in

2021 Yılının En Çok İndirilen Playstation Oyunları Paylaşıldı!

2021 Yılının En Çok İndirilen Playstation Oyunları Paylaşıldı!

Playstation üreticisi Sony 2021 yılının en çok indirilen Playstation oyunları listesini paylaştı. PS 4 ve PS 5 listelerini ayrı ayrı paylaşan Sony ayrıca indirmeleri bölgelere de ayırdı. Bu bölgeleri ise ABD/Kanada ve Avrupa olarak belirlemiş durumdalar. En çok indirilen PS 5 oyunları, en çok indirilen PS 4 oyunlarının yanı sıra en çok indirilen ücretsiz oyunlar kategorisi de meraklılara duyuruldu. Ayrıca listelere hükmeden oyun türü olan spor ve en fazla oyunla giriş yapan Call of Duty ilgi çeken detaylardandı. İşte karşınızda en çok indirilen Playstation oyunları!

Playstation 5 En Çok İndirilen Oyunlar

En çok indirilen Playstation 5 oyunlarının Amerika ayağında NBA 2K22 zirveye oturmayı başardı. Avrupa’da ise bir başka spor oyunu olan FIFA 22 dikkat çekti. Listenin ikinci sırasında her iki bölge için de Call of Duty : Vanguard yer aldı. Üçüncü sırada ise Amerikalılar Marvel’s Spider-Man : Miles Morales oyununu tercih ederken Avrupa tarafında FIFA 21 tercih edildi.

En Çok İndirilen Playstation 5 Oyunları

Playstation 4 En Çok İndirilen Oyunlar

PS 4 versiyonunda ise Amerika kıtasının zirvesine efsane serinin devamı GTA V oturdu. Avrupa tarafına bakınca alışkanlıklarından vaz geçemeyen insanlar en çok FIFA 22 indirdi. ABD/Kanada tarafında en çok indirilen ikinci oyun Call of Duty : Black Ops olurken Avrupa’da en çok tercih edilen ikinci GTA V oldu. Her iki bölge için de üçüncü sırada dünyanın en popüler oyunlarından olan Minecraft yer aldı. Ayrıca listenin devamı şu şekilde :

En Çok İndirilen Playstation 4 Oyunları

Oynaması Ücretsiz PS 4 + PS 5 Oyunlarından En Çok İndirilenler

Oynaması ücretsiz oyunlara baktığımız zaman zirvede tek oyunu görüyoruz : Fortnite. ABD/Kanada ikinci sırada Call of Duty : Warzone ve üçüncü sırada Rocket League’ye yer vermiş. Avrupa tarafında ise tam tersi bir durum söz konusu. İkinci Rocket League olurken üçüncü sıraya CoD : Warzone oturmayı başarıyor. Ayrıca listenin devamında popüler futbol oyunu PES’in son oyunu plan eFootball’u görmek bizi hayli şaşırttı. Steam’de en kötü oyunlardan biri olan bu oyunu insanların neden indirdiği yönünde mutlaka bir tahmininiz vardır. Bizimkisi ne kadar kötü olduğunu görmek istedikleri yönünde. Listenin devamı ise şu şekilde.

En Çok İndirilen ücretsiz playstation 
 Oyunları

Yayınlanan listelerde Call of Duty oyunları 60 sıranın 11 tanesine sahip. Ayrıca bu 60 sıranın 20 tanesinde kendisine yer bulan spor oyunları en çok sevilen tür konumunda. Bunun yanı sıra popüler oyun serisi GTA’nın son oyunun PS 4 tarafında en çok indirilenlerden birisi olması ise oldukça şaşkınlık verici. Yani çıkışının üzerinden 8 yıl geçen oyun hâlâ listelere tepeden girmeyi başarıyor. Yayınlanan listeler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görmeyi umup göremediğiniz oyunlar var mı? Bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

İlgili :

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yapilacaklar-listesi-uygulamalari

Yapılacaklar Listesi Uygulamaları – 5 Öneri!

dünyanin-en-zengin-insanlarinin-kitaplarla-ne-derdi-var

Dünyanın En Zengin İnsanlarının Kitaplarla Ne Derdi Var?