in

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar | 5 Öneri

Fotoğraf çekmeyi veya çekilmeyi seven bir insansanız ve profesyonel kameraya para vermek istemiyorsanız sizin için kamerası iyi bir telefon almaktan başka bir seçenek kalmıyor. Özellikle sosyal medyayı aktif kullanan insanlar telefon seçimi yaparken ilk baktıkları şey ve belirleyici rol oynayan özellik telefonun kamerası oluyor. Eğer siz de bahsettiğimiz insanlar gibiyseniz en iyi kameraya sahip telefonlar listemiz telefon seçiminizde size bir hayli yardımcı olacak. Listeye başlamadan önce bağımsız kamera, lens ve akıllı telefon değerlendiricisi DxOMARK‘ın incelemelerini baz aldığımızı belirtelim.

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar :

5) Huawei Mate 40 PRO – 136 Puan

Listemizin beşinci sırasında 50MP + 16MP + 8MP 3 arka kameraya sahip Mate 40 Pro var. f/1,9 değeri ile düşük ışıkta bile daha canlı fotoğraf çekmenize olanak sağlıyor. Portre çekimleri, manzara resimler ve yakın çekimler de dahil olmak üzere neredeyse tüm açılarda üst düzey işler çıkarıyor. Bu telefonun listede olmasının en büyük nedeni ise Huawei telefonlarda Google uygulamalarının yüklü olmaması. Uygulama dezavantajını kaliteli malzeme kullanarak dengelemek isteyen Huawei ortaya gerçekten kaliteli bir telefon çıkarmış.

4) Apple Iphone 13 PRO – 137 Puan

Herhangi bir liste yapacak olsak mutlaka bir adet Apple telefon o listede yer alır. Beğenin ya da beğenmeyin piyasanın en kaliteli telefonlarını üretiyorlar. Iphone 13 PRO modelinde ise 12MP 3 kamera ve f/1,8 değeri bizi karşılıyor. Megapikselin az olması gözünüzü korkutmasın kullandığı AI teknolojisi ve kaliteli malzemeler ile piyasadaki telefonların çoğundan daha iyi fotoğraf çekebiliyorsunuz. Ayrıca 256GB ve üzeri kapasiteye sahip modelleri tercih ederseniz telefon 4K video çekme imkanı sunuyor.

3) Huawei Mate 40 PRO+ – 139 Puan

En iyi kameraya sahip telefonlar listemizin beşinci sırasında bulunan modelin üst versiyonu. Mate 40 PRO+ ilk telefonun bütün özelliklerinin yanında bize daha kaliteli uzak çekim imkanı sunuyor. İlk telefondan 2 kat daha fazla zoom imkanı tanıyan telefon bunu kaliteden ödün vermeden yapıyor. Böylece daha uzaktan daha kaliteli fotoğraflar çekme fırsatı doğuyor. Ayrıca telefon ile 4K video çekimleri yapabilirsiniz. Benim favorilerimden olan Mate 40 PRO+ bana göre yılın en iyi kamera sayfasına sahip.

2) Xiaomi MI 11 Ultra – 143 Puan

Listemizin ikinci sırasında MI 11 Ultra var. Telefonu incelerken özellikle sarı ve tonlarında sıkıntı yaşadım. Üretim hatası olabileceğini düşündüğüm için bu noktaya pek fazla değinmeyeceğim ama almayı düşünüyorsanız önce incelemenizi tavsiye ederim. Bu sıkıntının dışında kamerası oldukça iyi performans gösteriyor. 50MP + 48MP + 48Mp üç adet arka kameraya sahip telefon 8K videolar çekmenize olanak sağlıyor. Yılın en iyi kameraya sahip telefonları arasında yerini yadırgamadığım bir ürün olarak listemizin zirvesine geçiyorum.

1) Huawei P50 PRO – 144 Puan

Google destekleri olmadığından bahsetmiştik Huawei’nin. Ancak bu dezavantajı yok etmek için kaliteli işler yapmayı hedeflemeleri takdire şayan. Özellikle kamera konusunda dünyanın önde gelen kamera üreticileri ile yaptığı anlaşmalar bu ideallerini gözler önüne seriyor. Deneyimleme fırsatım olmadı fakat araştırdığım kadarı ile tüm çekimlerde kusursuz işler çıkarıyor. İnanılmaz çözünürlükte ve doğru renklerde fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Sadece inceleme videolarını izleyerek edindiğim bilgilerle benim bu seneki favorim bu telefon.

Telefonu övdükten sonra biraz da teknik bilgilere değinelim. 50MP + 13MP + 64MP + 40MP dört adet kameraya sahip P50 PRO. Kullandığı AI teknolojisi ile sahne algılama özelliği fotoğraf için gerekli ayarları sizin için yapar. Yani şu manzarayı şu mod ile çekeyim şu fotoğrafı şu mod ile derdiniz olmayacak. Tüm ayarlamaları sizin için kendisi yapıyor. Otomatik odaklama gibi pek çok özelliği olan P50 PRO’nun tüm özelliklerini maalesef yazamayacağım. Mağazalardan veya online olarak incelemenizi tekrar öneririm.

Listeyi oluştururken DxOMARK verilerini kaynak olarak aldığımız tekrar belirtmek isterim. En iyi kameraya sahip telefonlar listesinde olmadığına şaşırdığınız bir telefon var mı? Var ise yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca kamera bazında bu yılki favori telefonunuz hangisiydi? Cevaplarınızı görmekten mutluluk duyarız. Böylece listemizi bitiriyoruz. Sağlıcakla Kalın!

İlgili :

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cyber Kill Chain12

2021 Siber Güvenlik Karnesi!

okex-earn-okex-raca-yil-sonu-hediyeleri

OKEx Yıl Sonu Hediyeleri 8. Aşama! Stake Ederek RACA Kazanabilirsiniz!