in

Snapchat Nasıl Kullanılır? Snapchat Güvenlik Araçları ve Detayları!

03a66056950eafd111fb7a3c3d5b03ea
03a66056950eafd111fb7a3c3d5b03ea

Snapchat Nasıl Kullanılır? Snapchat Güvenlik Araçları ve Detayları!

Bu içeriğimizde son zamanların en popüler uygulamalarından birisi olan Snapchat konusunu ele alıyoruz. Snapchat her ne kadar çok fazla popüler olsa da birçok kişi bu uygulamayı indirdikten sonra kullanamadığı için siliyor. Gelin bu içeriğimizde sorduğumuz Snapchat nasıl kullanılır? Sorusuna yakından göz atalım. Bu rehberimizi oldukça basit tutarak Snapchat nasıl kullanılır? Sorusunu en basit haliyle anlatmaya çalıştık.

Snapchat Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya rehberi bölümünde ilk olarak Snapchat’i ağırlayacağız. Snapchat nasıl kullanılır? Snapchat hakkındaki gizlilik ve güvenlik ile ilgili detaylara bu bölümden ulaşabileceksiniz.

Stanford üniversitesini duydunuz değil mi? Snapchat, bu üniversite öğrencilerinden Evan Spiegel, Bobby Murphy ve Reggie Brown tarafından oluşturuldu. İlk sürümü 2011 yılının Eylül ayında ortaya çıktı.

Snapchat ücretsiz olduğu gibi aynı zamanda Android ve iOS işletim sistemleri için de mobil aplikasyonları olan bir uygulamadır.

snapchat nedir
snapchat nedir

Mart 2020 tarihinden itibaren günlük ziyaretçi sayısı 229 milyonu geçmiştir.

Snapchat, gün geçtikçe gençler arasında popüler bir hale gelirken kullanım yaşı da ne yazık ki düşüyor. Günümüzde 16 yaşından küçük çocuklar için oldukça ilgi çekici. Fakat asla unutmayın; Snapchat’e üye olmak için en az 13 yaşında olmak gerek. Bu da uygulamanın alt yaş sınırının 13 olduğunu gösterir.

Anlık mesajlaşma, kendi kendini yok eden mesajlar, hikayeler, keşfet, emojiler ve AR sunan bir uygulamadır.

Uygulamanın kısmi detaylarına yer verdik. Peki güvenlik tavsiyelerimiz neler? Snapchat’in gizlilik konusuna nasıl baktığını inceleyelim.

snapchat-nasil-kullanilir
snapchat-nasil-kullanilir

Snapchat Kullanırken Güvenliğinizi Düşünün:

  • Snapleriniz kayboluyor gibi görünebilir. Bu da karşı tarafın snaplerinizi kaydetmediğinizi düşündürebilir. Fakat üçüncü parti uygulamalar ile snaplerin kaydedilebilmesi mümkün. Üçüncü partiye ihtiyaç duymadan ikinci bir telefon ya da tablet ile snaplerinizin görüntüsü kaydedilebilir. (Not: Birisi snaplerinizin ekran görüntüsünü alırsa size bildirim gelir.)
  • Snapchat profilinize tanımadığınız kişileri eklemeyin. Kişisel görsel paylaşımlarınız tanımadığınız kişiler tarafından kötüye kullanılabilir.
  • Herhangi bir güvenlik endişeniz varsa ya da Snapchat üzerinde olmaması gereken bir şey ile karşılaştıysanız Snapchat Güvenlik Merkezi bölümüne girin ve detaylandırıp Snapchat’e destek talebinde bulunun.
  • Çocuklar herhangi bir siber zorbalık ile karşılaşırsa bu durumu direkt olarak aileleri ile paylaşmalılar. Aileleri ise gerekli kurumlara başvurmalıdır.
  • Snapchat’in kendi ana web sitesinde Ebeveynlere ve Eğitimcilere Yönelik İpuçları bölümü var. Kaçırmayın deriz.
  • Snapchat’in güvenlik merkezini hiç ziyaret ettiniz mi? Etmediyseniz mutlaka ziyaret edin. Çünkü orada da işe yarar bilgiler mevcut ve okumanız size fayda sağlar.
snapchat

Snapchat Nasıl Kullanılır? Güvenlik Araçları:

Raporlama: Siber taciz, tehdit ya da siber zorbalıkla mı karşılaştınız? Bunu kesinlikle bildirmelisiniz. Buraya tıklayarak direkt bildirimde bulunmanız mümkün.

Engelleyin: Engelleme özelliği sayesinde engellediğiniz kişiler hiçbir şekilde paylaşımlarınıza erişemez.

Gizlilik Ayarlarınızı Yapın: Gizlilik ayarları sayesinde içeriklerinizi kimlerin görüntüleyebileceğini kolayca sınırlandırabilirsiniz. Bu konuyla ilgili detaylara hemen buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Her uygulamanın olduğu gibi Snapchat içerisinde de şartlar ve kullanım koşulları, kullanım şartları, gizlilik politikaları ve topluluk kuralları mevcut. Bu detaylara da direkt olarak yine web sitesi üzerinden ulaşmanız ise mümkün. Fakat cümle içerisindeki mavi kelimelere de tıklayarak direkt erişebilirsiniz.

Snapchat nasıl kullanılır sorusuyla ilgili:

İçeriği Oyla
Eg1juncX0AEYWN4

Bittrex Global’de Bir Türk Kripto Para! BiLira Bittrex Global’de Listeleniyor!

posteo tile e1599208175928

Posteo İncelemesi! Posteo Nedir? Kullanıcılarına Neler Sunuyor?