in

En İyi Şipşak Fotoğraf Makineleri!

lomography automat glass

En İyi Şipşak Fotoğraf Makineleri!

Bu içeriğimizde: Anlık fotoğraflar çekmeyi sevenler için, 2022 yılının en iyi 5 şipşak fotoğraf makinesi önerisine yer verdik.

En İyi Şipşak Fotoğraf Makineleri:

Fujifilm Instax Mini

En sevilen şipşak fotoğraf makinesi modellerinden biri olan Fujifilm Instax Mini 11, uygun bir ücret karşılığında eğlenceli bir deneyim sunar. Bu fotoğraf makinesinde otomatik pozlama, selfie’ler için ayna ve yakın odak özelliği mevcuttur. Ayrıca eğlenceli renklerde ve siyah beyaz filmler kullanılabilir. Ancak tripod soketi yoktur ve parlak ışıkta çekilen fotoğrafların kalitesi düşüktür.

Lomography Lomo’Instant Automat Glass

Bu şipşak fotoğraf makinesi, türünün en beğenilen modellerinden biri olmuştur. Ultra geniş görüşlü bir cam mercek, dahili flaş ve selfie aynasına sahiptir. Bununla birlikte çoklu pozlama desteği, yakın çekim filtresi ve renkli film özelliklerine sahiptir.

Lomography Lomo’lnstant Wide

Anlık fotoğraf çekmeyi sevenler için en keyifli seçeneklerden biri de Lomography Lomo’lnstant Wide olacaktır. Bu fotoğraf makinesi; manuel kontrol seçenekleri, kamera dışı aydınlatma özelliği ve çoklu pozlama kapasitesi gibi önemli özellikler sunar. Bununla birlikte manuel odak lensi, harici flaş ve bu flaş için senkronizasyon soketi ve selfie aynası da bulunmaktadır. Ayrıca Instax Wide filmi kullanır ve hem geniş açılı hem de makro dönüşüm lensleri vardır.

Instax Square SQ1

Instax Square SQ1, geniş açılı lensiyle kaliteli özçekimler yapmanızı sağlayan kare formatlı bir anlık fotoğraf makinesidir. Kolay bir kullanıma sahip olan bu fotoğraf makinesinde, yakın odak ve selfie aynası bulunmaktadır. Ayrıca siyah ve beyaz film mevcuttur. Ancak pili uzun ömürlü olsa da yaygın olarak bulunan bir pil değildir, CR2 pili gerekir. Öte yandan otomatik zamanlayıcı, tripod yuvası yoktur ve fotoğraflar Polaroid’lerden daha küçüktür.

Polaroid Now+

Polaroid Now+, en çok tercih edilen şipşak fotoğraf makinelerinden biridir. Ancak filmi Fujifilm Instax Square modeline göre daha pahalıdır. Bununla birlikte Palaroid now+, büyük ve kare, renkli, siyah-beyaz anlık fotoğraflar çekmeye imkân tanır. Ayrıca tek tuşla basit bir kullanıma sahip olan bu fotoğraf makinesinin kontrolü için bir akıllı telefon uygulaması mevcuttur. Ancak renkli filmler her zaman istenilen kaliteyi vermez ve selfie aynası mevut değildir.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

en iyi dijital fotograf makineleri

2022 En İyi Dijital Fotoğraf Makineleri!

Cykura CYS coin nedir

Cykura (CYS) Coin Nedir?