in ,

Storytel Nedir? Nasıl Kullanılır? (2023 – Güncel)

storytel 1

Bu içeriğimizde: Storytel nedir? Nasıl kullanılır? sorularına ve uygulamanın çeşitli özelliklerine yer verdik. Storytel, daha önce okuduğumuz/okumadığımız kitapları, etkileyici seslerden dinleme olanağı sunuyor. Mekân tasvirleri, olaylar, o karakterler… Hepsi zihnimizde, yanı başımızda, bütün ruhuyla canlanır gibi oluyor. Storytel’i daha yakından tanımak isterseniz, bu içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Storytel nedir?

Storytel, kitapseverlere kitapları dinleme deneyimi sunan ve e-kitap desteği sağlayan bir sesli kitap uygulamasıdır.

Çağımızın dijital dünyadaki heyecan verici değişim ve dönüşümü, farklı kategorilerde hızla ilerliyor. Bu gelişim ve dönüşümün doğurduğu güzelliklerden biri olan Storytel uygulaması, yalnızca kitap dinleme hizmeti sunmakla kalmıyor: Farklı yayınevlerinin kitaplarını bünyesine katarak yayıncılara, yüzlerce seslendiriciye ve kitapseverlere ekonomik anlamda da destek sağlamış oluyor.

bil-gates-kitap-onerileri

Storytel Nedir? İşte Özellikleri:

 • Farklı türlerde yüzlerce kitaba yer veren bu uygulama üzerinden dilediğiniz kategorideki kitaplara ulaşabilirsiniz. Ancak uygulamada birçok sesli kitabın e-kitap formuna da erişebilirsiniz.
 • Stockholm, İsveç merkezli olan ve birçok ülkede hizmet gösteren bu uygulamada: Türkçe kitapların yanı sıra yabancı dilde eserlerin de olması kullanıcılar için başka bir avantaj.
 • Yolculukta, yürüyüş esnasında veya spor yaparken; istediğiniz her an açıp kitap dinleyebilme şansına sahipsiniz.
 • Yoğun çalışma döneminizde veya herhangi bir sağlık sorunundan dolayı kitap okuyamadığınız durumlarda yanınızda olan bu uygulama, kitaplardan uzak kalmamanızı sağlıyor.
 • Storytel uygulamasında, “sesli sahne, radyo tiyatrosu” kategorilerinin yanı sıra Türkçe veya ilgi duyanlar için İngilizce tiyatro eserleri seçkisi de mevcut.

Storytel uygulamasının dezavantajları nelerdir?

Yalnızca mobil uyumlu olması bir dezavantajdır. Storytel uygulamasının içeriklerine sadece akıllı telefonlarda ve tabletlerde erişilebilir.

Üyelik:

1) Öncelikle uygulamanın kendi web sitesine girin: https://www.storytel.com/tr

2) “Storytel’i Dene” butonuna tıklayıp istediğiniz abonelik paketini seçin

3) Buradan üyelik bilgilerinizi doldurup ardından herhangi bir banka kartı veya kredi kartınızla aboneliğinizi başlatabilirsiniz

Ancak uygulamanın web sitesinden değil de direkt olarak App Store ya da Google Play ile indirip abonelik başlatmak isterseniz:

 • Storytel’i indirdikten sonra uygulamaya giriş yapın
 • Dinlemek için bir kitap seçtiğinizde “Hesap oluştur” başlığı altında bir sayfa çıkacaktır karşınıza. Buraya üyelik bilgilerinizi girdikten sonra karşınıza Play store/Apple store kimliğinizle aboneliğinizi başlatma seçeneği çıkar. Yapılan yönlendirmeleri takip ederek üyeliğinizi başlatmış olursunuz.
 • Storytel, öğrenciler için %50 indirim fırsatı tanıyor. Eğer öğrenciyseniz bunu doğruladığınız takdirde uygulamanın bu desteğinden de faydalanabilirsiniz.
google play store uygulama indiremiyorum - android uygulama indiremiyorum

Kullanımı:

 • Storytel’i çevrimdışı dinleme özelliği mevcut. İstediğiniz kitapları “Cihazına Çevrimdışı İndir” seçeneği sayesinde dilediğiniz zaman, internetiniz olmasa da dinleyebilirsiniz.
 • Storytel’de dinlediğiniz kitapların hızını istediğiniz biçimde ayarlayabilirsiniz. Bunun için “Oynatıcı hızı” seçeneği altında hız tercihleri var.
 • Storytel, bazı kitapları farklı seslendiriciler tarafından dinleme imkânı sunuyor. Mevcut seçenekler arasından; istediğiniz kitabı, dilediğiniz seslendiriciden dinleyebilirsiniz.
iOS 16 ile Gelen Yeni Özellik
 • Uygulamada ayrıca çocuk modu da mevcut. Ayarlar sekmesinden “Kids mode” butonunu seçip bir şifre oluşturduktan sonra, çocuklara özel kitapların yer aldığı bu moda dilediğiniz zaman erişebilirsiniz.
 • Storytel uygulamasında aradığınız kitap yoksa eğer bu isteğinizi yorum olarak veya müşteri hizmetleri ile iletişime girerek iletebilirsiniz. Bir süre sonra aradığınız kitabın değerlendirmeye alınıp uygulamaya dahil olma ihtimali yüksek.

Storytel nedir ile ilgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bill-gates-kimdir

Bill Gates Kimdir? Bilinmeyen Yönleri ve Microsoft!

tweetdeck-nedir-nasil-kullanilir-2 (1)

TweetDeck Nedir, Nasıl Kullanılır? İşte Bilmeniz Gereken 5 Detay!