in

Facebook Gizlilik Ayarları ve Facebook Araçlarını Kontrol Etme!

facebook silinen mesajlara ulasmak 1200x900 1
facebook silinen mesajlara ulasmak 1200x900 1

Facebook Gizlilik Ayarları ve Facebook Araçlarını Kontrol Etme!

Bu içeriğimizde Facebook gizlilk ayarları konusunu ele alırken aynı zamanda Facebook araçlarının nasıl kullanılması gerektiğine de değiniyoruz.

Facebook gizlilik ayarları, aslında Facebook kullanan herkesin ilk olarak gözden geçirmesi gereken ayarlar.

Facebook’un bu ayarlarını gözden geçirip Facebook paylaşımlarınızı sınırlandırın. Bu ayarlar üzerinden belli listeler oluşturabilmeniz mümkün. Tabii ki listeleri kontrol edebilmeniz, etiket, zaman tüneli, arkadaş listesi gibi detaylara da ayar vermeniz mümkün.

Paylaşımlarınızı Kimlerin Görebileceğini Seçin:

”Ne düşünüyorsun” bölümüne tıkladığınız zaman biliyorsunuz ki içerik paylaşımı yapabiliyorsunuz. Bu içerikler arasında fotoğraf, video veya metin paylaşımı yapmanız mümkün. Tabi bu paylaşımları kimlerin göreceğini de kolayca ayarlamanız mümkün. İsminizin üstündeki ‘Hedef Kitle Seçici‘ butonuna tıklayın. Burada karşınıza 3 farklı seçenek çıkar. Bu seçenekler şöyle: Arkadaşlar, Herkese Açık ve Sadece Ben. Sizin için uygun olanı seçmelisiniz. Özel içeriklerinizi herkese açmamanızı tavsiye ederiz.

Daha Önce Paylaşılan İçerikleri Kimlerin Göreceğini Seçin:

Paylaştığınız gönderileri ne yazık ki tek tek kontrol etmeniz gerekiyor. Düzenlemek istediğiniz gönderiyi tespit edin. Her gönderinin yanında tarih ve saat mevcuttur. Bu tarih ve saatin yanında aynı zamanda Hedef Kitle Seçici butonu vardır. Bu butona tıklayın ve oradaki ayarı kolayca değiştirebilirsiniz. Bu buton size her zaman ‘Arkadaşlar, Herkese Açık ve Sadece Ben‘ seçeneklerini sunar.

Facebook Gizlilik Kısayolları Ne İşe Yarar ve Nasıl Bulurum?

Gizlilik kısayollarına erişebilmek için Facebook profilinize girin ve sağ üst köşedeki aşağı doğru olan ok tuşuna tıklayın. Buradan Ayarlar ve Gizlilik sekmesine gelin ve Gizlilik Kısayollarını seçin.

Gizlilik Kısayolları birçok konuda sizlere yardımcı olur. Bu konuların başında konum ayarları, parola güncelleme, reklam ayarları, hareketler dökümü, kişisel bilgiler veya yasal konular ile facebook ilkelerini görebilir, kontrol edebilirsiniz.

Gizlilik Ayarı Kontrolü Tam Olarak Ne İşe Yarar?

Paylaştıklarınızı kimler görebilir? Bu bölümde kişisel bilgilerinizi (Örneğin doğum günü, telefon numarası, email adresi, ilişki durumu vb gibi detayları) kimlerin görebileceğini hızlıca ayarlayabilirsiniz.

Hesabınızı güvende tutabilirsiniz. Bu bölümde ise parolanızı hızlıca güncelleyebilir, uyarıları açıp kapatabilir ve hatta herhangi yabancı bir cihazdan hesabınıza giriş yapıldıysa buradan öğrenebilirsiniz.

İnsanlar sizi Facebook’ta nasıl bulabilir? Bu bölümde facebook kullanıcılarının sizin profilinizi bulup bulamayacağını hızlıca ayarlayabilirsiniz. Kişiler sizi telefon numaranızla, isim – soyisim ile ya da mail adresinizle bulabilir. Bu ayarları kontrol etmeniz mümkün.

Facebook‘taki veri ayarlarınız. Bu son bölümde ise Facebook profiliniz ile giriş yaptığınız uygulama ya da web sitelerini görebilmeniz mümkün. Hemen kontrol etmeyi unutmayın.

Facebook gizlilik ayarları gibi ayarlar her platform içerisinde var. Bu detayları profil ayarlarınızdan kontrol ederek güncelleyebilirsiniz. Profillerinizin parolalarını oluştururken büyük – küçük harf, noktalama işareti ve sayı kullanmayı unutmayın.

Buraya tıklayarak bizim seçtiğimiz farklı bir içeriği hızlıca okuyabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

viber güvenli mi - whatsapp alternatifi - viber hakkında - viber incelemesi - viber nasıl kullanılır

Viber Güvenli Mi? Viber Hakkında Detaylar ve Viber İncelemesi!

bitcoin - bitcoin'den rekor - bitcoin nedir - kripto para nedir - kripto para bitcoin

Bitcoin’den Rekor Üstüne Rekor! Neler Oluyor? Bitcoin Fiyatı Uçtu!