in

Lightworks nedir? Tarantino’nun Kullandığı Video Edit Programı!

Profesyonel bir video düzenleme programına mı ihtiyacınız var? Ama bu programa para vermek istemiyor musunuz? O zaman performansı ile Emmy ödülü almış Tarantino’nun bile kullandığı Lightworks sizin için ideal bir seçim. 30 yılı geçmiş başarılı kariyeri ile Lightworks uygulamasına tamamen ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Lightworks nedir? Lightworks nasıl indirilir? sorularına cevaplar arayacağız.

Lightworks nedir?

Lightworks 1989 yılında piyasaya çıkan açık kaynak kodlu bir video düzenleme aracıdır. Pulp Fiction, King’s Speech, The Wolf of Wall Street ve The Irishman gibi kült filmlerin de kurgulanmasında kullanılmıştır. Ayrıca Netflix ve Panasonic gibi dev firmalar ile işbirlikleri devam ediyor. 2017 yılında ise doğrusal olmayan düzenlemeye öncülük ettiği için Emmy ödülünü kazanmıştır.

Ancak bu yazıyı kaleme almamızın sebebi tüm bu başarıları değil. Bu uygulamanın ücretsiz olması. Sunduğu tüm özelliklere ücretsiz olarak erişerek ortaya kaliteli işler çıkarmanız yeteneğiniz çerçevesinde gayet mümkün.

Lightworks nasıl indirilir?

Lightworks kullanmaya başlamak için resmi sitesinden uygulamanın sitesine gidiyoruz. Ardından yeni hesap oluştur diyerek bir hesap oluşturalım. Ardından bu hesap ile oturum açalım. Sitede bulunan yönergeleri takip ederek uygulamayı indirin. Ardından tüm özellikleri ücretsiz bir şekilde kullanarak keyfini çıkarın! Ücretsiz sürümünde özellikler sınırlandırılmış olarak sunulmuştur. Yani pro sürümünü satın aldığınızda 4k çözünürlüğe kadar video üretmenize izin veriyor. Ücretsiz sürümünde ise bu 720p ile sınırlı. Ancak yine de en kaliteli ücretsiz uygulamaların başında geliyor demek yanlış olmaz.

Lightworks özellikleri nelerdir?

  • Gelişmiş araçları sayesinde profesyonel düzenlemeler yapmanız mümkün.
  • Gerçek zamanlı efektler ekleyerek videolarınıza profesyonellik katın.
  • Ücretsiz sürümün keyfini çıkarın.
  • Youtube mesleğini icra edenler için doğrudan Youtube’a video yükleme imkanı sunar.
  • 720p video desteği sağlar.
  • Ayrıca videoları içe veya dışa kolayca aktarabilmeniz mümkün.
  • Her ne kadar karmaşık gibi görünse de ara yüzünü öğrenmeniz çok fazla vaktinizi almaz.
  • Kendi içerisinde nasıl kullanacağınıza dair dersler mevcut.
  • Ücretsiz bir uygulamadan bekleyeceğiniz şeylerden daha fazlasını sunar.

Uygulamanın tüm özelliklerine ücretsiz versiyonu ile ulaşmanızın mümkün olduğundan bahsettik. Ancak daha profesyonel işler yapmak isteyenler için pro versiyonu da var. Daha kaliteli işler üretmek isteyen insanların tercih ettiği ve genellikle sinema endüstrisinde kullanılan bu versiyonunun bazı standartlarına ücretsiz sürümü ile erişemeyebilirsiniz. Eğer siz de profesyonel bir iş yapmayı planlıyorsanız 10 dolar ve 24 dolar olan iki pro seçeneğine göz atabilirsiniz.

Film sektöründe önemli bir yer kaplayan kült filmlerin yapımında kullanılan bu uygulama ile videolarınızı hemen düzenlemeye başlayabilirsiniz. Lightworks nedir? sorusuna kısaca cevap vermeye ve uygulamanın sunduğu özellikleri anlatmaya çalıştım. Umarım sizin için yararlı bir içerik olmuştur. Eğer video düzenlemem ilginizi çekiyorsa bu uygulama ile para harcamadan profesyonel düzeyde tecrübe kazanabilirsiniz. Daha sonra dilerseniz pro versiyonunu satın alarak daha kaliteli videolar üretme şansınız olur. Sağlıcakla kalın!

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

houzz-nedir

Houzz Nedir? Nasıl Kullanılır? Evinizi Tasarlayın!

ethereum kabul eden şirketler - kripto para - etherum'u kabul eden şirketler - ethereum ödeme yöntemi - kripto para ile ödeme

Ethereum Kabul Eden Şirketler! Ethereum ile Neler Satın Alabilirim?