in ,

Houzz Nedir? Nasıl Kullanılır? Evinizi Tasarlayın!

Artırılmış gerçeklik uygulamaları her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Özellikle alışveriş tarafında oldukça yararlı uygulamalar barındırıyor bu teknoloji. Bir ürünü satın almadan evvel üzerimizde nasıl duracağını veya evimize yakışıp yakışmayacağını bu uygulamaları kullanarak test etmek mümkün. Bugün tanıtacağımız uygulama ise ev eşyaları almadan evvel mutlaka göz atmanız gereken bir yazılım. Alacağınız ürünü veya tasarımı evinizin neresinde kullanacağınıza göre akıllı telefonunuz ile test edebilirsiniz. Houzz nedir? Houzz nasıl kullanılır? Sorularına vereceğiz. Ayrıca uygulamanın genel özelliklerinden de bahsedeceğiz.

Houzz nedir?

Houzz artırılmış gerçeklik teknolojisi sunan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde evinize bir eşya almadan önce test etmeniz mümkün. Ayrıca bir ev geliştirme uygulaması olan Houzz uygulama içindeki ürünlere göz atmanıza ve satın almanıza olanak sağlıyor. 3D teknolojisi kullanarak ürünleri evinize yerleştiren Houzz aynı zamanda farklı ışıklarda nasıl göründüğüne dair de oldukça sağlıklı görseller çıkarıyor.

İster inşa ederken isterseniz de dekorasyon yaparken mutlaka göz atmanız gerek bu uygulamaya. Evinizin iç ve dış görünüşlerine dair fikir alabileceğiniz gibi bunları paylaşabilirsiniz de. Böylece hem sizin fikriniz olur hem de sevdiklerinizin fikirlerine başvurarak daha sağlıklı kararlar alırsınız.

Houzz özellikleri nelerdir?

  • Uygulamada 20 milyona kadar yüksek çözünürlüklü fotoğraf üretmeniz mümkün.
  • Fotoğrafları kaydedip sevdikleriniz ile paylaşma özelliği mevcut.
  • Mutfak, tuvalet ve banyo için ayrı özelleştirmeler ile daha doğru fotoğraf üretebilirsiniz.
  • Ayrıca uygulama içerisinde bulunan taslak özelliği ile kaydettiğiniz fotoğrafın üzerinde çizimler yapabilirsiniz.
  • İçerisinde dolap, mobilya, aydınlatma araçları ve fayansların da dahil olduğu 5 milyondan fazla ürünü eviniz özelinde deneyerek satın almanız mümkün.
  • Houzz editörleri tarafından onaylanan ürün incelemeleri ve ürün puanlamaları size oldukça yardımcı olacaktır.
  • İçerisinde iç ve dış mimarlar başta olmak üzere tamirciler, profesyonel ev planlamacıları meslek gruplarında bulunan bir milyondan fazla kişi ile iletişime geçerek eviniz hakkında bilgi almanız mümkün.
  • Ayrıca içerisinde bulunan blog kısmında bir ev tasarımının nasıl olması gerektiğine dair kaliteli makaleler yayınlıyorlar.
  • İçerisinde barındırdığı videolar kısmı evinizi nasıl yenilemeniz gerektiği hakkında size bilgi verecek.
  • Diğer insanlarla etkileşime geçerek bu insanlardan fikir alın.

Sunduğu özellikler ve yaptığı işler ile Houzz en iyi arttırılmış gerçeklik uygulamalarından başında geliyor. Özellikle kusursuz ürün yerleştirmesi ve kaplamaları gerçek gibi göstermesi muazzam birer detay. Siz de evinizi yenilemek, tamir ettirmek veya yeni bir mobilya almak istiyorsanız mutlaka göz atmanız gereken bir uygulama Houzz. Böylece ev yenileme ve mobilya alışverişi gibi pahalı işlemleri önceden test etme şansını yakalamış olursunuz. Sağlıcakla kalın!

İlgili :

2/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

windows 10'u hızlandırma - windows 10 - windows 10 nasıl hızlandırılır - bilgisayarı hızlandırma

Windows 10’u Hızlandırmanın Yolları! 8 Farklı Ayarı Gözden Geçirin!

youtube video düzenleme uygulamaları - en iyi video düzenleyiciler - video düzenleme siteleri

Lightworks nedir? Tarantino’nun Kullandığı Video Edit Programı!