in

Zoom ve Skype Karşılaştırması: Uzaktan Eğitim İçin En İyisi Hangisi?

zoom vs skype - zoom ve skype karşılaştırma - lorentlabs karşılaştırma - siber güvenlik

Zoom ve Skype Karşılaştırması!

Uzaktan eğitim ve çalışma her zamankinden daha yaygın hale geldi. Bu yüzden iş arkadaşları, öğrenciler ve müşterilerle uzaktan iletişim kurmak için genellikle görüntülü görüşmeye ihtiyaç duymaya başladık.

Birçoğunuz, profesyoneller için en popüler görüntülü görüşme uygulamaları arasında yer alan Zoom ve Skype’a gitmeniz gerekip gerekmediğini tartışıyorsunuz. Bunları hep birlikte karşılaştıralım ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı belirlemenize yardımcı olalım.

Zoom ve Skype Karşılaştırması: Video kalitesi!

Dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden birisi kesinlikle video kalitesi. Bir sonraki sunumunuzda piksel piksel görünmek istemezsiniz, bu nedenle hem Zoom hem de Skype’ın 1080p’ye kadar videodan yararlandığını söylemek isterim. Tabi ki buna etki eden donanım ve veri bağlantınızın da iyi olması gerekiyor. Zoom’un ayarlarını manuel olarak yapmanız gerekirken Skype’da bu otomatik olarak size yansıtılır. Zoom ayarlarınızı yapmazsanız 720p görüntü almanız tabi ki yüksek ihtimal.

Zoom VS Skype: Katılımcı Sınırlama!

Grubunuzun ne kadar büyük olduğu, Zoom ve Skype ikilemindeki kararınızı büyük ölçüde etkiliyor değil mi? Kesinlikle etkileyen bir neden. Skype’ın ücretsiz kullanıcı sürümü sizi 50 katılımcı ile sınırlar. 

Zoom Meetings’in ücretsiz planı, 100’e kadar katılımcıyla görüntülü görüşme başlatmanıza olanak tanır. Ödeme yapmanız durumunda, bu sayıyı 1000’e kadar çıkartabilirsiniz. Büyük bir şirketiniz varsa ve 300’den fazla kişiyle görüntülü görüşmeye ihtiyacınız varsa, Zoom en iyi seçeneğiniz olacaktır. Fakat bir öğretmenseniz ve herhangi bir uygulama zorunlu tutulmuyorsa Skype’da kesinlikle iş görecektir.

Zoom VS Skype: Diğer Özellikler!

Aslında Zoom ve Skype hizmetleri çok benzer bir özellik seti sunuyor. Her ikisi de ekran paylaşımı, toplantı kaydı, bulut depolama, beyaz tahta, dosya paylaşımı, çağrı yoluyla katılma ve daha fazla özelliği sunuyor. Bununla birlikte, entegre özellikler söz konusu olduğunda Zoom daha iyi bir hizmet. Zoom eklentileri ile görüşmelerinizi daha kaliteli bir hale getirebilirsiniz.

Zoom VS Skype: Uyumluluk!

Şanslısınız ki, hem Zoom hem de Skype harika bir uyumluluğa sahip. Her ikisi de Windows, macOS, Linux, Android, iOS ve hatta bir web tarayıcısında kullanılabilir. 

Zoom VS Skype: Güvenlik!

Zoom ile ilgili söylenenleri duymuşsunuzdur. Peki Skype ile ilgili söylenenleri duydunuz mu? Skype geçmişte kullanıcılarının verilerini topladığını ve çaldırdığını açıklamıştı. Zoom da kullanıcılarını geçmişte pek koruyamadı. Fakat pandemi döneminde her iki uygulamanın da kullanıcı sayısı oldukça hızlı bir şekilde artarken 2 şirket de güvenlik ve gizlilik alanında başarılı bir yol izlediler. Zoom’un geçmişte yaptığı hatalar kesinlikle giderilmiş gibi görünüyor. İkisi de uçtan uca şifreleme sunduğunu açıkladı. Ayrıca uygulamalarına ek özellikler eklediler. Fakat güvenlik konusunda Zoom şu an için Skype’ın önünde gibi duruyor. Peki sizin tercihiniz ne olacak? Görüşleriniz neler? Hemen buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi hızlıca okumaya devam edebilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tarayicilarinizi her zaman gizli modda nasil baslatirsiniz

Tarayıcılardaki Gizli Mod Özelliği İşe Yarıyor Mu? Bir VPN İle Kullanın!

google - google duo - google duo karşılaştırması - uygulama karşılaştırmaları - kripto para karşılaştırmaları

Google Duo Karşılaştırması: Bütün Rakipleri Burada!