in

Netflix Türkiye’de Olmayan Diziler: 17 Dizi Önerisi! Nasıl İzleyeceğinizi Anlattık!

netflix dizi önerisi, türkiye'de olmayan netflix dizileri, abd netflix
netflix dizi önerisi, türkiye'de olmayan netflix dizileri, abd netflix

Netflix Türkiye’de Olmayan Diziler: 17 Dizi Önerisi! Nasıl İzleyeceğinizi Anlattık!

Netflix Türkiye’de olmayan diziler herkesin ilgisini çekiyor. Belli bir ödeme yapıyorum neden bu kadar az içeriğe sahibim diyen çok fazla kişi var. Netflix Türkiye’deki dizi ve filmlerin sayısıyla Amerika’daki dizi ve filmlerin sayılarını karşılaştırdığımızda neredeyse 4-5 katı yoğunlukta içerik farkı var.

Amerika’daki Netlix dizi ve filmleri neden bu kadar çok da Türkiye’dekiler az diye sorabilirsiniz.

Bunun nedeni tamamen coğrafi engellemelerle alakalı. Daha doğrusu Netflix’in lisanslandırması ile alakalı bir durum. Neredeyse bütün dizi ve filmleri Amerika’da lisanslarken diğer ülkelerde pek lisanslama yapmıyor. Yaptığı lisanslamalar ise 1/5 oranında gibi bir şey. Bu fark oldukça fazla değil mi? İşte bu yüzden kaliteli bir VPN ile bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz.

Nasıl mı? Aslında oldukça basit. Netflix platformuna tarayıcınızdan giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra indirdiğiniz VPN hizmetini aktifleştirin. Sunucu olarak Amerika’yı seçin. (Bazı arkadaşlarımız sunucu ne diye soruyorlar. Sunucu: VPN hizmetinizdeki ülkeler) Sonra tarayıcınızda sayfanızı yenileyin ve indirdiğiniz VPN sayesinde ABD’deki içeriklere hızlıca erişin. Not olarak şunu da belirtmeliyim; eğer ülkenizi İngiltere olarak ayarlarsanız İngiltere’deki Netflix içeriklerine hızlıca erişebilirsiniz. Netflix Türkiye’de olmayan diziler için bazı önerilerde bulunduk. Tabii ki bu önerilerin birçoğunu izlemiş olabilirsiniz fakat aradaki farkı, ne tür kalitede bir dizi seçeneğine ulaşabileceğinizi göstermek istedik. Eğer kaliteli bir VPN hizmetinden faydalanma gibi bir sorununuz varsa öncelikle VPN araştırmaları yapın. Çünkü her VPN her platforma erişemiyor.

Netflix Türkiye’de Olmayan Diziler:

 1. Parasite
 2. Shameless
 3. Friends
 4. Dexter
 5. Schindler’s List
 6. God’s Little Village
 7. The Big Short
 8. Green Mile
 9. The Office
 10. Doctor Who
 11. Leon: The Professional
 12. The Pianist
 13. Terminator 2
 14. American History X
 15. Whiplash
 16. Arrested Development
 17. Hannibal

İlgili:

Netflix Hangi Ülkelerde Hizmet Veriyor?

Netflix çok uzun bir süre sadece Amerika’daki kullanıcılarına sunuldu. Daha sonrasında ise yaklaşık 10 yıl önce Kanada’ya açıldı ve bu büyüme gün geçtikçe devam etti. Latin Amerika’dan Karayipler’e kadar açıldı. Peki büyüme durdu mu? Tabi ki hayır. 190’dan fazla ülkede hizmet veren Netflix ne yazık ki hala her ülkeye tüm içeriklerini sunamıyor. Bu yüzden de kullanıcılar farklı içeriklere erişebilmek için sürekli VPN hizmetinden faydalanıyorlar.

İlginç: Netflix; Çin, Kırım, Kuzey Kore ve Suriye’de hizmet vermiyor.

Netflix Proxy Hatası Alıyorum. Ne Yapmalıyım?

Netflix’e erişebilen VPN listesi oldukça az. Bazı VPN hizmetleri, Netflix ve Amazon Prime’a erişebiliyoruz deseler de ne yazık ki erişemiyor ve satın aldığınız için bazen para iadesi yapamıyorsunuz. Bu yüzden güvenilir, bilinen, itibarı yüksek bir şirketten satın alım yapmanız kesinlikle önemli ve doğru bir tercih.

Netflix’e erişebileceğini söyleyen fakat erişemeyen bazı VPN hizmetlerinde Proxy hataları almanız mümkün. Bu hatayı almamak, yurtdışındaki Netflix içeriklerine erişebilmek için iyi bir şekilde VPN hizmetlerini araştırın. Peki bu hatayı herhangi bir VPN hizmetinde alırsanız ne yapmalısınız?

 • Bağlantınızı kesin ve tekrar bağlanın.
 • Farklı bir sunucu deneyin.
 • Tarayıcı geçmişinizi temizleyin.
 • Konum servislerinizi devredışı bırakın.

İlgili: Netflix’i Aynı Anda Kaç Kişi İzleyebilir? Netflix’i Başkalarıyla Paylaşabilir Miyim?

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kripto para nedir? kripto para nerede kullanılır - kripto para hakkında

Kripto Para Borsaları Hacklenirse Varlıklarınızı Koruyabilirsiniz! İşte O Önlemler!

kripto para nedir? kripto para nerede kullanılır - kripto para hakkında

Bitcoin Cash Nedir ve Nasıl Çalışır? Bitcoin Cash Hakkında!