in

Dil Öğrenebileceğiniz Uygulamalar – 5 Öneri

Yen bir dil mi öğrenmek istiyorsunuz? Hem akademik hem de iş hayatı için hayati önem taşıyan bir kriter ekstra dil konuşabilmek. Geleceğinize önem veriyorsanız ve dil öğrenmek istiyorsanız bazı kurslara katılıp ders almanıza gerek yok. Gelişen teknoloji ile beraber dil öğrenmek isteyen insanlar için de her geçen gün yeni uygulamalar çıkıyor. Bu uygulamalar sayesinde dil öğrenebileceksiniz. Dil öğrenebileceğiniz uygulamalar ile akıllı telefonunuz veya tabletinizin rahatlığıyla yeni dil öğrenmek mümkün olduğu gibi sahip olduğunuz dili de geliştirebilirsiniz.

Bahsedeceğimiz uygulamalar dil kurslarına veya özel derslere göre çok daha uygun fiyatlandırmalar yapan uygulamalardır. Pek çok uygulamanın ücretsiz sürümünü kullanabilseniz de premium sürümlerinin ücretli olduğunu unutmayın.

1) Mondly

Her ne kadar premium sürümü olsa da ücretsiz olarak pek çok özelliğini kullanmanıza olanak sağlayan bir uygulama Mondly. Renkli yapısı ve basit ara yüzü benden olumlu puan almasına neden oldu. Ayrıca fiillere tıkladığınız zaman farklı çekimlerini göstermesi de ayrıyeten olumlu bir özellik. Uygulamada öğrendiğinizi pekiştirecek sesli, görsel ve yazılı pratiklere ulaşmak oldukça kolay. Ayrıca seslendirme sanatçılarının kelimeleri melodik bir biçimde okuması akılda kalıcılık yönünden gayet başarılı.

Premium özelliğini aldığınızda 33 dile erişebiliyorsunuz. Ömür boyu premium almak istediğinizde 2000 dolar gibi ciddi bir maliyet çıksa da Mondly sık sık bu fiyatta indirimler yapıyor. Bahsettiğim indirimler sayesinde ömür boyu premium özelliğini 50 dolar gibi bir fiyata almanız dahi mümkün oluyor. Premium aldığınız zaman yanında çocuk eğitim seti hediye ediliyor. Eğer küçük çocuğunuz var ise dil öğrenmeye başlaması için oldukça yararlı bir kaynak. Premium özelliği satın almadan da ücretsiz olarak ; İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rusça, Japonca, Arapça ve Korece öğrenmeniz gayet mümkün.

Ayrıca uygulamanın Oxford Üniversitesi ile yaptığı ortaklık ile Oxford onaylı İngilizce testleri ile kendinizi sınayabilirsiniz.

2) Memrise

İkinci uygulamamız olan Memrise özellikle telaffuz özelinde çok başarılı. Uygulamanın en beğendiğim yanı yeni kelime öğrendiğiniz zaman o dili ana dili olarak konuşan insanların telaffuz videolarının bulunması. Ayrıca dili konuşan yerlilerin kelimeleri veya durumları nasıl ifade ettiklerine dair videolar da mevcut. Yani sadece dil öğrenmekle kalmıyorsunuz o dilin sokak jargonunu da öğreniyorsunuz. Öğrenmenize yardımcı olmak için dildeki kalıpları eğlenceli bir şekilde öğretme misyonunu başarı ile tamamlayan bir uygulama Memris.

Her gün size ücretsiz dersler sunmasının yanı sıra premium da mevcut. Aylık 9 dolar gibi bir fiyata premium özelliğine sahip olabilirsiniz. Yıllık ödeme yapmak istediğinizde bu fiyat aylık 7.5 (yıllık 90 dolar) dolara düşüyor. Ömür boyu premium hizmetini ise 140 dolar gibi bir fiyata almanız mümkün.

3) Drops

Özellikle görsel hafızası gelişmiş insanlar için bire bir. İçerisinde bulunan her şey görsellerden oluşuyor uygulamamızın. Renkli yapısı ve eğlenceli yapısı ise olumlu yönlerinden bir tanesi. Ayrıca Rusça ve Yunanca gibi kendi alfabesine sahip dilleri bile daha az korkunç hale getiriyor. Uygulama öğrenmek istediğiniz dildeki bir kelimeyi gösteriyor ardından Türkçe karşılığı ile bir fotoğrafını size gösteriyor. Akılda kalıcılık yönünden çok etkili bir yöntem sunduğunu söyleyebilirim.

Premium üyesi değilseniz 10 saatte bir derslere katılım sağlayabilirsiniz. Bu derslerde verdiğiniz cevapların detaylı istatistiklerine ulaşmanız mümkün. Ancak premium almak isterseniz aylık 10 dolar ödemeniz gerekiyor.

4) Rosetta Stone

Köklü tarihi ile 30 yıldır bu sektörde hizmet veren bir uygulama Rosetta Stone. 30 dakikalık temel dersler dil öğrenmenize oldukça katkı sağladığını söylemek mümkün. Öğrenme tarzınıza göre kişiselleştirmeler yapmanız ayrıca olumlu bir yön. İspanyolca dilini görsel ve işitsel olarak denedim oldukça başarılı bir ders geçirdiğimi söyleyebilirim. Ayrıca kullandıkları konuşma teknolojisi ile beraber telaffuzunuz ve aksanınızı hassas şekilde ayarlamanıza yardımcı oluyor.

Ayrıca uygulamanın Ios sürümünde arttırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılıyor. Yani öğrenmek istediğiniz nesneyi kameraya gösterdiğiniz zaman sizin için öğrendiğiniz dildeki karşılığını buluyor.

Premium özellikleri açmak istediğinizde aylık 12 dolar gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. 299 dolar ödeyerek ise ömür boyu premium paketine sahip olabilirsiniz.

5) Busuu

Dil öğrenme uygulamaları denince akla ilk gelen uygulamalardan bir tanesi Busuu. Uygulamayı açtığınızda öğrenmek istediğiniz dili ve mevcut seviyenizi seçiyorsunuz. Bununla beraber uygulama size bir yol haritası çiziyor. Bu yol haritasını uygulamak için premium planınızın olması gerekiyor. Böylece uygulama size garanti veriyor. Yani seçimlerinize göre bir zaman belirliyor ve o zamana kadar her gün planı uygularsanız dili öğreteceğine garanti veriyor. Benim yaptığım seçimlerde bu 9 ay boyunca günde 15 dakika çalışmaydı.

Premium olmadan da bir çok özellikten faydalanmanız mevcut. Ancak bahsettiğim planı uygulamak için aylık 6 dolar olan premium paketini almanız şart. Ekstra araçların dahil olduğu premium plus paketini almak isterseniz bu fiyat 7 dolar oluyor.

BONUS : Lirica

Yabancı bir şarkıyı defalarca dinledikten sonra kelimeleri telaffuz edebildiğinizi fark ettiniz mi? Eğer dinleyerek öğrenme yetiniz gelişmiş ise bu uygulama tam size göre. Size şarkı dinleterek dil öğrenmenize yardımcı oluyor. Ayrıca sözlerin ne anlama geldiğini de ekrandan takip etmenize izin veriyor. Dil öğrenirken kendinizi dilin kültürüne kaptırmanıza neden oluyor. Ayrıca şarkı dinlerken sanatçı hakkında değişik bilgiler de sunuyor. Şu an için sadece İspanyolca ve Almanca için hizmet verseler de yakında diğer diller de eklenecek.

Bu uygulamayı listeye bonus olarak aldım. Çünkü uygulama hali hazırda İngilizce bilenler için. Türkçe desteği olmamasından dolayı zorluk yaşayabilirsiniz. Ancak İngilizce biliyorsanız İspanyolca veya Almanca öğrenirken size çok faydalı olacaktır.

Uygulamalar Hakkında :

Dil öğrenebileceğiniz uygulamalar listemizin sonuna geldik. Dil öğrenmek için gerekli tüm pratikleri sağlayacak uygulamaları listemize eklemeye özen gösterdik. Her ne kadar uygulamaların premium özellikleri için ödeme yapmanız gerekse de ücretsiz olarak pek çok özelliğe erişiminiz mevcut. Özellikle bir yerden başlamanız gereken bir husus olan dil öğrenmeye ilk adımlarınızı bu uygulamalar ile gönül rahatlığı ile atabilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

İlgili :

5/5 - (3 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Parola Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parola Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

bybit-turkiye-trade-ödülü

Bybit Türkiye Kullanıcılarına Özel 20.000$ Ödüllü Trade Yarışması!