in

YouTube Video Beğenmeme Butonunu Gizlemeyi Test Ediyor!

YouTube Video Beğenmeme Butonunu Gizlemeyi Test Ediyor! - youtube alternatifleri
YouTube Video Beğenmeme Butonunu Gizlemeyi Test Ediyor! - youtube alternatifleri

YouTube Video Beğenmeme Butonunu Gizlemeyi Test Ediyor!

YouTube, Çarşamba günü kademeli olarak kullanıma sunulmaya başlayan yeni bir güncelleme ile platform genelinde video beğenmeme sayılarını özel hale getiriyor. Artık YouTube kullanıcıları video beğenmeme özelliğini gizleyebilecek!

YouTube’a göre bu, saygılı bir ortam yaratma ve tacizi engelleme çabasının bir parçası. İçerik oluşturucular, videolarının nasıl performans gösterdiğini anlamak için YouTube Studio’nun analizlerinde ve diğer metriklerinde beğenmeme sayısını tabii ki görebilecekler. Fakat bu özelliği kullanıcılarına gizlemeleri artık mümkün hale geliyor.

Bu yılın Mart ayında YouTube, beğenmeme butonunu kaldırmanın içerik oluşturucuları tacizden daha iyi koruyup korumadığını görmek için deneme yapacağını duyurmuştu. Platform, organize bir şekilde saldıran insanların (Bizim lisansımızda biz bunlara trol diyoruz arkadaşlar, evet bildiğiniz gibi durum) içerik oluşturucuları hedef haline getirdikleri zaman ciddi bir kötüye kullanımın ortaya çıktığını söylüyor.

117677205 gettyimages 1220230394
YouTube

İlgili:

Bu süreçte YouTube, beğenmeme butonunun özelleştirilmesi durumunda koordineli saldırıların sayısında önemli ölçüde bir azalma olduğunu da açıkladı. Beğenmeme butonu aslında varolacak. Fakat bu durum özelleştirilebilecek. Bir diğer adıyla YouTube kullanıcısının insiyatifinde olacak olan bir özellik. YouTube algoritması, bu özelliği önerilen videolar hizmetinde kullanmaya devam edecek.

fdce95ddc2 50162938 youtube 15 ans
YouTube Stock

Platform, deneme aşamasında karşılaştığı birçok sorunu da ele almak için ciddi bir sürece girdi. İnsanlara videonun değerli olduğunu nasıl anlayacakları sorulduğunda YouTube, beğenmeme sayısının görüntülemeyi çok az etkilediğini ve insanların yine de izleyeceğini belirtiyor.

Platform ayrıca, değişikliğin, 2018’in YouTube Rewind’inin aldığı beğenmeme miktarı üzerindeki kişisel duygular tarafından teşvik edilip edilmediğini de ele aldı. YouTube, değişikliğin platformda güvenliklerini sağlayarak tüm içerik oluşturucuları korumakla ilgili olduğunu söyleyerek bu konuyu netleştirmeye çalıştı!

İlgili: YouTube için Ücretsiz Video Düzenleyici Uygulamalar! Detaylı İnceledik!

Bonus:

Bu içeriğimize ek olarak bonus bir başlık eklemek istedik. Eğer YouTube gibi platformları merak ediyorsanız aşağıdaki platformlara göz atabilirsiniz.

YouTube Alternatifleri:

  • Vimeo
  • DTube
  • Twitch
  • Vevo
  • MetaCafe
  • DailyMotion
  • Veoh
  • Open Video Project

Eğer YouTube alternatifi farklı siteler biliyorsanız bize yorum ile bildirmeyi unutmayın. Fakat bildiriminizi yorum ile yapmak istemiyorsanız mail atabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

windows 7, 8 ve 8.1 onedrive desteği sona eriyor - onedrive nedir - onedrive desteği (1)

Microsoft: Windows 7, 8 ve 8.1 için OneDrive Desteği Sona Eriyor!

robinhood hacklendi - siber güvenlik ipuçları

Robinhood Hacklendi! Milyonlarca Kişisel Veri Çalındı! Ne Yapmalıyız?