in

Az Kişinin Bildiği Akıllı Ev Cihazları! Akıllı Çataldan Akıllı Tuvalete Her Şey!

az-bilinen-akıllı-ürünler
az-bilinen-akıllı-ürünler

Az Kişinin Bildiği Akıllı Ev Cihazları! Akıllı Çataldan Akıllı Tuvalete Her Şey!

Bu içeriğimizde az kişinin bildiği akıllı ev cihazları listesi hazırladık. Akıllı cihazlar, akıllı giyisiler ya da akıllı ürünler gün geçtikçe hayatımıza önemli bir yere geliyor. Neredeyse herkes bu tür ürünleri ya kullanıyor ya da kullanmayı düşünüyor. Tabii ki ekonomik problemler bu tür ürünlere erişmeyi oldukça zorlaştırıyor. Ancak piyasada birbirinden ilginç akıllı cihazlar var. Bu listemizde akıllı çatallardan akıllı tuvaletlere, akıllı tuvaletlerden akıllı diş fırçalarına kadar değineceğiz.

Az Kişinin Bildiği Akıllı Ev Cihazları:

1- Akıllı Yatak:

Birçok kişi akıllı saatlerle ya da akıllı telefonlarla uykularını bir şekilde düzenli hale getirmeye çalışıyor. Fakat artık bu ürünler birçok kişiye de yeterli gelmiyor. Akıllı teknolojinin yaygın kullanımlarından birisi de uyku takibi. Bu nedenle uyku alışkanlıklarını izlemek isteyen insanlar için mantıklı ve talep ettikleri bir gelişme. Bir Fitbit veya Jawbone uykunuzda ne kadar hareket ettiğinizi izleyebilse de, bağlantılı bir yatağın üzerinde çalışılacak çok daha fazla veri var. Sleep Number 360 isimli akıllı yatak, uykuyu ve düzeni takip ederken ayak sıcaklığına kadar ayarlanabiliyor. Hatta her sabah bir önceki gece nasıl uyuduğunuza dair akıllı telefonunuza da bir rapor sunuyor.

2- Akıllı Tuvalet:

Kohler Numi 2.0, koku giderme filtresi, ortam aydınlatması, sıcak su temizleyici, ısıtılmış klozet ve hatta Amazon Alexa ile uyum gibi ekstra özellikler sunan bir akıllı cihaz. Her ne kadar işe yarar özellikleri olsa da fiyatı oldukça yüksek. Şimdilik kullanabileceğimize inanmasak da ilerleyen yıllarda birçok yerde bu tür ürünleri görmemiz mümkün.

3- Akıllı Diş Fırçası:

Diş hekiminizin doğru şekilde fırçalamadığınızı söylemesi için altı ay beklemek istemiyorsanız, ihtiyacınız olan şey akıllı bir diş fırçası olabilir. Hum ya da Kolibree akıllı diş fırçası fırçalama izlemek için bir hareket sensörü, ivme ve jiroskop kullanıyor. Hatta bu akıllı cihazın mobil uygulaması, kullanıcılarına geri bildirimler de veriyor.

4- Akıllı Tost Makinesi:

Breville, Bu akıllı ekmek kızartma makinesi, bir düğmeye dokunarak ekmeği bir asansör gibi indirip kaldırır ve Kaldır ve Bak özelliği, devam eden tostunuzu hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlıyor. Bu sayede yanmış ekmekli tost yemiyorsunuz. Evet bunu yapmışlar ve satılıyor. Şaşırtıcı!

İlgili:

5- Akıllı Evcil Hayvan Besleyici:

Petnet SmartFeeder, akıllı telefonunuza bağlanarak evcil hayvanları uzaktan beslemenize, ne kadar yediklerini takip etmenize ve porsiyonları ölçmenize olanak tanıyor. Evcil hayvanınızın diyetini aktif edebilirken aynı zamanda yaş ve kiloya göre takip de edebiliyorsunuz. Wi-Fi kesilirse evcil hayvanlarınızın aç kalmaması için de bir program oluşturmanız mümkün. Hatta bir elektrik kesintisi durumunda 7 saat boyunca programa göre çalışıyor.

akilli evcil hayvan kabi 1
Akıllı Evcil Hayvan Kabı

6- Akıllı Çatal:

Akıllı çatallar kulağa şaka gibi gelse de, diyetlerinizi bu çatallar ile takip edebilmeniz mümkün. HAPIfork adlı bu akıllı ürün, yemeğinizi hızlı yiyip yemediğinizi bile size söylüyor. Bluetooth ile telefonunuza bir rapor göndermesi de mümkün. Ancak kullanmadıkça bluetooth’u açık tutmamanız gerektiğini hatırlatalım.

7- Akıllı Tava:

SmartyPans, pişirme işleminizin her yönünü izlemenize yardımcı olmak için yerleşik ağırlık ve sıcaklık sensörlerine sahip bir kızartma tavası. Çeşitli tariflerde kullanıcılarına yol gösteren bir akıllı ürün. Oldukça ilginç geri bildirimleri olduğu da bilinen bir gerçek.

8- Akıllı Sel Sensörü:

D-Link su sensörü evinizi su basması durumunda sizi uyaran bir akıllı sensör. Gelecekte birçok yerin sel götüreceğini söyleyen teorileri veya açıklamaları okuyorsanız belki de bu ürüne göz atmayı düşünebilirsiniz. Wi-Fi ağını kullanan bu ürün, akıllı telefonunuza mesaj göndererek sizi uyarıyor.

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

costv nedir

Cos.tv Nedir ve Nasıl Kullanılır?

en iyi görsel arama motorları - görsel arama - görsel arama siteleri - en iyi görsel arama siteleri - resim arama siteleri - fake yakalama - fake resmi nasıl anlarım

Tersine Görsel Arama Ne İşe Yarar?