in

Adrenalinizi Arttıracak Oyunlar – 5 Oyun Önerisi

Adrenalinizi Arttıracak Oyunlar
Adrenalinizi Arttıracak Oyunlar

Gelişen teknoloji ile beraber oyunlar en az filmler kadar duygu yüklüyor. Sizi rahatlattıkları gibi yer yer adrenalin patlaması da yaşatabiliyor. Bu içeriğimiz de adrenalin patlaması yaşamak isteyen okuyucularımız için. Beş oyundan oluşan adrenalinizi arttıracak oyunlar listemiz sizinle. Keyifli okumalar!

Bu listeye onlarca hatta yüzlerce oyun eklememiz mümkün. Ancak okuyucuyu sıkmamak adına listeyi beş oyun ile sınırlandırdık. Bazıları korkutucu, bazıları sinir bozucu derece zor oyunlardan oluşan listemiz ile adrenaline doyacaksınız.

1) Dead Space

Dünyanın kaynaklarının tükendiği yakın bir gelecekte geçiyor oyunumuz. Bu sorunun sonucu olarak da ortaya çıkan tek dünya hükümeti gezegenleri araştırmak için gemi filosu kurar. Bu gezegenlerden bir tanesinden sinyal alınmamaya başlayınca hikayemiz başlar ve sorunu araştırmak için oyuna biz dahil oluruz. Mutasyona uğramış yaratıklar ile mücadele ettiğimiz oyun adrenalinizi arttırma garantilidir. Yaratıkların uzuvlarını yok ederek problemleri çözmek şimdiden sizi heyecanlandırdıysa bu oyunu kesinlikle denemelisiniz.

2) Doom Eternal

Doom serisinin herhangi bir oyunu bu listeye mutlaka girmeliydi. Çünkü bu seri hem oynanış bakımından hem hikaye bakımından oldukça kaliteli işler sunan bir seri. Biz Eternal’i tercih ettik çünkü Doom 3’teki deneysel korku hikayesinden sonra serinin orjinaline dönmeye karar verdi geliştirici ekip. Bu da özlediğimiz Doom lezzetini hatırlamamıza ve adrenalinlerimizin yükselmesine neden oldu. Mutlaka oynamanız gereken oyunlar listesine de girebilecek Doom listemizin ikinci sırasında.

3) Limbo

Özellikle platform / bulmaca oyunlarını sevenler için favori oyunlardan bir tanesidir. Karanlık bir ormanda kız kardeşini arayan bir çocuğu canlandırdığımız oyun sunduğu korku ve gerilim ile adrenalinizi arttıracak oyunlar listesine girmeyi hak ediyor. Aksiyonun yavaş ilerlediği ancak bol bol tehlike ve tuzak barındıran bu oyunda tuzaklardan kurtulabilecek misiniz? 2D platform oyunlarını seviyorsanız ve hâlâ oynamadıysanız Limbo’yu listenize eklemede fayda var.

4) Dark Souls

Bu listeye mutlaka eklememiz gerekiyordu ve ekledik. Herhangi bir Dark Souls oyunu heyecanınızı katlayacak ve size unutmayacağınız bir deneyim sunacaktır. Halihazırda eski bir oyuncu iseniz zaten bu oyunların ne olduğunu biliyorsunuzdur. Ancak yeni bir oyuncu iseniz bu oyunu bilmemeniz veya oynamamış olmanız gayet normal. Özellikle sunduğu boss savaşlarında sizi heyecandan kendine bağlayacak Dark Souls oyunları dördüncü önerimiz. Ancak oyunun zor / çok zor klasmanında bir oyun olduğunu belirtelim ve yeni oyuncuları sıkabileceğini ekleyelim.

5) Assetto Corsa Competizione

Her türden oyun eklemeye çalıştığımız listemize yarış oyunu eklememek olmazdı. Hangi yarış oyununu ekleyeceğimizi düşünürken oldukça zorlandık. Ancak hem atari yarış deneyimi hem de fizik kurallarına uygun sürüş simülatörü olarak oynayabileceğiniz Assetto Corsa bizim için listede olmayı hak etti. Gerçekçi fizikleri ile oldukça başarılı bir oyun ile karşımıza çıkan Assetto Corsa listemizin beşinci sırasında.

Adrenalinizi arttıracak oyunlar listesini bu şekilde hazırladık. Ancak tüm zevklerin insanlarda farklılık gösterebileceğini unutmayın. Yani bir oyuna başlamadan evvel oyun hakkında incelemeleri okuyup videoları izlemeniz iyi bir tecrübe edinmek açısından oldukça önemli. Ayrıca listede yer verdiğimiz oyunlar oyun sektörü çalışanları tarafından kendi alanlarında kült olarak kabul edilen oyunlardır. Yani okuyucu deneyimini maksimumda tutabilmek adına popüler oyunlara yer verdik. Dolayısı ile oyunu çoktan oynamış veya oyunu bilen insanlar olmanız gayet normal. Sizin önerdiğiniz oyunlar var mı? Yorum kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın. Sağlıcakla kalın!

İlgili :

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LTO Coin

LTO Network Nedir? LTO Coin Nereden Alınır?

nft ve uyumluluk

NFT ve Uyumluluk! Neden Uyumluluğa İhtiyaç Var?