürlüğündedir. 13 Pro Max, video çekimlerinizde sığ alan derinliği ve Sinematik mod ile kusursuz fotoğraflar çekmenizi sağlar. Bununla birlikte, 4K Dolby Vision HDR kayıt ve A15 Bionic çip özelliğiyle maksimum verime erişebilirsiniz. Öte yandan 13 Pro Max ile 25 saate kadar video oynatabilirsiniz ve bu, iPhone telefonlardaki en uzun pil ömrü demektir. Telefon 3 arka kameraya sahiptir ve bunların özellikleri şöyledir:

 • Ana kamera, 12 MP çözünürlüğe ve f/1.5 diyafram açıklığına sahip bir geniş açı kamerasıdır. Ayrıca optik görüntü sabitleyici özelliğine de sahiptir.
 • 12 MP çözünürlüğe ve f/2.8 diyafram açıklığına sahip olan ikinci kameranın, 3x optik zoom seçeneği de mevcuttur. Ayrıca optik görüntü sabitleyicisi de var.
 • Son kamera, 12 MP çözünürlüğe ve f/1.8 diyafram açıklığına sahip 120 derece açıyla fotoğraf çekebilen ultra geniş açı kamerasıdır. Görüntü sabitleyici de mevcut.

Samsung Galaxy S22 Ultra

En iyi kameraya sahip akıllı telefonlardan biri de Samsung Galaxy S22 Ultra’dır. 6.8 inç büyüklükte ve 1440 x 3088 çözünürlükte Dynamic Amoled ekrana sahiptir. Ayrıca 4320p video kayıt çözünürlüğüne sahip bu telefon, bir cep telefonu kamerasından beklenen her şeyi veriyor. Bununla birlikte, telefon 4 arka kameraya sahiptir. Bunların özellikleri şöyledir:

 • Ana kamera, 108 MP çözünürlüğe, f/1.8 diyafram açıklığına ve optik imaj sabitleyicisine sahiptir.
 • İkinci kamera, 12 MP çözünürlüğe, f/4.9 diyafram açıklığına ve optik imaj sabitleyicisine sahiptir. Ayrıca 10x optik zoom yapma özelliği de mevcuttur.
 • Üçüncü kamera, 10 MP çözünürlüğe, f/2.4 diyafram açıklığına ve optik imaj sabitleyicisine sahiptir. Ayrıca 700mm’lik bu telefoto kamera, 3X optik zoom yapma özelliğine de sahiptir.
 • Dördüncü kamera ise 10 MP çözünürlüğe, f/2.2 diyafram açıklığına ve 120 derece ultra geniş açı çekimi yapma özelliklerine sahiptir.

Huawei P50 Pro

En başarılı kameraya sahip akıllı telefonlardan biri de Huawei P50 Pro’dur. 6.6 inç büyüklükte, 1228 x 2700 çözünürlükte ve 120 Hz yenileme hızıyla OLED ekrana sahiptir. Bununla birlikte telefonun dört arka kamerasının özellikleri şöyledir:

 • Telefonun ana kamerası, 50 MP çözünürlüğe, f/1.8 diyafram açıklığına ve optik imaj sabitleyicisine sahiptir.
 • İkinci kamera 13 MP çözünürlüğe ve optik imaj sabitleyicisine sahiptir. Ayrıca 3.5x optik zoom yapma özelliği de mevcuttur.
 • Diğer kamera ise 64 MP çözünürlüğe ve 1/1.6 diyafram açıklığına sahip ultra geniş açı kamerasıdır.
 • Son kamera 40 MP çözünürlüğe ve f/2.2 diyafram açıklığına sahiptir.

Samsung Galaxy A52

Samsung’un orta segment akıllı telefonlarından Galaxy A52, fiyat performans odaklı en iyi kameraya sahip telefonlardan biridir. 6.5 inç büyüklüğe, 1080 x 2400 çözünürlükte Süper Amoled ekrana sahiptir. Ayrıca telefonun 4 kamerası mevcuttur ve bunların özellikleri şöyledir:

 • Ana kamera, 64 MP çözünürlüğe, f/1.8 diyafram açıklığına ve optik imaj sabitleyicisine sahip bir geniş açı kamerasıdır. Ayrıca optik imaj sabitleyicisine sahip tek kameradır. Telefonun diğer üç kamerası yalnızca elektronik imaj sabitleyicisine sahiptir.
 • İkinci kamera, 12 MP çözünürlüğe, f/2.2 diyafram açıklığına ve 123 derece ultra geniş açı çekimi yapma özelliklerine sahiptir.
 • Telefonun üçüncü kamerası ise makro kamera özelliğindedir. 5 MP çözünürlüğe ve f/2.4 diyafram açıklığına sahiptir. Makro kamera, bir nesne çok yakında olsa bile onu hemen odaklayıp çekme yeteneğine sahiptir.
 • Dördüncü kamera, 5 MP çözünürlüğe ve f/2.4 diyafram açıklığına sahip bir derinlik algılayıcısıdır.

İlgili:

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

recession

Resesyon Nedir?

WhatsApp

WhatsApp’a Gelen Yeni Gizlilik Özellikleri!