in

App Store Uygulama İndirme Sorunu Nasıl Çözülür?

App Store Uygulama İndirme Sorunu Nasıl Çözülür?
App Store Uygulama İndirme Sorunu Nasıl Çözülür?

App Store Uygulama İndirme Sorunu Nasıl Çözülür?

App Store’dan uygulama indirmeye çalışıyor fakat bazı sorunlarla karşılaşıyorsanız, aşağıda yer verdiğimiz adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz.

App Store Uygulama İndirme Sorunu Nasıl Çözülür?

Uygulama indirme sorununun kaynağı; zayıf internet bağlantısı, yetersiz depolama alanı veya coğrafi kısıtlama gibi çeşitli nedenler olabilir.

İnternet bağlantınızı kontrol edin

Uygulama indirmeniz için internete bağlı olmanız şarttır. Ayrıca zayıf internet bağlantınızın olması da uygulama indirmenizi engelleyebilir. Bir Wi-Fi ağına bağlıysanız, modeminizi açıp kapatmayı deneyin. Ancak hücresel veri kullanıyorsanız, internet kotanızın dolmadığına emin olun.

App Store ve iPhone’u yeniden başlatın

Bir uygulama indiremiyor olmanızın sebebi, telefonunuzdan veya uygulamanın kendisinden kaynaklı bazı küçük hatalar olabilir. Bu nedenle, öncelikle uygulama mağazasını kapatın ve yeniden açın. Ancak bu işe yaramazsa, telefonunuzu kapatıp yeniden başlatmayı deneyin. Yeniden başlatmalar, çoğunlukla cihazlardaki küçük hataların giderilmesini sağlar.

App Store’dan çıkış yapıp tekrar girin

Apple kimliğinizle alakalı bir sorundan ötürü uygulama indirmeye devam edemiyor olabilirsiniz. Bu ihtimali elemek için Apple Store’dan çıkış yapıp tekrar girmeyi deneyin.

  • Oturumunuzu kapatmak için öncelikle App Store’u açın
  • Sağ üst köşede yer alan profil simgesine dokunun
  • Ekranı aşağı kaydırın ve Çıkış Yap seçeneğini seçerek işlemi tamamlayın.

Yeniden giriş yapmak için:

  • Tekrar App Store’u açın
  • Ardından profil simgesine dokunun
  • Daha sonra Apple kimliğiniz ve parolanızı girerek işlemi tamamlayın.

İndirmeyi duraklatın ve sonra sürdürün

Herhangi bir uygulamayı indirme işlemi esnasında uygulamanın yarıda durduğunu ve indirme işleminin kesintiye uğradığını düşünüyorsanız, indirmeyi kısa süreliğine duraklatın ve sonra devam ettirin. Bununla birlikte, indirmekte olduğunuz uygulamanın üstüne biraz uzunca basılı tutup İndirmeyi Duraklat seçeneğine dokunun ve ardından tekrar dokunarak indirmenin devam etmesini sağlayın.

Depolama alanını kontrol edin

iPhone telefonunuzun depolama alanı yeterli değilse, uygulama indirme işlemine devam edemeyebilirsiniz. Bu nedenle, iPhone depolama alanınızda gereksiz yer kaplayan uygulamaları, fotoğraf/videoları ve diğer dosyalarınızı silmeniz iyi olacaktır.

İlgili:

5/5 - (2 Oy)

1 Comments

Leave a Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

crypto currency

Altcoin Sepeti Nasıl Yapılır?

Polygon

Polygon (Matic) Nedir? Polygon Hakkında Detaylar!