in

Dark Reader Nedir? Dark Reader Kullanılır mı?

dark reader incelemesi - dark reader nedir - karanlık mod eklentisi - lorentlabs - lorentlabs.com
dark reader incelemesi - dark reader nedir - karanlık mod eklentisi - lorentlabs - lorentlabs.com

Dark Reader Nedir? Dark Reader Kullanılır mı?

Bu içeriğimizde Dark reader eklentisini inceliyoruz. Dark reader nedir? Nasıl kullanılır? Sorularının cevaplarını yanıtlıyoruz.

Dark Reader Nedir? Dark Reader Kullanılır mı?

Bu küçük ama etkili olan Dark Reader adlı eklenti oldukça başarılı. Birçok platform beyaz modun yanında bizlere hem karanlık mod hem de koyu mod olmak üzere 2 farklı seçenek sunmaya başladı. Bunu Twitter, Web Whatsapp, Facebook gibi platformlarda görmek mümkün. Hatta bazı bloglar, haber siteleri ve hatta sözlüklerde de bu kullanılmaya başlandı.Karanlık mod sevenler bir süre sonra direkt olarak koyu mod kullanmaya başladılar. Farklı platformlardaki beyaz modlardan ise sıkıldılar. Çünkü her şey beyaz ve beyaz modun gözleri oldukça yorduğu ortaya çıktı.

Peki beyaz mod kullanırken koyu/karanlık moda hiçbir şekilde geçmeyen platformlar için ne yapacağız? Koyu/Karanlık mod kullanmak istiyorsanız bazı eklentileri kullanarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Burada yardımımıza ise en hızlı şekilde Dark Reader adlı eklenti koşuyor. Parlaklık, kontrast, sepya filtresi, koyu mod ve yazı tip ayarları gibi birçok özellik sunan bu eklenti Chrome’da da mevcut. Peki başka hangi tarayıcılarda var? Dark Reader Firefox ve Safari için de geliştirilen bir eklenti.

Açık kaynak kodlu olan Dark Reader geliştiricilerinin en önemli iddialarından birisi de hiçbir zaman müşterileri ile ilgili kayıt tutmadıkları ve reklam göstermedikleriyle alakalı. Farklı karanlık mod ya da gece modu eklentileri ile birlikte çalışmaması durumunda diğer eklentilerin çalışmalarını durdurmanız gerekiyor.

Karanlık Mod Severlere: Dark Reader Nedir? Hakkında!

  • Eklentinin geliştiricileri, internet sitelerinde yayınladıklar bir içerikte 2 milyon kullanıcıyı geçtiklerini duyurdular.
  • Geliştiriciler geçtiğimiz aylarda Dark Reader’ın benzerlerinin oluşturulduğunu ve bu benzer uygulamalar ile bazı bilgilerin çalındığını açıkladı.
  • Eklentiye dair doğru bilgi için internet sitelerini incelemekte her zaman fayda var. İnternet sitelerinin adresi ise şöyle: https://darkreader.org/
  • Eklentinin ana sitesinde bir bağış butonu var, bu buton ile çalışanlara bağış yapabiliyorsunuz.

İlgili:

İçeriği Oyla
clickclean - clickclean nedir - clickclean güvenilir mi - clickclean kullanılır mı

Click & Clean Nedir?

dns sunucuları - en güvenli dns sunucuları - dns hakkında detaylar

DNS Yapısı, Dosyaları, Kaynak Kodları, Anahtar Sözcükleri