in

Norton 360 Güvenli Mi? Norton 360 Antivirüs İncelemesi!

norton 360 güvenli mi - norton 360 kullanılır mı - norton 360 işe yarıyor mu - lorentlabs antivirüs

Norton 360 Güvenli Mi? Norton 360 Antivirüs İncelemesi!

Bu içeriğimizde Norton 360 güvenli mi? Sorusunu cevaplarken aynı zamanda Norton 360 Antivirüs programının detaylarına ineceğiz. Geçtiğimiz haftalarda antivirüs programlarının incelemelerine Bitdefender ile başlamıştık. Bitdefender Antivirüs Ücretsiz Sürüm İncelemesi! başlığından bu incelememizi de okuyabilirsiniz. Her hafta bir antivirüs uygulamasının incelemesine değineceğiz. Öncelikle ücresiz antivirüs programları yerine direkt antivirüs programlarını inceleme kararı aldığımızı belirtmeliyiz. Bu incelemelerimizin hiçbirisi sponsorlu değildir. Bunu da hatırlatmak isteriz. Şimdi Norton 360 güvenli mi? Sorusunu cevaplamak için incelememize geçelim!

Norton 360, kötü amaçlı yazılımları ve fidye virüslerini tanımlamak için sürekli güncellemeler alan, kripto madenciliği yazılımlarını tespit edebilen, kullanıcılarını truva atlarından ve solucanlardan koruyan güçlü bir antivirüs programı.

Norton, içerisinde şunları barındırıyor:

 • Güvenlik duvarı
 • Kimlik avı koruması
 • Ebeveyn denetimleri
 • Secure VPN
 • Bulut yedekleme
 • Gizlilik koruması
 • Windows için web kamerası koruması

Peki bu kadar mı? Tabii ki daha fazla özelliğİ mevcut. Fakat bazı noktalarda eksiklerini gördük. İncelememiz sırasında VPN hizmetinin farklı ülkelerdeki Netflix’e erişemediğini gördük. Bu biraz üzücü oldu tabii ki. Ayrıca VPN hizmeti bize oldukça yavaş geldi. Bunun yanında Torrent kullanımı da maalesef ki yok. Fakat Norton 360’ı bir antivirüs olarak kullanmak isterseniz bu doğru bir tercih olabilir. Çünkü cihazımızda herhangi kasma olmadı. Tabii ki bu cihazın gücüyle de alakalı bir durum. Bunu gözardı etmemenizi öneriyorum.

60 gün içinde para iadesi yapabilmek aslında oldukça hoş bir durum. Yıllık abonelik için 60 günlük para iadesi garantisi sunuluyor.

Norton 360 güvenli mi?

Windows, Mac, Android ve iOS için çeşitli tarama seçenekleri var. Bu program, normal antivirüs programlarının yanında bir de ek olarak makina öğrenimini kullanıyor.

 • Norton 360 Antivirüs programı rakiplerine göre hızlı ya da yavaş değil. Tam anlamıyla neredeyse aynı hızda bir program. Fakat cihazı kasmama konusunda oldukça başarılı.
 • Hızlı tarama, özel tarama ve Norton Insight adında belli dosyaları tarayabileceğiniz 3 farklı tarama seçeneği sunuyor.
 • Mevcut güvenlik duvarınıza ek olarak Akıllı Güvenlik Duvarı adında bir güvenlik duvarı seçeneği var. Bu, mevcut güvenlik duvarınıza ekstra katmanlar sağlıyor.
 • Sunduğu VPN içerisindeki özellikler oldukça ilgi çekici. Bu özellikler arasında AES-256 şifreleme, kill switch ve reklam izleyici engelleme gibi güzel özellikler var.
 • Norton bulut yedekleme özellikleri arasında da yedekleme zamanlama, buluta veya ana diske kaydetme, ana diskte yedeklenen dosyaları silme veya değiştirme, belirli dosyaları değiştirme gibi özellikler var.
 • Sunulan bulut yedekleme özelliğinin Dropbox veya OneDrive’dan pek bir farkı yok. Herkesin Kullandığı Bulut Depolama Aracı: Dropbox İncelemesi! başlıklı içeriğimizden Dropbox incelemesi detaylarına göz atabilirsiniz.
 • Sunulan parola yöneticisi de yine VPN gibi AES-256 şifreleme sunarken aynı zamanda parola oluşturucu, otomatik doldurma ve kaydetme, sınırsız parola kaydetme gibi özellikler sunuyor.
 • Ek olarak yalnızca Windows için geçerli olan Pc SafeCam özelliğini sunuyor. Bu özellik, bilgisayarınızın kamerasını koruyor ve başka kişiler tarafından bilgisayar kameranızın kontrol edilmesinin önüne geçiyor.
 • Bilgisayarda oyun oynayan ve gamerlar için ekstra özellikler sunuyor olması ilgi çekici.
 • Norton 360 antivirüs destek ekibine telefon, canlı sohbet ve mail ile ulaşabilirsiniz. Almanca, Türkçe, Arapça ve İngilizce gibi birçok dilde iletişim kurmanız mümkün.
 •  Chrome, Firefox, Safari ve Microsoft Edge için Safe Web adlı bir eklenti seçeneği var. Bu eklenti güvenlik konusunda oldukça başarılı.

Not: Norton 360 Antivirüs incelemesi tamamen kendi cihaz ve kullanımımız doğrultusunda ortaya çıkmıştır. Lorentlabs üzerinden farklı içeriklerimize hızlıca ulaşabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dijital dünya nedir - dijital çağın gelişimi - muhabbit.com - webtekno.com

Dijital Dünya Nedir? Dijital Dünya ve Dijital Çağın Gelişimi!

hackerlardan nasıl kurtulurum - hackerların hedefinde miyim - hacker saldırıları - hackerlar

Hackerların Hedefinde Misiniz? Hedefte Olduğunuzu Gösteren 5 Durum!