in

En İyi Tasarım Programları: 6 Adet Listeledik!

tasarim is

En İyi Tasarım Programları: 6 Adet Listeledik!

Bu içeriğimizde en iyi tasarım programları listemize göz atıyoruz.

Algı ve kavram arasındaki bağlama aracı olarak karşımıza çıkan ‘Tasarım’ bir yandanda zihnimizdekini tasavvur etmenin bir yoludur. Zihnimiz uçsuz, bucaksız, kuralsız kurgularını somutlaştırmak için programlara ihtiyacımız var. Kuralsız olanı kurallı şekilde tasavvur edebilmek yolu bu programlardan geçiyor. Şimdi en iyi tasarım programlarını inceleyelim.

Adobe Illustrator

Vektörel çizim denildiğinde en iyilerden biri. Vektörel çizim, boyutun büyümesi ya da küçülmesi ile kalite kaybının yaşanmadığı, diğer bir deyişle çözünürlükten bağımsız grafik türüdür. Vektörel çizimler istenildiği gibi ölçeklendirilebilir ve bu ölçeklendirme çizimde herhangi bir pikselleşmeye yol açmaz. Illustrator programı ile herhangi bir resmi vektörel çizime dönüştürmeniz mümkündür. 

Adobe Photoshop

Farklı resim ve fotoğrafları birbirleri ile karıştırarak yepyeni görseller tasarlayabilir, illüzyonlar oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra Photoshop herhangi bir fotoğraf ya da resim üzerinde istenmeyen öğelerin silinebilmesine, yeni görsel ya da yazıların eklenmesine, yeni eklenen görüntülerle birleştirilerek doğal görüntüler yakalanabilmesine de olanak tanır.

photoshop nedir - photoshop ile ilgili 5 bilgi - photoshop fligran silme

AutoCad

Eğer bir teknik ressam ya da adayı iseniz, Autodesk ürünü olan AutoCad öğrenmelisiniz. AutoCad yine vektörel tabanlı bir çizim programı olmakla beraber diğer programlardan ayrıldığı nokta teknik çizimler için tercih edilmesidir. Mühendisler, restoratörler, teknikerler ve teknik ressamlar tarafından kullanılan AutoCad ile hem 2 hem de 3 boyutlu çizimler yapmak olanaklıdır.

3DS Max

3B modelleme için en gelişmiş ve en tercih edilen yazılımlardan biri yine Autodesk ürünlerinden biri olan 3DS Max (3Ds Studio Max) programıdır. Karakter modelleme, hareket yakalama gibi işlevleri ile 3 boyutlu görüntüler elde etmek mümkündür. Bunun yanı sıra bu programla gelişmiş animasyonlar da yapabilirsiniz. Hayal gücünü gerçeğe dönüştürebilen bu program çoğunlukla yeni projeler için, iç mimarlar, otomobil tasarımcıları vb. tasarımcılar tarafından kullanılan, profesyonellerin en çok tercih ettiği 3B modelleme programıdır.

Grafik Tasarim Nedir 1 is
En iyi tasarım programları listesi

Free Hand

Vektör çizim uygulaması için geliştirilen bir masaüstü çizim tasarım programıdır. Free Hand ile oluşturduğunuz görüntü ve grafikler üzerinde daimi bir kaliteye yönelik sonuçlar alırsınız. Pikseli kuvvetlidir ve bir görüntüyü küçültüp veya büyüttüğünüz zaman herhangi bir bozulma yaşanmamaktadır. Tasarım oluşturmak için oldukça basit ve kullanımı kolaydır. 

Corel Draw

Genel olarak kullanım amacı baskı grafiği üzerinedir. Bu amaçla kullanımı daha yaygın olarak kullanılan Corel Draw, kartvizit, el ilanı, broşür, kurumsal kimlik gibi matbaa ürünlerinin baskısı, dijital baskı, reklam tabelaları, tekstil firmaları gibi tasarımlar için tercih edilen bir programdır.

En iyi tasarım programları ile ilgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kapalı iphone nasıl bulunur - çalınan telefonun yerini tespit etme - şarjı biten telefonu bulma

Telefonu Hızlandırma! Cep Telefonlarınızı Bu Yöntemlerle Hızlandırın!

iPhone'da uygulama izleme - iphone güvenliği - lorentlabs - seo

İstanbul’da Kullanılması Gereken Uygulamalar: 5 Adet!