in

Bu Eski Telefonlarla WhatsApp’a Erişiminizi Kaybedebilirsiniz!

whatsapp telefonlardan desteğini çekiyor - hangi telefonlar whatsapp kullanamayacak - whatsapp'ı kullanamayacak olan telefonlar
whatsapp telefonlardan desteğini çekiyor - hangi telefonlar whatsapp kullanamayacak - whatsapp'ı kullanamayacak olan telefonlar

Bu Eski Telefonlarla WhatsApp’a Erişiminizi Kaybedebilirsiniz!

Arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim halinde kalmanın birçok yolu var. Fakat günümüzde WhatsApp kadar popüler başka bir platform yok. Hatta WhatsApp’ın 2 milyardan fazla kullanıcısı olduğu düşünülüyor.

WhatsApp’ı yakından takip eden uygulamalar arasında Facebook, WeChat gibi platformlar var. Facebook’un tahmini kullanıcı sayısı 1.3 milyarken, WeChat’in ise 1.2 milyar. Tabii ki her geçen gün hatta saat bu sayılar artıyor. Hoşça Kal Facebook! Şirketin Yeni Adı Meta. Metaverse Geliyor!

WhatsApp, kullanıcı sayısı en çok uygulamalar arasında yer alırken teknolojiye de ayak uydurması oldukça önemli. Geçtiğimiz günlerde de yaptığı güncellemeler ile oldukça iyi özellikler sunmaya başladı. Bu özellikleri ne yazık ki bazı telefon sahipleri kullanamıyor ya da kullanamayacak.

İlgili:

Neler oluyor?

1 Kasım 2021’den itibaren (Bugün) WhatsApp uyumlu olduğu cihaz sayısını azaltacak. Daha eski bir Android veya iOS telefonunuz varsa erişiminizi ve hesabınızı kaybedebilmeniz mümkün. Bunun nedeni, eski gadget’larda çalışmayan yeni işlevler ve ileride gelecek olan yeni özellikler.

Sohbet hizmetini mümkün olduğunca çok özellikli tutmak için bazı değişikliklerin yapılması gerekiyor. Basitçe söylemek gerekirse, eski akıllı telefonlar gerekli özelliklere sahip değil.

Eski akıllı telefonlar daha yeni sürümlere yükseltilmediği için böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu, esas olarak Android 4.0.4 ve önceki sürümleri çalıştıran telefonların yanı sıra iOS 9 ve önceki sürümleri çalıştıran iPhone’ları etkileyecek.

WhatsApp’a erişimini kaybedecek telefonların tam listesi oldukça uzun. (Etkilenen 43 model var), ancak şunları içeriyor:

  • Samsung: Galaxy Trend Lite, Galaxy Trend II, Galaxy SII, Galaxy S3 mini, Galaxy Core ve Galaxy Ace 2.
  • LG: Lucid 2, Optimus F7, Optimus F6, Optimus F5, Optimus F3, Optimus L7, Optimus L5, Optimus L4, Optimus L3, Optimus L2, Optimus Nitro HD ve Optimus F3Q.
  • ZTE: Grand S Flex, ZTE V956, Grand X Quad V987 ve Grand Memo.
  • Huawei: Ascend G740, Ascend Mate, Ascend D Quad XL, Ascend D1 Quad XL, Ascend P1 S ve Ascend D2.
  • Sony: Xperia Miro, Sony Xperia Neo L, Xperia Arc S.
  • Alcatel: Evo 7.
  • Apple: 2016’da piyasaya sürülen orijinal iPhone SE, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ve önceki modeller.

Ne Yapabiliriz?

Bu konuda pek bir şey yapmak aslında mümkün değil. Yeni bir cihaza geçerek WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilirsiniz. WhatsApp kullanmalı mıyım? Sorusu ise aslında başlı başına önemli bir konu. Gizliliğinize önem veren birçok platform varken WhatsApp kullanmak bu konuda pek güvenilir görülmüyor. ‘WhatsApp kullanacağım’ diyerekten üçüncü parti uygulamalar edinmemenizi öneririz. Bu hem cihazınıza kötü amaçlı yazılım bulaşma riskiyle karşı karşıya kalmanızı sağlar hem de kişisel bilgilerinizin çalınmasına ya da finansal olarak zarara uğramanızı sağlayabilir.

Eğer bu eski cihazlardan birisine sahipseniz ve mesajlarınızı kaybetmek istemiyorsanız mesajlarınızı yedeklemeyi unutmayın.

İlgili: Android Telefonları Hızlandırma! Bu 7 Uygulama Sizi Kurtarayacak!

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

android virüsü - kötü amaçlı uygulamalar - android virüslü uygulamalar - avast kötü amaçlı uygulamalar - google play store

Mobil Uygulama Dolandırıcılığı! 150’den Fazla Uygulama Dolandırıcı Çıktı!

telefon erişebilirlik ayarları - telefon gizli özellikleri - ios gizli özellikler - erişebilirlik - android gizli ayarlar

Telefon Erişilebilirlik Ayarları: Az Kişinin Bİldiği 8 Faydalı İpucu!