in ,

Netflix’i Aynı Anda Kaç Kişi İzleyebilir? Netflix’i Başkalarıyla Paylaşabilir Miyim?

netflix'i aynı anda izleme - netflix'i en fazla kaç kişi izleyebilir - netflix eklentileri - netflix vpn - netflix'i en fazla kaç cihazda izleyebiliriz
netflix'i aynı anda izleme - netflix'i en fazla kaç kişi izleyebilir - netflix eklentileri - netflix vpn - netflix'i en fazla kaç cihazda izleyebiliriz

Netflix’i Aynı Anda Kaç Kişi İzleyebilir?

Bilinmesi gerekenler:

 • Netflix’i aynı anda izleme konusu aslında hesabınızla alakalı bir konu. Kısacası Netflix’i aynı anda izleme konusu satın aldığınız planla ilişkili.
 • Mobil cihazlarda çevrimdışı içerik indirmek ve izlemek plan sınırından etkilenmiyor.

Bu içeriğimizde Netflix’teki profil sınırlarını açıklayacağız. Ayrıca Netflix’i birden fazla cihazda nasıl izleyeceğinizi, Netflix’i ailenizle nasıl paylaşacağınızı anlatacağız. Netflix’i aynı anda kaç kişi izleyebilir?

Netflix’te Kaç Profiliniz Olabilir?

Netflix, bir hesabınızda en fazla 5 benzersiz profil oluşturmanıza olanak tanıyor. Eğer bir Netflix üyeliği satın aldıysanız bunu farklı kişilerle paylaşabilirsiniz. Bu kişiler de kendilerine göre profillerini kişiselleştirebilirler.

Her profil kendi dil ayarını, olgunluk düzeyini, etkinlik günlüğünü, altyazı ayarını hızlıca özelleştirebilir. Tabii ki sadece bununla bitmiyor. Aynı zamanda Netflix’in önerilerini de özelleştirmeniz mümkün.

Çocuk profillerinin standart hesaplardan farklı olduğunu unutmayın. Bu profiller üzerinde ebeveynler belli ayarları kontrol edebilirler.

Netflix’i 2’den Fazla Cihazda Nasıl İzleyebilirim?

Bir hesapta 5 profiliniz olsa da, her Netflix planı bir ekran sınırı içerdiğinden bu kullanıcıların 5’i aynı anda Netflix’i kullanamaz.

 • Temel Plan: Herhangi bir zamanda yalnızca 1 kullanıcı Netflix’in içeriklerini izler. Yüksek Çözünürlüklü (HD) indirme mevcut değil.
 • Standart Plan: Kullanıcılar Netflix’i aynı anda toplam 2 ekranda izler. HD izleme seçeneği mevcut. Ancak Ultra HD özelliği yok.
 • Premium Plan: Kullanıcılar Netflix’i toplam 4 farklı ekranda izler. Hem HD hem de Ultra HD özelliği mevcut.

Netflix’i Başkalarıyla Paylaşma:

Standart veya Premium hesabınız varsa, ek aile üyeleri için Netflix hesabınıza profiller ekleyebilirsiniz.

Netflix profil resminizin sağındaki menüye tıklayın ve Profilleri Yönet’i seçin. Profilleri Yönet sayfasında, hesap listesinin sağındaki Profil Ekle butonuna tıklayın.

Maksimum 5 profil oluşturmadıysanız başka bir profil ekleyebilirsiniz.

Profile bir ad verin ve hesabın bir çocuk olup olmadığını seçin. Profil oluşturmayı tamamlamak için Devam butonuna basın.

Bu yeni profil kendi görüntüleme tercihlerine, etkinlik günlüklerine ve benzersiz bir kullanıcının Netflix’te deneyimlediği diğer her şeye sahip olur.

İlgili:

Netflix Hesabınızı Çevrimdışı Kullanmaya İlişkin İpuçları

Netflix’in hesap planınıza koyduğu ekran sınırını doğrudan aşamazsınız, ancak Netflix hesabınızı çevrimdışı olarak kullanmak için küçük bir seçeneğimiz var. Standart hesapta Netflix içeriğini internet üzerinden 2’den fazla ekrana aktaramasanız bile, Netflix içeriğini bir mobil cihaza indirebilir ve ardından o Netflix içeriğini çevrimdışı olarak izleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için cep telefonunuzu veya tabletinizi kullanın ve Netflix mobil uygulamasını açın. Bir film veya TV programı arayın. Bu içeriği mobil cihazınıza indirmek için listenin altındaki İndir bağlantısını kullanın.

İşiniz bittiğinde Wi-Fi ve hücresel internet bağlantılarınızı kapatın. Artık indirdiğiniz içeriği çevrimdışı olarak izleyebilirsiniz. Netflix, bu cihazı Netflix’ten aktif olarak içerik akışı yapan ekranlardan biri olarak saymaz.

Birini Netflix Hesabından Silme:

Netflix içeriğini yayınlamaya çalışırken hesabınızın herhangi bir ek cihaza yayın yapamadığı hatası alıyorsanız, bunun can sıkıcı olduğu konusunda hemfikiriz. Özellikle hesaptan kimin akış yaptığını bilmiyorsanız.

Bunun için hızlı bir şekilde Netflix hesap ayarlarınızı açın. Ayarlar bölümünün altında, Tüm cihazlardan çıkış yap seçeneğine tıklayın.

Bu, Netflix ekran sınırı sayınızı sıfırlayacak ve Netflix‘i cihazınızda tekrar izlemenize izin verecek bir yöntem. Tabii bunu yapmak için önce Netflix hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerek. Sonrasında arkadaşlarınıza veya ailenizdeki kişilere tekrardan profil oluşturmanız gerekiyor. Keyifli seyirler.

Lorentlabs üzerinden farklı içeriklerimize hızlıca erişebilirsiniz.

İçeriklerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. YouTube kanalımıza abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.

5/5 - (3 Oy)

1 Comments

Leave a Reply
 1. arkadaşım fakir oldugu için netflix kullanamıyor parası yok
  benim var severek kullanıyorum
  onada kendi hesabımı verdim
  ve sevap kazandım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

netflix-hata-kodu-ui-800-2

Netflix Hata Kodu UI-800-2 Nasıl Düzeltilir?

data deposit box - ücretsiz bulut depolama - bulut depolama - lorent research lab

Bulut Bilgisayarlar: Geleceğin Teknolojisi!