in

Uzay Temalı 5 Film! Uzay Boşluğuna Sürükleneceksiniz!

Belki de en fazla sevilen film türlerinden bir tanesi bilim kurgudur. Bu kategoride sayabileceğimiz uzay filmlerini ise izleyemeye bayılıyoruz. Bugün sizlere evrende ne kadar küçük olduğumuzu hatırlatacak filmleri listeliyoruz. Tabii bu listeye girecek onlarca film var. Ancak listemizde herkes tarafından bilinmeyen filmlere yer vermeye çalıştık. İşte karşınızda uzay temalı 5 film! Keyifli seyirler!

1) Life

Mars’ta yaşam izi bulan bir grup insanın ürkütücü macerasına tanık oluyoruz. Tüyler ürpertici filmleri seviyorsanız bu filme bayılacaksınız. Uzayda tek hücreli bir canlı ile karşılaşan bilim insanları yeni bir çağ başlatmak üzeredir. Ancak zararlı bir hücre olan bu yaratık işleri çığırından çıkarır. Kaliteli oyuncu ekibi ve konuyu işleme şekli ile Life listemizin ilk filmi. Uzaydaki gerilim ve korku dolu bu hikayeyi dişlerinizi sıka sıka izleyeceksiniz!

2) Passengers

İçerisinde aşk, dram ve gerilim öğeleri barındıran Passengers listemizin ikinci sırasında. Jennifer Lawrence ve Chris Pratt’in beraber baş rolü paylaştığı filmde 120 sene sürecek bir uzay yolculuğu planlanır. Dolayısı ile yüzlerce mürettebat bir uzay gemisinde uyutulur. Fakat gerçekleşen bir kaza ile beraber bir astronot 30 yıl erken uyanır. Yalnız ve çaresizce diğerlerini beklemek zorunda kalan bu astronot görevini ihlal edecek şeyler yapmaya başlar. Aşk ve çaresizliğin net bir şekilde anlatıldığı filmin sonu sizi şok edecek.

3) Apollo 13

Üçüncü sıradaki filmimiz gerçek olaylardan esinlenerek ortaya çıkmış tarihi bir yapım. NASA’nın 1970 senesinde başarısızlıkla sonuçlanan Ay görevini tarihi olgulara bağlı kalarak harika bir şekilde anlatan bir film. Ay’a gitmek için yola çıkan üç astronot başarılı olamaz. Ayrıca geri dünyaya dönme ihtimalleri de oldukça azalan astronotların yaşam mücadeleleri sizi oldukça gerecek.

4) Hidden Figures

Yakın çağın ve günümüzün en büyük problemini gözler önüne seren bir film ile devam ediyoruz. NASA’da görev yapan üç matematikçi kadın muhteşem işlere imza atarlar. Ancak ne yazık ki kimse tarafından takdir edilmezler. Hatta o kadar ileri gidilir ki erkeklerden farklı olarak daha kötü ve imkanı az olan bir binada çalışmaları gerekir. Çünkü bu matematikçiler kadın olmalarının yanı sıra bir de siyahidirler. Ayrımlaştırılan bu kadınların maruz kaldığı cinsiyetçiliği ve ırkçılığı iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Ancak tüm bu engellemeler onların uzay çalışmalarında herkesten daha başarılı olmasının önüne geçemeyecek. Biyografi ve uzaya ilgi duyuyorsanız bu film size motivasyon aşılayacak!

5) 2001 : A Space Odyssey

Yapay zeka ile insanın mücadelesine konuk oluyoruz bu filmde. Fütürist yazar Arthur Clarke tarafından yazılmış kısa bir öyküden uyarlanan film oldukça ilginç sahneleri ile dikkat çekiyor. Ayrıca usta yönetmen Stanley Kubrick imzası taşıyan film 1968 yılında çekilmiştir. 2001 yılındaki uzay teknolojisini anlatır. İnsanlığın uzaya oldukça rahat bir şekilde gidebildiği gelecekte geçer. Dolayısı ile insan ve uzay iç içedir. Bir gün uzayda gizemli bir madde ortaya çıkar. Bir grup asker bu maddeyi araştırmak için göreve çıkar. İnsanın gelişiminin yanı sıra ; makineler, basit araçlar ve ilkel insanın mücadelesini çok net bir şekilde ortaya koyuyor. Bazı insanlar tarafından sıkıcı dense de yarattığı dünya ve hikaye ile oldukça kült bir film.

Bu içeriğimizde uzay temalı 5 film listesi hazırladık. Film zevkleri diğer tüm zevklerde olduğu gibi değişkenlik gösterebilir. Dolayısı ile önerdiğimiz filmleri güvendiğiniz platformlardan araştırmayı unutmayın. Ayrıca listemizdeki filmleri IMDB üzerinden en az 7 puan almış filmlerden tercih ettik. Yani belirli bir kıstastan geçmiş filmler olduğunu belirtelim. Ayrıca belirtmekte fayda var Yıldızlararası filmini unutmadık, izlemeyen yoktur diye tahmin ettik.

İlgili

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Binance Coin

Binance Coin Nedir? BNB Avantajları Nelerdir?

monster-galaxy-bybit-launchpad-listeleniyor-GGM-token

Bybit, “Davet Et, Kazan!” Etkinliği ile Muhteşem Ödüller Dağıtıyor!