in

Bitcoin Cash Nedir ve Nasıl Çalışır? Bitcoin Cash Hakkında!

kripto para nedir? kripto para nerede kullanılır - kripto para hakkında
kripto para nedir? kripto para nerede kullanılır - kripto para hakkında

Bitcoin Cash Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bitcoin Cash nedir? Bitcoin Cash ve Bitcoin arasındaki farkı öğrenin!

Bitcoin Cash, kısaca 2017’de bir bölünmenin parçası olarak orijinal Bitcoin blokzincirinden ayrılan popüler bir kripto para birimidir. Bitcoin Cash’i takip eden ve seven kişiler, genellikle Bitcoin Cash’in Bitcoin’den daha hızlı ve daha fazla işlem gerçekleştirme potansiyelini seviyor.

Bir kripto para birimi bölündüğünde, bir blokzincirinin kopyalanıp başka bir geliştirici grubuna aktarıldığı zamanı işaret eder. Kopya, orijinali bozulmadan kalırken, yeniden markalandırılabilen ve değiştirilebilen yeni bir kripto para birimi haline gelir. Litecoin , Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold gibi kripto paralar; Bitcoin blokzincirinin bölünmesiyle oluşmuşturlar.

Bitcoin Cash, birçok yerde Bcash olarak da biliniyor ve tartışmalı bir şekilde, basitçe Bitcoin olarak anıldığı da oluyor, bu da sıradan kripto para alıcılarının/satıcılarının ve yatırımcılarının arasında çok fazla kafa karışıklığına neden oluyor. Bu konuda herhangi bir işlem yapacak olursanız küçük bir borsa içeriğini araştırması yapmanızı öneririm. Bitcoin nedir? Bitcoin ne zaman ortaya çıkmıştır? Başlıklı içeriğimizi okumak için başlığın üzerine tıklayabilirsiniz.

Açık ağlarda kendinizi koruyun. Kripto paralarınızı riske atmayın. Detayları incelemek için üst görsele tıklayarak ürünü inceleyebilir veya satın alabilirsiniz.
Açık ağlarda kendinizi koruyun. Kripto paralarınızı riske atmayın. Detayları incelemek için üst görsele tıklayarak ürünü inceleyebilir veya satın alabilirsiniz.

BCH ve BTC!

BCH tanımı ticaret platformlarında ve kripto para cüzdanlarında Bitcoin Cash için kullanılıyor. Bitcoin Cash kripto para birimi için resmi olarak tanımlanan kısaltma diyebiliriz.

Bitcoin Cash’in ilk günlerinde, bazı insanlar Bitcoin Cash’e atıfta bulunmak için BTH ve BCC kısaltmalarını kullanmıştı. Her ikisi de o zamandan beri aşamalı olarak kaldırıldı ve artık kullanılmamalı çünkü BTH artık Bithereum için kullanılırken, BCC ise artık kullanılmayan BitConnect Coin için kullanılıyor.

Alım satım yaparken, yalnızca BCH tanımlamasını kullanan alım satımların Bitcoin Cash olduğunu unutmayın.

Bazıları bazen Bitcoin Cash’e BTC Cash olarak atıfta bulunabilir. Bunun nedeni, BTC’nin ticaret platformlarında Bitcoin’in adı olması ve Bitcoin olarak okunabilmesidir.

Bitcoin Cash Nedir? | Bitcoin Cash’i Ne İçin Kullanabilirim?

Bitcoin Cash, kripto para birimini kabul eden herhangi bir işletmeden alışveriş yapmak için kullanılabilir. Çeşitli çevrimdışı işletmeler ve çevrimiçi alışveriş siteleri Bitcoin Cash ödemelerini kabul edebilirler, ancak genel olarak kripto paralar için destek henüz yaygınlaşmadığı ve her yerde kabul edilmediği için bir satın alma işlemi yapmadan önce kontrol etmek oldukça önemli.

Bitcoin ile Bitcoin Cash arasında bir fark var. Bitcoin Cash’i bir Bitcoin adresine gönderemezsiniz. Bunu yaparsanız, Bitcoin Cash paralarınız havada kalır. Bitcoin Cash işlemlerini bir Bitcoin Cash adresine ve Bitcoin’i bir Bitcoin adresine göndermeniz gerekiyor. Her kripto paranın kendi cüzdanı olduğunu unutmayın.

Bitcoin SV Nedir?

Bitcoin SV, aynı Bitcoin’in bölünmesiyle oluşan Bitcoin Cash gibidir. Bitcoin SV’de Bitcoin Cash’in bölünmesiyle ortaya çıkmıştır. Bu bölünme tarihi tam 2 yıl önceydi. Bitcoin SV’deki SV, Satoshi’nin Vizyonu anlamına geliyor. Satoshi Nakamoto’yu daha önce duydunuz değil mi? Bitcoin’in yaratıcısı kişi veya kişiler. Kişiler de diyoruz çünkü birden fazla kişi de olabilir. Kim ya da kimler olduğu hala bilinmiyor. Hala anonim. Unutmayın; Aynı teknolojiye dayanan ve isminde Bitcoin kelimesini içeren Bitcoin SV, Bitcoin Cash’ten tamamen ayrı bir kripto para birimi ve onunla asla karıştırılmamalı. Çünkü onun da kendisine ait bir cüzdanı var.

Not: Bu içerik asla bir yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin amacı; tamamen bilgi ve haberdir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

netflix dizi önerisi, türkiye'de olmayan netflix dizileri, abd netflix

Netflix Türkiye’de Olmayan Diziler: 17 Dizi Önerisi! Nasıl İzleyeceğinizi Anlattık!

kripto para madenciliği - kripto para nedir - kripto para hakkında - kripto para güvenilir mi

Kripto Para Madenciliği: Yeni Başlayanlar İçin Madencilik!