in

Bitdefender Antivirüs Ücretsiz Sürüm İncelemesi!

bitdefender antivirüs ücretsiz - bitdefender antivirüs - antivirüs - bitdefender - lorentlabs
bitdefender antivirüs ücretsiz - bitdefender antivirüs - antivirüs - bitdefender - lorentlabs

Bitdefender Antivirüs Ücretsiz Sürüm İncelemesi!

Bu antivirüs programı, çoğunlukla tehlikeli tehditleri engellemeyi başarırken sistem kaynaklarına zarar vermemesi nedeniyle en iyi ücretsiz antivirüs programlarından birisi olarak görülüyor. Bu içeriğimizde Bitdefender Antivirüs Ücretsiz Sürüm konusuna değinecek ve bu programı inceleyeceğiz.

Bitdefender Antivirüs Ücretsiz Sürüme Genel Bakış:

Bu program ücretsiz olmasına rağmen sevdiğimiz birçok noktaya sahip. Peki bu programda neleri sevdik?

 • Virüslere ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı erişim koruması sağlıyor.
 • Virüs tanımlarını arka planda düzenli olarak güncelliyor. Her zaman vurguladığımız gibi güncellemeler çok önemli. Özellikle işletim sistemi ve antivirüs programlarınıza gelen güncellemeleri her zaman yapın. Eğer yapmayı unutuyorsanız güncellemelerinizi otomatik olarak ayarlayın. Siz unutsanız bile cihazınız otomatik güncellemeyi gerçekleştirsin.
 • Cihazları pek yormayan bir yapıya sahip.
 • Kullanımı diğer bazı antivirüs programlarından çok daha kolay. Kısacası basit bir arayüze sahip. Yani hiç antivirüs kullanmayan birisinin bile kolaylıkla kullanması mümkün.
 • Korumayı aktif etmek için ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekli.
 • Yavaş bir internet bağlantısına sahipseniz tabii ki her programda olduğu gibi cihazınıza indirmeniz zaman alacaktır. Fakat kullanımda cihazı pek kasmıyor.

Bitdefender‘ın bu ücretsiz virüs tarayıcısının kullanımı son derece kolay ve sizi çoğu antivirüs programının içerdiği farklı araçlarla boğmuyor. Tabii ki sizi mevcut özelliklerden de mahrum bırakmıyor.

İsteğe bağlı virüs tarayıcılarının aksine, bu antivirüs her zaman çalışabileceğinden, kötü amaçlı yazılımları taramasını istediğiniz her seferde “açılması” veya başlatılması gerekmiyor. Bu antivirüs, her zaman virüsleri, solucanları, Truva atlarını, rootkit’leri ve daha fazlasını hızlıca tarar ve tespit eder. Antivirüs Kullanmanın Faydaları Neler? Antivirüsler Güvenli Mi?

Özellikleri:

Bitdefender Antivirüs Ücretsiz Sürüm, sıfırıncı gün açıklarını, casus yazılımları ve diğer kötü amaçlı yazılımları durdurmak için bir virüs kalkanı içeriyor. Virüs tarama yazılımı tüm dosyalarınızı tarasa bile, mevcut sistem kaynaklarını boğmaz; bu, Bitdefender Antivirüs Ücretsiz Sürüm kullanırken bilgisayarınızın büyük bir performans düşüşü yaşamadığı anlamına geliyor.

Daha Fazla Bitdefender Antivirüs Ücretsiz Sürüm Özelliği:

 • Sık Güncellemeler: Kullanıcıların yeni tehditlerle karşı karşıya kalmaması için sürekli güncellenir.
 • Sandboxing: Programlar, normal şekilde çalıştıklarından emin olmak için önce güvenli bir ortamda çalıştırılır ve ardından Bitdefender Antivirüs Ücretsiz Sürüm, onu bilgisayarın normal bölümünde yayınlar, böylece onun kötü niyetli olmasından korkmadan normal şekilde kullanabilirsiniz.
 • Bağlantı Tarayıcı: Yazılım, kredi kartı kimlik avı girişimlerine karşı koruma sağlamak için bir bağlantı tarayıcı içeriyor. Web tarayıcınız üzerinden eriştiğiniz tüm bağlantıları tarayarak çalışır.
 • Bilgisayar Oyunlarıyla Çalışıyor: Bilgisayar oyunları oynarken büyük sistem taramaları duraklatılabildiğinden, oyuncular Bitdefender’ın yazılımını antivirüs çözümü olarak kullanabilirler.
 • Güçlü Koruma: Şüpheli bir şekilde çalışıyor gibi görünen internete erişen uygulamalar Bitdefender Antivirüs Ücretsiz Sürüm tarafından hızlıca engelleniyor.

Bitdefender Antivirüs’ün Ücretsiz Sürümünün Kullanımı:

Virüs taraması yapmak ve Bitdefender’ın ayarlarını değiştirmek gerçekten çok kolay. Bilgisayarınızı tehditlere karşı kontrol etmeye başlamak için Sistem Tarama butonuna basın veya yalnızca belli öğeleri taramak için bir dosya veya klasörü programa sürükleyip bırakın. İlerleme alanını seçerseniz, tam olarak kaç dosyanın tarandığını ve bu dosyalardan kaç tanesine virüs bulaştığını görebilirsiniz.

Bitdefender’ın sağ üst köşesindeki ayarlar simgesinden erişilebilen ayarlar üzerinden programı özelleştirebilirsiniz. Ayrıca buradan günlüklere de erişmeniz mümkün. Örneğin, Olaylar sayfası, taramaların ne zaman gerçekleştirildiğini ve programda ne zaman güncellemeler yapıldığını gösteriyor. Karantina, Bitdefender Antivirüs Ücretsiz Sürüm bulduğu tüm virüslü dosyaları listeleyen alandır.

Neden Antivirüs kullanmalıyız?

Antivirüsler;

 • Kişisel verilerinizin çalınmasını engeller.
 • Güncel kötü amaçlı tehditlere karşı size güvenli bir ağ ve güvenli bir cihaz sunar.
 • Kimlik Avı saldırılarına karşı korur.
 • Parola koruması sağlar.
 • Hack saldırılarına karşı koruma sağlar.
 • Spam saldırılarından korur.
 • Çocuklar için güvenli internet gezintisi sunar.

Virüsten koruma programlarının belki de hiçbir zaman işe yaramayacağını düşünen insanlardansınızdır. Aslında bir antivirüs uygulaması sizi her zaman korur. Fakat büyük bir koruma 365 günün belki de 364. gününde gerçekleşecektir.

Lorentlabs üzerinden farklı incelemelere, karşılaştırmalara ve siber güvenlik ipuçlarına erişebilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

regtech nedir - fintech nedir - kripto para - sekuritance - muhabbit

RegTech Nedir? RegTech, Yeni FinTech Mi? RegTech ve FinTech Farkı!

Uzaktan Çalışanların Güvenliği Nasıl Sağlanmalı

Uzaktan Çalışanların Güvenliği Nasıl Sağlanmalı? İşte Güvenlik İçin 8 Yol!