in ,

Litecoin Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

kripto para - litecoin nedir - litecoin nasıl alınır - litecoin hakkında - litecoin sahibi kimdir - kaç adet litecoin var
kripto para - litecoin nedir - litecoin nasıl alınır - litecoin hakkında - litecoin sahibi kimdir - kaç adet litecoin var

Litecoin Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Litecoin nedir, Litecoin ne için kullanılır, insanlar neden Litecoin’i tercih ederler gibi basit ama önemli sorulara bu içeriğimizde yer vereceğiz. Tabi ki bunun yanında önerdiğimiz bu ürün (Buraya tıklayarak ürünü inceleyebilir veya satın alabilirsiniz.) sayesinde güvenliğinizi nasıl sağlayacağınızı da anlatacağız.

Genellikle Bitcoin’in küçük kardeşi olarak anılan Litecoin, 2011’de ortaya çıktığı günden bu yana yaygın bir şekilde benimsenen ve eşler arası (P2P) çalışan kripto para birimlerinden sadece bir tanesi.

Litecoin’de de aynı Bitcoin’de olduğu gibi şeffaflık mevcut. Genellikle banka veya ödeme işleme hizmeti gibi bir aracıya ihtiyaç duymadan bireyler veya işletmeler arasında para transferi yapmak için kullanılıyor.

Litecoin Nedir? | Litecoin’i Farklı Kılan Nedir?

Litecoin’i Bitcoin gibi diğer kripto para birimlerinden farklı kılan üç şey var. Sırasıyla;

  • Hız
  • Toplam adedi
  • Piyasa değeri
Açık ağlarda kendinizi koruyun. Kripto paralarınızı riske atmayın. Detayları incelemek için üst görsele tıklayarak ürünü inceleyebilir veya satın alabilirsiniz.
Açık ağlarda kendinizi koruyun. Kripto paralarınızı riske atmayın. Detayları incelemek için üst görsele tıklayarak ürünü inceleyebilir veya satın alabilirsiniz.
  • Hız:

Litecoin, bazı önemli farklılıklarla Bitcoin’in arkasındaki açık kaynak koduna dayanıyor. Mühendis Charlie Lee tarafından Bitcoin’in altınına gümüş olması için yaratıldı. İki kripto para birimi arasındaki en temel farklardan birisi işlem hızı.

Bitcoin’den yaklaşık dört kat daha hızlı bloklar ürettiği için Litecoin, işlemlerin meşruiyetini daha hızlı onaylayabiliyor ve aynı zaman diliminde daha fazla işlem gerçekleştirebiliyor.

İlginizi Çekebilir:

  • Toplam Adedi:

Bazı kripto para birimlerinin belli bir yüksek değere sahip olmasının nedeni sınırlı sayıda üretilebilecek olmasıdır. Örneğin Bitcoin (BTC) toplamda 21 milyon tane üretilecektir. Yani 21 milyon 1 adet üretilemez. İşte Litecoin de aynı şekilde. Litecoin’in de toplam üretilecek adedi 84 milyondur. Bu yüzden diğer kripto para birimlerine nazaran fiyatları biraz yüksek. Bir XRP’ye bakın. Bir de Litecoin’e. İşte fark çok büyük.

Piyasa değeri Bitcoin ile karşılaştırıldığında soluk olsa da, Litecoin ilk beş kripto para birimi arasında yer alıyor. Bu sıralamalar, fiyat ve dolaşımdaki para sayısına göre de dalganlanmalara neden olabilir.

Litecoin Nedir? | Litecoin Nasıl Satın Alınır?

  • Piyasa Değeri:

Bir Litecoin sahibi olmak istiyor ancak madencilik yapmakla ilgilenmiyorsanız, bir kripto para borsası sitesinde başka bir kripto para birimi ile Litecoin adlı kripto para birimini satın alabilir ya da direkt TL, Dolar veya Euro gibi itibari paralarla da Litecoin alabilirsiniz. Fakat unutmayın, uyarı: Bu içerik asla bir yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte, kişiler yapacakları yatırımlardan kendileri sorumludur. Bu içeriğin amacı sadece bilgi ve haberdir.

Litecoinlerimin Güvenliğini Nasıl Sağlarım?

Litecoin, Bitcoin, Ethereum veya herhangi başka bir kripto para. Adı ne olursa olsun bir yatırım yapıyor ve güvenliğini düşünüyorsanız öncelikle herkesin bağlandığı bir ağdan ya da herkesin erişebildiğin bir bilgisayardan yatırım yapmamalısınız.

Nedir bu herkesin erişebildiği bilgisayar?

Tabi ki internet kafedeki, iş yerindeki bilgisayarlar bu başlığa çok güzel bir örnek olabilir. Aynı zamanda okul, kafe, hastane, park gibi yerlerdeki açık ağlara da bağlanmamak gerekiyor.

Fakat acil bir şekilde açık ağa bağlanmanız gerekiyorsa (Örneğin elinizdeki kripto para için stoploss koymamış olabilirsiniz ve birden aklınıza parktayken otururken gelmiş olabilir!) hemen kaliteli, güvenilir ve verilerinizi şifreleyen bir VPN indirin. Önerimize buradan ulaşabilirsiniz: https://kas.pr/y9y8, önerdiğimiz VPN sayesinde verileriniz şifrelenir ve açık ağ içerisinde herhangi siber saldırı uygulayabilecek kişi sizin yatırımlarınızı göremez. Unutmayın kripto paralarınızın güvenliğini sadece VPN ile sağlayamazsınız. Aynı zamanda bir antivirüs indirin, 2FA doğrulamayı kullanın, güçlü ve zor bir parola kullanın.

Peki bu önerdiğimiz VPN başka neler yapıyor?

Örneğin Türkiye’deki Netflix içeriklerinden sıkılmış olabilirsiniz. Çünkü karantina döneminde çok fazla dizi izledik. Hemen bu VPN’i kurarak ülkeler arasından ABD’yi seçin ve ABD’deki Netflix içeriklerini hızlıca izlemeye başlayın. Bazı VPN hizmetleri Netflix tarafından engelleniyor fakat Kaspersky VPN için böyle bir problem yok. Ayrıca İngiltere’deki Netflix içeriklerine de hızlıca erişebiliyorsunuz.

İlgili: Kaspersky VPN Secure Connection – Turbo VPN Karşılaştırması!

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kripto para madenciliği - kripto para nedir - kripto para hakkında - kripto para güvenilir mi

Kripto Para Madenciliği: Yeni Başlayanlar İçin Madencilik!

troop messenger incelemesi

Troop Messenger İncelemesi! Troop Messenger Özellikleri Nelerdir?