in ,

AnyDesk Nasıl Kullanılır? Telefonunuzla Bilgisayarınıza Erişin!

Gelişen teknoloji sayesinde elektronik cihazlarımızı birbirine bağlayarak kontrol etmemiz mümkün hale geldi. Üretilen yazılımlar elektronik cihazlarımızı birbirine bağlama işlevini kusursuz bir şekilde yapıyor. Bu işlemi yaparken de cihazlarınız üzerinde tam kontrol sağlamanıza yardımcı oluyor. Bahsettiğimiz uygulamaların öncülerinden biri ise AnyDesk. Platform telefonunuzdan bilgisayarınızı, bilgisayardan telefonunuzu veya başka bir bilgisayardan bilgisayarınızı kontrol etmenize olanak sağlıyor. Peki AnyDesk nedir? AnyDesk nasıl kullanılır? AnyDesk güvenli mi? Tüm soruların cevaplarına ve AnyDesk uygulamasının teknik özelliklerine içeriğimizde yer verdik.

AnyDesk Nedir?

AnyDesk çapraz platformları birbirine bağlayan uygulamaların en önemlilerindendir. Bu uygulama sayesinde elektronik cihazlarınızı kumanda gibi kullanmanız mümkün. İster bilgisayar, ister telefon isterseniz de tabletiniz ile bütün akıllı cihazlarınızı kontrol edebileceksiniz. AnyDesk hızlı bağlantı ve güvenli altyapısı ile kullanıcılarına maksimum verimi vadediyor. Tüm bunları yaparken de diğer uygulamların aksine sizi ödeme yapmaya mecbur bırakmıyor.

Çoklu platform desteği sağlayan AnyDesk ile Mac, Ios, Android, Linux ve Windows işletim sistemi kullanan tüm cihazları birbirine bağlamanız mümkün. Ayrıca bağlamak istediğiniz cihazların aynı işletim sistemine de sahip olmasına gerek yok. Yani Macbook’unuz ile Android telefonunuz arasında köprü görevi görmenize yardımcı oluyor.

AnyDesk Güvenilir mi?

Bankaların kullandığı kullandığı TLS 1.2 teknolojisi ile güvenliğinizi sağlamayı amaçlıyor AnyDesk. Bunun yanı sıra bilgisayarlarınızı yetkisi olmayan erişimlere karşı korumak içinse açık anahtarlı şifreleme yöntemleri ve algoritmalar kullanıyor. Bunlara ek olarak iki faktörlü doğrulama kullanarak kendi güvenliğinizi üst sıralara çıkarmanız gayet mümkün.

AnyDesk nasıl kullanılır?

AnyDeski kullanmak için öncelikle cihazlarınıza indirmeniz gerekiyor. İlk olarak kendi resmi sitesi üzerinden bilgisayarınıza indirin. Ardından uygulama marketleri kullanarak telefon veya tabletlerinize indirin. Eğer bilgisayarları birbirine bağlayacaksanız iki bilgisayarda da uygulamanın yüklü olması gerekiyor.

Bilgisayarından başka cihaza bağlantı kurmak :

Uygulamayı indirip kurduktan sonra sol üst tarafta cihazınıza özel bir kod verecek. Bu kod bizim adresimizdir, bağlantı işlemlerini bu kod aracılığı ile yapacağız. Aynı şekilde bağlantı kurmak istediğiniz cihazın da bu koduna ihtiyacımız olduğunu belirteyim.

Bağlantı kurmak istediğiniz cihazın kodunu sağ kısımda bulunan arama kısmına yazarak aratın. Çıkan sonuçtan cihazın doğruluğu teyit edin ve her iki cihazdan da bağlantı isteğini kabul edin. Eğer bağlanmak istediğiniz cihaz yakınınızda değilse veya bağlantı isteğini kontrol edecek birisi yoksa ayarlar kısmından oluşturacağınız parola ile gözetimsiz erişimi aktif edebilirsiniz.

Telefon / Tabletten bilgisayara bağlantı kurmak :

Bağlantı kurmak istediğiniz cihaza AnyDesk’i indirin. Uygulama hem Google Play Store’da hem de App Store’da mevcut. Ardından uygulamayı açın. Yine adresiniz olan kodları sağ yukarıda göreceksiniz. Bu kodu kullanarak mobil cihazınızın kontrolünü bilgisayarınızdan veya başka bir telefondan yapmanız mümkün.

Mobil cihazınızdan bilgisayarınıza bağlantı kurmak için ise uygulamanın alt kısmında bulunan ‘ Uzak Adres’ seçeneğine tıklıyoruz. Ardından karşımıza çıkan ekrana bağlanmak istediğimiz cihazın AnyDesk kodunu giriyoruz. Daha sonra iki cihazdan da bağlantı isteğini kabul ederek kontrolü elinize alabilirsiniz. Ekranınızın üst kısmında çıkan araçlar çubuğundan ise klavye, fare ve ekran ayarları gibi pek çok özelliğe erişmek mümkün.

İlgili :

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışkanlık Kazandıran Uygulamalar! Hayatınızı oyunlaştırın.

Alışkanlık Kazandıran Uygulamalar! Hayatınızı Oyunlaştırın.

2021 Yılında En Çok Kazandıran 10 Coin

2021 Yılında En Çok Kazandıran 10 Coin!