in

Blog Sitesi Kurma Platformları: 5 Öneri!

blog sitesi oluşturma platformları
blog sitesi oluşturma platformları

Blog Sitesi Kurma Platformları: 5 Öneri!

İnternet çıktığından bu yana Blog yazarı olmak oldukça heyecan verici olmuştur. Her ne kadar sosyal medya platformları çıktıktan sonra popülerliği azalsa da hâlâ pek çok insan blog yazarı olmak istiyor. Eğer siz de Blog yazarı olmak istiyorsanız bu içeriğimiz tam size göre. Sizler için Blog sitesi kurma platformları ve bu platformların özelliklerini listeliyoruz! Lafı fazla uzatmadan listemize geçelim!

1) WordPress.com

WordPress.com ve WordPress.org’un birbirlerinden farklı özelliklere sahip iki oluşum olduğunu bildiğinizi varsayıyorum. Wordpess.com blog oluşturmak isteyenler için en gelişmiş özelliklere sahip araçlardan bir tanesidir. Bu araç sayesinde dilediğiniz tarzda blog sitesi oluşturmanız mümkün. Listemizin ilk sırasında en popüler blog araçlarından bir tanesi olan WordPress.com var.

2) Blogger.

İkinci blog oluşturma aracamız Google’ın sahibi olduğu Blogger. Blog oluşturma servislerinden bahsederken bu araçtan bahsetmemek elbette olmazdı. Blogger yıllardır sunduğu ücretsiz hizmet ile yeni başlayan blog yazarlarının ilk tercihi olmaya devam ediyor. Ayrıca blogunuzun reklam gösterilmesi açıldığı takdirde diğer Google araçları ile kolayca bağlanabildiği için de Blogger iyi bir tercih olarak karşımıza çıkıyor.

3) Tumblr

Tumblr blog yazmanıza olanak sağlayan bir sosyal medya platformu. Bu platform sayesinde ücretsiz bir şekilde blog yazabilirsiniz. Ayrıca hali hazırda olan kitlesini kullanıcılarına yayması nedeni ile sesini hızlıca duyurmak isteyen kullanıcıların tercih ettiği ilk adres Tumblr oluyor. Hem içerik üretmek hem de doğal olarak sosyal medyadan trafik elde etmek istiyorsanız Tumblr’ı denemelisiniz.

4) Medium

Medium, Twitter’ın 140 karakterinin kullanıcılarına yetmediğini düşünerek Twitter tarafından kurulmuş bir platform. İçerisinde barındırdığı onlarca içerik üreticisi ve sayfa ile oldukça kaliteli bir mecra. Eğer sıfırdan blog yazarı olmak istiyorsanız, temalar ve site işleyişi hakkında da bilginiz yeterli düzeyde değilse tercih edebileceğiniz ilk adresin Medium olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca içerisinde barındırdığı ücretli abonelik sistemi ile kaliteli blog yazarlarına ödeme yapan platformu denemenizi öneririz.

5) Weebly

Weebly her ne kadar ülkemizde yeterince popüler olmasa da dünya çapında oldukça fazla üne sahip. Sunduğu arayüz ve kolay kullanılabilirlik ile insanların tercihleri arasında olmayı başarıyor Weebly. Fakat diğer blog oluşturma servisleri kadar özellik sunmaması bir dezavantaj olarak karşımıza çıkıyor. Ancak içerisinde bulundurduğu temalar ve sunduğu kullanım kolaylığı ile yeni başlayanlar için değerlendirilmesi gereken bir blog oluşturma aracı.

Bu içeriğimizde yeni blog yazarı olmak isteyen insanlara kullanabilecekleri blog oluşturma araçlarını listeledik. Bahsettiğimiz blog sitesi kurma platformları tamamen basit arayüze sahip olanlardan seçilmiştir. Ayrıca bu blog araçlarını kullanmak için herhangi yazılım ve kodlama dilini bilmenize gerek yoktur. Yani liste oluşturulurken tamamen yeni kullanıcılar hedef alınmıştır. Umarız sizler için faydalı bir içerik oluşturabilmişizdir. Sağlıcakla kalın!

İlgili

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NFC nedir

NFC Nedir? NFC Ne İşe Yarar?

BFT

Bizans Hata Toleransı Nedir? Blockchain İçin Önemi Nedir?