in

Microsoft Authenticator Nasıl Kurulur? Microsoft Auth Nasıl Kullanılır?

Microsoft Authenticator Nasıl Kurulur - microsoft auth nedir - microsoft auth nasıl kullanılır - Microsoft Authenticator güvenli mi
Microsoft Authenticator Nasıl Kurulur - microsoft auth nedir - microsoft auth nasıl kullanılır - Microsoft Authenticator güvenli mi

Microsoft Authenticator Nasıl Kurulur? Microsoft Auth Nasıl Kullanılır?

Bu içeriğimizde Microsoft Authenticator nasıl kurulur sorusunu cevaplarken aynı zamanda Microsoft Authenticator uygulamasının nasıl kullanacağına değiniyoruz. Şimdiden içeriğimize geçmeden hatırlatmak istediğimiz bir konu var! Bu uygulamanın size sunduğu yedek kodları kimsenin erişemeyeceği yerlerde saklamayı unutmayın. Bu kodları büyük bir ciddiyetle saklamanız gerekiyor. Çünkü yanlışlıkla cihazınıza format atarsanız, uygulamayı silerseniz ya da cihazınız çalınırsa bu kodlarla profillerinize erişebilirsiniz. Fakat yedek kodlarınız yoksa erişmenizin oldukça zor.

Microsoft Authenticator nasıl kurulur sorusuna geçmeden önce bu uygulamayı Outlook, Word, Excel ve hatta Microsoft 365 dahil birçok uygulama ile eşleştirebilirsiniz. Microsoft Authenticator, hem iOS hem de Android cihazlarda aktif bir şekilde kullanılabiliyor. Sadece yukarıdaki uygulamalarda değil, Xbox’a kadar birçok noktada Microsoft Authenticator adlı uygulamayı kullanabilirsiniz.

Microsoft Authenticator Nedir?

Google Authenticator gibi Microsoft Authenticator, tekrar tekrar kısa mesaj almadan iki faktörlü doğrulamayı kullanmanıza olanak tanıyor. Bir Microsoft hesabında oturum açtığınızda, Kimlik Doğrulayıcı onayınız için bir kod veya bildirim sağlayabilir. Uygulama ayrıca kod oluşturucu aracılığıyla Microsoft dışı hesaplarla da çalışıyor. İçeriğimize geçmeden önce de uyardığımız gibi unutmayın: Herhangi bir kod oluşturucu kullanıyorsanız mutlaka yedek kodlarınızı saklayın.

İlgili:

Microsoft Authenticator Nasıl Kurulur?

Kimlik Doğrulayıcıyı kurmak için bir bilgisayara, bir Android cihaza veya bir iOS cihazına ihtiyacınız var. Evet bütün cihazlarda kullanılabiliyor. Ayrıca Microsoft hesabınız için kullanıcı adı ve parolaya da ihtiyacınız var. Bir Microsoft hesabınız yoksa, önce bir tane oluşturmanız gerekiyor..

 1. account.microsoft.com/account adresine tıklayın. Bir Microsoft hesabınız varsa oturum açın. Aksi takdirde, Bir Microsoft hesabı oluştur butonuna tıklayın. Ekrandaki talimatları izleyin ve oturum açın.
 2. Profil sayfanıza gideceksiniz.
 3. Aşağı kaydırın ve Güvenlik bloğundaki Güncelle butonuna tıklayın.
 4. Güvenlik seçenekleri kısmına giriş yapın. (Tekrar oturum açmanızın istenmesi mümkün.)
 5. Uygulamayı indirmek için Google Play veya App Store butonlarından birisine tıklayın. Uygulama cihazınıza yüklendikten sonra bu sayfaya geri dönün ve İleri butonuna tıklayın.
 6. Microsoft Authenticator uygulamasını açın ve QR KODUNU TARA öğesine tıklayın. Authenticator’ın fotoğraf çekmesine ve video kaydetmesine izin vermenizi isteyen bir bildirim alabilirsiniz. İzin Ver seçeneğini seçin.
 7. QR kodunu taradıktan sonra, bilgisayarınızda Bitti butonuna tıklayın. İşte bu kadar!

Oturum Açmak için Microsoft Authenticator Nasıl Kullanılır?

Kurulduktan sonra, bir Microsoft hesabında oturum açtığınızda akıllı telefonunuzda bir bildirim almanız mümkün. Microsoft’a ait olmayan bir hesapta oturum açtığınızda, 6 haneli bir kod istendiğini hatırlatalım. Uygulama sürekli olarak bu kodları oluşturuyor. Microsoft Authenticator ile nasıl oturum açacağınızı kısaca anlatmaya çalıştık.

 1. Hesap sayfanıza gidin ve kullanıcı adınızı ile şifrenizi girin.
 2. Microsoft hesapları için bir bildirim alacaksınız, bunu onaylayın.
 3. Diğer hesaplar için uygulama tarafından oluşturulan bir kodu girmeniz gererkiyor. Bir kod görmüyorsanız, hesabın sağındaki aşağı ok butonuna tıklayın ve ardından Kodu Göster butonuna tıklayın.

Lorentlabs üzerinden farklı içeriklerimize hızlıca ulaşabilirsiniz.

İçeriği Oyla

1 Comments

Leave a Reply
 1. OUTLOOK A ALTERNATİF BİR PROGRAM TAVSİYENİZ VAR MIDIR? BU KONUDA YARDIMINIZI MERAK EDEN ÇOK KİŞİ VAR. iYİ ÇALIŞMALAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kimlik hırsızlığı nedir - kimlik avı saldırıları - kimlik avı - kimlik saldırıları - kimlik hırsızlığı

Kimlik Hırsızlığı: Kimliğinizi Nasıl Koruyabilirsiniz? Basit Birkaç İpucu!

whatsapp'tan signal'e geçme - signal güvenli mi - whatsapp güvenli mi - whatsapp alternatifi

Signal Nasıl Kullanılır? Signal Güvenli Mi?