in

Ethereum Kabul Eden Şirketler! Ethereum ile Neler Satın Alabilirim?

ethereum kabul eden şirketler - kripto para - etherum'u kabul eden şirketler - ethereum ödeme yöntemi - kripto para ile ödeme
ethereum kabul eden şirketler - kripto para - etherum'u kabul eden şirketler - ethereum ödeme yöntemi - kripto para ile ödeme

Ethereum Kabul Eden Şirketler! Ethereum ile Neler Satın Alabilirim?

Bu içeriğimizde Ethereum ile neler satın alabileceğinizi ele alırken aynı zamanda Ethereum kabul eden şirketler listesini sizler için derledik. Fakat bu alışverişleri Türkiye’de yapmanız yasal olarak yasak. Fakat yurtdışında yaşayan okuyucularımız ya da yurtdışına gidecek olan okuyucularımız Ethereum kabul eden şirketler listesine göz atarak belki de alışverişlerini Ethereum üzerinden gerçekleştirirler.

Amazon, Walmart, eBay gibi şirketler henüz Ethereum ile kabul eden şirketler arasında yer almıyor. Fakat Ethereum ile hediye kartları satın alabilir ve bu hediye kartları ile de bu web sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Yurtdışında sadece çevrimiçi mağazalar değil, aynı zamanda fiziksel mağazalar da kripto paraları kabul ediyorlar.

Ethereum’u Kabul Eden Çevrimiçi Mağazalar:

Ethereum ile bu sitelerden alışveriş yapılıyormuş, bu sitede böyle bir şey gördük, Ethereum alalım vb. gibi düşüncelere dalmamanız için bu içeriğimizin herhangi bir yatırım tavsiyesi ya da öneri içermediğini hatırlatmak isteriz. Kişiler, yapacakları yatırımlardan ya da satın alacakları kripto paralardan tamamen kendileri sorumludur. Bu açıklamamızı da yaptığımıza göre içeriğimize geri dönelim.

1) Direct Voltage

Bu mağazadan 3D baskı, eviniz için ürünler veya ihtiyacınız varsa güneş panelleri gibi malzemelere hızlıca bakabilir ve Ethereum ile satın alabilirsiniz. Alıcının kendisinin yapabileceği ürünleri satan bu şirket eminiz ki size de şu malum büyük mağazayı hatırlatmıştır. Yok yok, henüz onlar da kripto para ile ödeme kabul etmiyorlar.

2) Zorket

Zorket, giyim, çanta, ayakkabı ve aksesuarlarınız için kullanabileceğiniz bir e-ticaret sitesi. Bu tür birçok web sitesi bizim ülkemizde de mevcut. Fakat en büyük farkları ise Zorket adlı web sitesinin Ethereum’u kabul etmesi.

3) Gipsy Bee

Mağaza, telefonlardan tabletlere, dizüstü bilgisayarlardan dronlara kadar her türlü elektronik eşyayı satan bir mağaza. Mağaza ayrıca kamp malzemeleri, spor kıyafetleri ve ekipmanları da bulunduruyor. Gipsy Bee, Ethereum ile birlikte Bitcoin dahil farklı kripto para ödemelerini de kabul ediyor.

4) OpenBazaar

Bu e-ticaret mağazası her türlü ürünü satıyor ve hem geleneksel hem de dijital para birimlerini kabul eden nadir web sitelerinden. Bu sitede bulamayacağınız ürün sayısı oldukça az.

5) Peddler

Platform, alıcıların satıcıdan daha düşük fiyatlar talep etmesi için bir ekip oluşturacak şekilde çalışıyor. Platform, tasarımcı çantaları, bebek arabaları ve diğer farklı ürünleri portföyünde bulunduruyor. Ayrıca Ethereum kabul eden şirketler arasında yer alıyor. Bu tür web sitelerinin de ülkemizde çok fazla olduğunu hatırlatmak istiyorum.

Ethereum ile uçak bileti satın alın!

Ayrıca aşağıdaki platformlardan Ethereum kullanarak uçak bileti alabilir ya da otel – ev kiralayabilirsiniz:

6) Tripio

Platform, Airbnb gibi çalışıyor ve evinizi kiralamanıza ve ardından kripto paralarla ödeme almanıza imkan tanır.

7) Xceltrip

Site, dünyanın her yerindeki farklı destinasyonlara otel ve uçuş rezervasyonu yapmanızı sağlıyor. Oldukça başarılı bir web sitesi olan Xceltrip ile yat da kiralayabiliyorsunuz. Tabii ki Ethereum ile de bu işlemleri gerçekleştirmeniz mümkün.

8) Destinia

Latin Amerika’daki tüm otel rezervasyonlarınız, uçuşlarınız, araç kiralamalarınız ve konaklamalarınız için Destinia adlı web sitesini kullanmak isteyebilirsiniz. Başarılı bir web sitesi olan Destinia Ethereum dahil farklı kripto paraları kabul eden bir şirket.

Ethereum’unuz ile hediye kartları alabilirsiniz.

Arkadaşlarınızın ve ailenizin özel günlerinde ethereum kullanarak hediye almak istiyorsanız birçok seçeneğiniz var. Fakat biz şimdilik içeriğimize aşağıdaki web sitelerini ekledik. Tabii ki ilerleyen süreçlerde bu içeriğimizi güncelleyerek yeni web sitelerini listemize ekleyeceğiz.

10) Giftcards Bidali

Bu web sitesinde, Ethereum dahil 40 farklı kripto parayı kullanarak hediye kartları için ödeme yapabilirsiniz. 

11) Prepaidify

Bu şirket, hediyelerinizi e-posta şeklinde teslim ediyor. iTunes ve Nordstrom gibi şirketlerin hediye kartlarını Ethereum kullanarak satın alabiliyorsunuz.

12) eGifter

Bu platform ile Amazon, Home Depot ve App Store hediyelerinizi alabilir ve ethereum kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Bu, söz konusu çevrimiçi mağazalardan hediye kartlarınızı kullanarak her şeyi satın alabileceğiniz anlamına geliyor.

Hemen belirtmeliyiz ki tabii ki çok daha fazla web sitesi Ethereum’u ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. Fakat içeriğimizi süreç içerisinde güncel tutacağımız için diğer şirketleri web sitemize ara ara eklemeyi düşündük. Eğer yurtdışında yaşıyorsanız ve herhangi bir şirketiniz varsa ve hala Ethereum kullanarak ödeme kabul etmiyorsanız işte Ethereum’u kabul etmeniz için nedenleriniz:

  • Düşük işlem ücretlerinden yararlanabilirsiniz.
  • İşlemler Bitcoin‘e göre daha hızlı.
  • Müşterilerinize çeşitli ödeme yöntemleri sunmanız size artı puan kazandırır.
  • İşlem riskleriniz oldukça daha düşüktür.
  • Global olarak daha fazla satış yapmanız mümkün.
  • Bilinirlik açısından oldukça etkili olacaktır.

Lorentlabs üzerinden farklı içeriklerimizi hızlıca okuyabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)

1 Comments

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

youtube video düzenleme uygulamaları - en iyi video düzenleyiciler - video düzenleme siteleri

Lightworks nedir? Tarantino’nun Kullandığı Video Edit Programı!

bitcoin kabul eden şirketler - bitcoin'i kabul eden şirketler - bitcoin'i kabul eden bankalar - bitcoin'i kabul eden araba şirketleri - bitcoini kabul eden şirketler - kripto para kabul eden şirketler

Bitcoin’i Kabul Eden Şirketler! Kripto Parayı Kabul Eden 55 Büyük Şirket!