in

Cykura (CYS) Coin Nedir?

Cykura CYS coin nedir

Cykura (CYS) Coin Nedir?

Bu içeriğimizde: Cykura projesinin özellikleri nelerdir? CYS gelecekte ne vadediyor? Sorularının cevaplarına ve projeyle ilgili diğer detaylara yer verdik.

Cykura (CYS) coin nedir?

Eski adı Cyclos olan ancak bir süre önce yeniden markalaşarak Cykura olan bu proje, Solana blokzincirinden faydalanarak konsantre likidite geliştiren bir otomatik piyasa yapıcısıdır. CYS ise projenin yerel kripto para birimidir.

Cykura projesinin özellikleri nelerdir?

  • Konsantre likiditeler geliştirmek adına Solana blokzincirini seçen Cykura, likidite sağlayıcıları için üst düzey avantajlar sunar.
  • Bu projenin geliştiricileri, çok verimli ve hızlı olması dolayısıyla Solana ağıyla çalışmayı tercih etmiştir. Bununla birlikte Cykura, kullanıcıların düşük ücretli ve yüksek hızlı işlemler gerçekleştirmelerine imkân tanımaktadır.
  • Platforma ait bir token olan CYS, aynı zamanda yönetişim özelliğine sahiptir. Böylece CYS tokena sahip olan kullanıcılar, projenin gelişimi için alınacak kararlarda söz hakkına sahip olurlar.
  • Whitepaper’da yer alan bilgilere göre Cykura, likidite sağlayan kişiler için daha yüksek bir sermaye geliri sunar ve Serum’da yer alan likidite kullanımını iyileştirir.

Cyclos nasıl çalışır?

Konsantre likidite sağlayıcıları, likiditelerini istedikleri gibi dağıtma imkânına sahiplerdir. Otomatik Piyasa Yapıcısı (AMM) olan Cykura platformunda likidite sağlayıcılar; finans varlıklarını kendi belirledikleri fiyat aralıklarında, başka bir ifadeyle konsantre ederek sunarlar. Bu sayede de piyasadaki likidite ihtiyacını karşıladıkları için ödül kazanırlar. Ancak hangi likidite sağlayıcı ne kadar likidite paylaştıysa; o kadar çok ödül kazanmaktadır.

Cykura platformu, likidite sağlayan kişilerin kalıcı kayıplar yaşamaması adına birtakım kurallar belirlemiştir. En önemli olanlardan biri de bu kayıpların gerçekleşmemesi için yüksek koruma sağlamaktır. Bununla birlikte bir finansal varlığın fiyatı, likidite sağlayan kullanıcının fiyat aralığından çıkarsa likidite devre dışı kalır.

Cykura gelecekte ne vadediyor?

Bu proje; bir yandan yüksek gaz ücretlerinden olumsuz etkilenen yatırımcılar için düşük işlem ücretli bir alternatif sunarken öte yandan likidite sağlayıcıların yüksek kârlar elde etmesi için destek vermektedir. Bu sayede merkeziyetsiz finans projelerinde en sık karşılaşılan önemli sorunlara çözüm sağlamaktadır. Projenin sahip olduğu özellikler dolayısıyla gelecekte CYS tokenın da değer kazanması öngörülmektedir.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lomography automat glass

En İyi Şipşak Fotoğraf Makineleri!

PrivacyPolicy 1

Verilerinizi Koruyun! Uygulama Gizlilik Politikalarını Okuyun