in

Kripto Para Madenciliği: Yeni Başlayanlar İçin Madencilik!

kripto para madenciliği - kripto para nedir - kripto para hakkında - kripto para güvenilir mi
kripto para madenciliği - kripto para nedir - kripto para hakkında - kripto para güvenilir mi

Kripto Para Madenciliği: Yeni Başlayanlar İçin Madencilik!

Kripto para madenciliği birçok kişi tarafından merak edilen hassas konulardan birisi. Hassas diyorum çünkü güvenirlik ve bilgi gerektiren önemli konulardan birisi.

İçeriğimize tam anlamıyla başlamadan önce Bitcoin ile ilgili küçük bir hatırlatma yapmak isterim. Bitcoin, 2009 yılında hayatımıza giren ilk merkezi olmayan kripto para birimidir ve ilk madenciliği yapılan kripto paradır. Sonrasında ortaya çıkan altcoinlerin birçoğunun da madenciliği yapıldı ve hala yapılmaya devam ediyor.

Kripto Para Madenciliği Yapmak İçin İhtiyacınız Olanlar:

Litecoin, Dogecoin veya benzer bir kripto para için madencilik yapmak için sekiz temel şeye ihtiyacınız var. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Ücretsiz bir özel veritabanı.
 2. AMD’nin sunduğu gibi ücretsiz bir madencilik yazılım paketi.
 3. Çevrimiçi madencilik havuzuna üyelik.
 4. Çevrimiçi bir borsaya üyelik. 
 5. Güvenilir ve tam zamanlı bir internet bağlantısı.
 6. Madencilik için tasarlanmış masaüstü özel yapım bilgisayar.
 7. Güçlü bir ekran kartı.
 8. Bilgisayarınızı soğutmak için bir fan.

Fakat unutmayın yaşadığınız ülkede kripto para madenciliği yasal olmayabilir. Bu yüzden kripto para madenciliğine başlamadan önce bu durumun yasal olup olmadığını mutlaka araştırın. Eğer ülkenizde yasal bir yaptırım varsa ve suç olarak görülüyorsa kesinlike böyle bir şeye girişmeyin.

Açık ağlarda kendinizi koruyun. Kripto paralarınızı riske atmayın. Detayları incelemek için üst görsele tıklayarak ürünü inceleyebilir veya satın alabilirsiniz.
Açık ağlarda kendinizi koruyun. Kripto paralarınızı riske atmayın. Detayları incelemek için üst görsele tıklayarak ürünü inceleyebilir veya satın alabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir:

 1. Kripto Para Dolandırıcılığı Nedir ve Dolandırıcılık Nasıl Önlenir?
 2. Kripto Para Terimleri Sözlüğü! Kripto Para Terimleri Hakkında!
 3. Altcoin Nedir? Altcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

Kripto Para Madenciliğiyle Uğraşmaya Değer mi?

Eğer ülkenizde madencilik yasal ise belki günde 1-2$ kazanmak isteyebilirsiniz. Bu da aylık olarak temel giderlerinizi karşılayabilir. Fakat unutmayın her madenci günlük 1-2$ para kazanamaz. Ayrıca madencilik yapmak için yukarıda bahsettiğimiz temel başlıkların yanında total gideriniz oldukça çok fazla olabilir. Bu yüzden eğer hobi olarak yapmayıp para kazanmak amacıyla yapacaksanız kesinlikle önemli bir sermayeye sahip olmanız gerekiyor. Giderlerinizi çıkartmanız ise uzun bir zaman alabilir.

Kısacası ek gelir veya ikinci bir gelir olarak görülen kripto para madenciliği kesinlikle doğru bir seçenek değil. (Bu kişisel bir görüş. Çünkü çok fazla para harcayıp kazanmak için çok fazla zaman geçmesi gerekiyor.)

Kripto Para Madenciliğinin Yapılışı:

Kripto para madenciliğiyle alakalı farklı seçenekler mevcut. Bu seçenekler arasında Bulut madenciliği, GPU madenciliği, CPU madenciliği ve ASIC madenciliği gibi seçenekleri görmeniz ve duymanız mümkün. Fakat bu madencilik çeşitlerini bu başlığımızda değil, farklı bir başlığımızda inceleyeceğiz. Unutmayın; madencilik yapabilmek için birçok donanım ve bazı yazılımlara ihtiyacınız var. Bunlar olmadan yapmanız pek mümkün değil. Ayrıca yasal mı yasal değil mi konusu da oldukça hassas bir konu. Bu yüzden madenciliğe başlamak istiyorsanız kesinlikle farklı kaynaklardan hem madencilik ile ilgili detayları okumalı hem de hukuksal boyutunun yaşadığınız ülkede ne durumda olduğunu araştırmalısınız. Not: Bu içerik asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Kişiler yaptıkları yatırımlardan ve tercihlerden kendileri sorumludur.

İlgili: Sekuritance Nedir? Siber Güvenliğin Tokenize Hali! Bilinmesi Gereken Her Şey!

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kripto para nedir? kripto para nerede kullanılır - kripto para hakkında

Bitcoin Cash Nedir ve Nasıl Çalışır? Bitcoin Cash Hakkında!

kripto para - litecoin nedir - litecoin nasıl alınır - litecoin hakkında - litecoin sahibi kimdir - kaç adet litecoin var

Litecoin Nedir ve Ne İçin Kullanılır?