in

Telefon ve Tabletleriniz İçin En iyi E-Kitap Okuyucular!

facebook - facebook reklamlarını engelleme - facebook reklam engelleme
facebook - facebook reklamlarını engelleme - facebook reklam engelleme

E-kitap veya birçok kişi tarafından bilinen ismiyle elektronik kitap. Mobil cihazların veya benzer ürünlerin, bilgisayarların ekranlarından kolayca okunabilen metin, görüntü veya her ikisinden de oluşan bir dijital kitap yayınıdır.

Kimi zaman basılı kitapların elektronik kitap hali mevcutttur kimi zaman ise bir elektronik kitabın basılı halini bulamazsınız. Çünkü yoktur. Peki herhangi bir e-kitap için ne gibi güzel bir uygulamaya ihtiyacımız vardır? Bu uygulamaların diğerlerinden farkı nedir birlikte bakalım.

E-Kitap Okuyucular:

Moon + Reader

Türkçe dil desteği de sunan bu tatlı uygulama oldukça başarılı. Birçok e-kitap uygulamasının belirli özelliklerinin yarıştırıldığı bir etkinlikte en yüksek puanı Moon + Reader almış. Diğer elektronik kitap uygulamalarına göre oldukça fazla kullanıcısı mevcut. Hem free hem de pro özelliği mevcut. Tabi ki pro özelliğinde daha fazla özellik var ve reklam yok. Gece ve gündüz modları, farklı temaları, işaretleme, parlaklık ayarlama, diğer satın alınan kitapların yanında kendi kitaplığının olması gibi birçok müthiş özelliği mevcut. Bunların yanında kenar boşlukları, yazı kalınlığı, yazı tipi vb. gibi ince düşünülmüş detayları da Moon + Reader e-kitap okuyucu ile ayarlayabiliyorsunuz.

Librera Reader

Librera, tüm kitap formatlarının rahat okunması için ücretsiz bir e-kitap uygulamasıdır. Desteklediği formatlar arasında şunlar bulunur: PDF, EPUB, EPUB3, MOBI, DJVU, FB2, FB2.ZIP, TXT, RTF, AZW, AZW3, HTML, XPS, CBZ, CBR, TIFF

Librera Reader ile yeni bir kütüphane oluşturmanız mümkün. Bu kütüphane tabi ki online. Uygulamanın en ilginç yanı ise çok fazla kitap okuduğunuzda size bir uyarı bildirimi gönderiyor. Bu bildirimde sizin sağlığınızı düşündüğünü ve yorulmuş olabileceğinizi size iletiyor. Bu kadar ilgi de biraz fazla değil mi? Oldukça başarılı ve yaratıcıları anlayışlı. Gece – gündüz modu, kütüphane içerisinde arama özelliği, hızlı ilk sayfa ya da farklı bir sayfaya dönme özelliği gibi detayları mevcut. Librera Reader, ilk başta bahsettiğim yarışmanın ikincisi olmuş.

FBreader

Lise sınavlarına ya da üniversite sınavlarına hazırlanırken hepimiz şu cümleyi duymuşuzdur; ”Kitabın altını çizme bir başkasına veririz o da faydalanır.” Çizmedik değil mi o soru bankalarının altını? Verdik birilerine, onlar da faydalandı. Çizemediğimiz için de içimizde biraz burukluk kalmış olabilir. İşte FBreader bu konuda yardım edebilir. Çünkü okuduğunuz yerleri farklı bir renk ile boyayabiliyorsunuz. Gece modu özelliği, çerezler sayesinde geçmişte dönebilme, sözlük ile hızlı çalışabilmek gibi de ek özellikleri mevcut.

Peki bu 3 e-kitap okuyucusu dışında başka uygulamalar yok mu? Var. Onları da şu şekilde sıralayabiliriz:

1- Bluefire
2- ReadEra
3- PocketBook
4- Eboox
5- Scribd
6- Kindle
7- Nook
8- Kobo
9- Marvin
10- Mantano
11- eReader Prestigio
12- AlReader
13- CoolReader
14- Ebook Reader

Burayı tıklayarak farklı bir içeriğimize hızlıca ulaşabilirsiniz.

İçeriği Oyla
DHCP hatası nedir - DHCP nedir - DHCP hatası nasıl düzeltilir - muhabbit.com

DHCP Hatası Nedir ve Nasıl Düzeltilir? Oldukça Basit Bir Şekilde Anlattık!

oyun - dijital oyun - çevrimiçi oyun - çok kişili oyun - internetsiz oyun

Dijital Oyun Türleri Nelerdir?