in

iPhone Kullanıcılarına Özel: Telefon Konuşmalarınızı Kaydetmeyi Anlattık!

animated record button icon elo01ge2l  F0005
animated record button icon elo01ge2l F0005

İphone kullanıcılarına özel bir içerik!

Aramaları kaydetmek çoğu insanın yapması gereken bir şey değil ve her yerde tabi ki yasal değil. Bu nedenle, Apple’ın iOS’a temel bir bileşen olarak yüklememiş olması mantıklı. Bununla birlikte, telefonla röportaj yapıyorsanız ve çağrıyı kaydetmek için izin aldıysanız, çağrıyı kaydetmenin belli yolları var.

Onay varsa ve yasalsa, iPhone’unuza bir aramayı kaydetmenizi sağlayan birkaç yararlı uygulama var. iPhone’unuz için en iyi arama kaydedicileri araştırdık, bazı farklı yöntemleri ve uygulamaları denedik ve bu listeyi bulduk.

Bir iPhone uygulamasıyla giden aramayı kaydetme:

Hem gelen hem de giden aramaları kaydetme seçeneğini istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz bir arama kaydı uygulamasıdır. Orada pek çok ücretsiz arama kaydı uygulaması yok, ancak birkaç dolar ödemek istiyorsanız oldukça az seçenek var. Bazı çağrı kayıt cihazlarını test ettik ve aşağıdaki dört seçeneğin en iyisi olduğuna inanıyoruz.

Rev Çağrı Kaydedici (Ücretsiz)

Rev Çağrı Kaydedici

Kaydolmak için bir ABD telefon numaranız olduğu sürece, bu ücretsiz uygulama ile iPhone’unuza gelen ve giden aramaları kaydedebilirsiniz. Abonelik ve gizli maliyetler yok, kaydedebileceğiniz konuşmaların uzunluğu veya sayısı ile ilgili bir sınır yok ve kalite genellikle iyi. Üç yönlü bir arama ayarlayarak çalışır, bu nedenle kayıt satırında birleştirmeniz gerekir, ancak bunu yapmak oldukça kolay ve daha sonra ses dosyasını indirebilir ve istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Neden ücretsiz olarak sunulduğunu merak ediyorsanız – Rev aynı zamanda dakikada 1 dolarlık bir transkripsiyon hizmeti sunuyor ve bu da üstün doğruluk için çevirmenler tarafından yönetiliyor. Ücretsiz bir çağrı kayıt uygulaması istiyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın.

TapeACall Pro (11 ABD doları)

TapeACall Pro

TapeACall Pro’yu düşünebilirsiniz. Sadece 11 $ karşılığında, kimin veya nerede aradığınıza bakılmaksızın, bir yıl boyunca sınırsız çağrı kayıt süresi elde edersiniz. Sınırsız çağrı için ücretlendirme yılda 20 $ olarak listelenmiş. Burada listelenen diğer seçeneklerden biraz farklı çalışır – gelen çağrılar için, konuştuğunuz kişiyi bir an için beklemeye alarak ve ardından uygulamayı açıp kayıt düğmesine basarak bir kayıt başlatırsınız. Tüm bunları yaptıktan sonra, çağrı birleştirilir ve uzak kayıt servisi ile saklanır. Giden aramalar için uygulamayı açar, kaydı vurur, sonra kimi arar ve aramayı birleştirirsiniz. Ancak, TapeACall Pro konuşmayı kaydettiğiniz diğer tarafı bilgilendirmez, bu nedenle kaydetmeden önce onay gerektiren bir yerde yaşıyorsanız bunu unutmayın. Kayıt işlemini tamamladığınızda, depolanan ses dosyasına doğrudan akıllı telefonunuzdan erişebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Call Recorder Pro (10 $)

Çağrı Kaydedici Pro

Bu uygulama ile gelen veya giden aramaları kaydedebilirsiniz, ancak önce aramanızı beklemeye alarak, kayıt cihazını uygulama aracılığıyla arayarak ve ardından aramaları birleştirerek bir araya getirerek üç yönlü bir arama yapmalısınız. Öte yandan, devam etmekte olan aramaları oldukça kolay bir şekilde kaydetmeye başlayabilirsiniz. Kayıtlarınızı yönetmeyi kolaylaştıran güvenilir bir hizmet ve bunları indirebilir, SMS, e-posta, Dropbox ve diğer uygulamalarla paylaşabilirsiniz. 10 $ ücret karşılığında 300 dakika veriyor, ancak 5 $ için 150 dakika veya 1 $ için 30 dakika da satın alabilirsiniz.

IntCall recorder (ücretsiz)

Dahili Çağrı Kaydedici

iphone kullanıcılarına ücretsiz bir uygulama. Operatörünüz GSM olmalı ve hem bekletme hem de konferans görüşmesini desteklemelidir. Dakika başına ödeme oranları ile, aradığınız ülkeye bağlı olarak IntCall iyi bir seçim olabilir. Ön ödemeli kredi veya normal ödeme ile çalışır ve VoIP üzerinden arama yapar. Her aramanın fiyatı, hedef ve dakika başına hesaplanır. Bu mod için uygulamanın özel bir sürümüne uygulamayı kullandıkça öde denir. Ayrıca normal kanallar üzerinden haftalık bir abonelik çağrısı alabilirsiniz, ancak bu durumda kayıt için bir konferans yapmanız gerekir. Ek dakikalar 5 $, 10 $ veya 20 $ karşılığında satın alınabilir ve dakika başına maliyet her ülkede değişir. Bir şey satın almadan önce fiyat listesine bakmanızı öneririz, ancak çoğu ülkeye dakikada 10 sent veya 20 sent ulaşılabilir.

Google Voice kullanarak gelen bir aramayı kaydetme

İyi ve ücretsiz bir seçenek arıyorsanız ve yalnızca gelen aramaları kaydetmeniz gerekiyorsa, Google Voice sizin için olabilir ve istenmeyen aramaları da filtrelemenize yardımcı olabilir. Kayıt özelliğine erişmek için telefon numaranızı Google’a taşımanız gerekir ve giden aramaları kaydetmez. 

Not: İçerik üzerindeki hiçbir uygulamayı bire bir tavsiye etmiyoruz. Ürünler sadece içerik hazırlamak için incelenmiştir. iphone kullanıcılarına özel bu içerik daha da geliştirilerek devam edecektir. Güven için araştırma yapmayı unutmayın. Buradan farklı bir içeriğimize erişebilirsiniz.

İlgili: Android ve iPhone’da Ters Görsel Arama Nasıl Yapılır?

İçeriği Oyla
twitter - twitter güvenligi - twitter hacklendi - twitter hacklendi mi

Twitter: Bilgisayar korsanları 8 hesaptan veri indirdi!

1password7 mac icon 100760704 large

1Password İncelemesi: Şifre Yöneticisi Detaylı İnceleme!