in

En Kullanışlı Chrome Eklentileri: Chrome Eklentilerini Derledik!

En Kullanışlı Chrome Eklentileri - chrome eklentileri - 2021 chrome eklentileri
En Kullanışlı Chrome Eklentileri - chrome eklentileri - 2021 chrome eklentileri

En Kullanışlı Chrome Eklentileri: Chrome Eklentilerini Derledik!

Bu içeriğimizde en kullanışlı Chrome eklentileri derlemesini gerçekleştirdik. Chrome eklentileri içeriğimize geçmeden önce Google’ın tarayıcısı olan Chrome güvenli mi ve kullanıcılarına neler sunuyor gibi sorulara cevap arayanlar için hemen Google Chrome ve Opera Karşılaştırması! başlıklı içeriğimizi önermek istiyoruz.

Google Chrome, internet kullanıcılarının en çok tercih ettiği tarayıcılardan bir tanesi. Farklı eklentiler ile Google Chrome’u daha işlevsel ve kullanışlı hale getirmeniz mümkün.

En Kullanışlı Chrome Eklentileri:

Adblock

Bir web sitesine girdiğinizde sürekli karşınıza reklamlar çıkıyor ve ana içeriği göremiyor musunuz? İşte Adblock veya benzer bir reklam engelleyici ile bu tür sorunları hızlıca ortadan kaldırabilirsiniz. En kullanışlı ve en çok tercih edilen Chrome eklentileri sıralamamızda kesinlikle birinci sırayı hak eden bir eklenti.

En Kullanışlı Chrome Eklentileri: Google Translate

Yabancı bir dili çok iyi biliyor ya da hiç bilmiyor olabiliriz. Her şekilde de böyle bir eklentiye ihtiyaç duymamız mümkün. Google Translate eklentisi ile gezdiğiniz bir web sitesindeki kelimeleri ve cümleleri dilediğiniz dile hızlıca çevirebiliyor. Bilmediğiniz kelimeleri anında çevirmek için kesinlikle kullanışlı bir Chrome eklentisi.

Mail Checker Plus

Bu Chrome eklentisi Gmail ile bir bağlantı kurarak maillerinizi hızlıca ve kolayca yönetmenize olanak sağlıyor. Her eklenti gibi bu eklenti de tarayıcınızın hemen sağ üst köşesinde bulunuyor. Yine sağ üst köşeden bildirimlerinizi hızlıca görebilir ve kontrol sağlayabiliyorsunuz.

En Kullanışlı Chrome Eklentileri: Unshorten.Link

Sürekli kısaltılmış linklerle karşılaşıyor musunuz? Peki bu linklerin güvenli mi yoksa kötü amaçlı bir yazılım içeriyor mu? Sorusunu nasıl çözüyorsunuz? İşte bu eklenti tam olarak bu sorunu çözüyor. Bu eklentiyi kulanarak kısaltımış linkleri kontrol edebilirsiniz.

AwesomeScreenshot

Ekran görüntüsü almak ve göndermek artık işlerimizi garip bir şekilde hızlandırdı. Bu eklenti de tam olarak bu soruna odaklanan bir eklenti. Google Chrome eklentileri arasında bu tür birçok uygulama var. Fakat bu AwesomeScreenshot adlı eklenti oldukça basit bir arayüze sahip. AwesomeScreenshot ile aldığınız bir ekran görüntüsünü anında düzenleyebilmeniz de mümkün.

HTTPS Everywhere

Daha önce de birçok kez önerdiğimiz HTTPS Everywhere adlı eklentinin daha detaylı bir içeriğine sahip olmak istiyorsanız HTTPS Everywhere Nedir? Ne işe yarar? adlı içeriğimizi okumanızı öneriyoruz. Bu eklenti ile internette biraz daha güvenli hale gelebilirsiniz.

Evernote Web Clipper

Not alma uygulaması Evernote için geliştirilen bu Chrome eklentisi, oldukça kullanışlı. Bu eklentiyi gördüğümüz kadarıyla en çok öğrenciler kullanıyor. Eğer Evernote ile ilgili herhangi bir içeriğiniz var mı diye sorarsanız sizi şu başlığımıza yönlendirmek iseriz: Kaçınmanız Gereken Evernote İpuçları! Bunları Yapmayın.

PushBullet

Bu eklenti ile neredeyse bütün bildirimleri masaüstünüzde görebiliyorsunuz. Normal bildirim uygulamaları maillerinizin, sosyal medya kanallarınızın veya oyunlarınızın bildirimlerini size gösterirken PushBullet SMSleri de bilgisayarınızda görmenizi sağlıyor.

The Great Suspender

Google Chrome zaten yavaş bir de çok fazla sekmede ya da web sayfasında çalışmanız gerekiyorsa bilgisayarınızda yüksek bir performans beklemeniz gerekiyor. Tabii ki bu performans beklentisi The Great Suspender adlı eklenti yoksa olmalı. The Great Suspender adlı Google Chrome eklentisi, tarayıcınızı hızlandırmak ve sekmeleri yönetebilmek için kullanılan bir eklenti.

En Kullanışlı Chrome Eklentileri: Colorblind-Dalton

Bu eklenti oldukça faydalı bir eklenti. Çünkü renk körlüğü yaşayan kişiler için geliştirilen Colorblind-Dalton, kişilerin rahatlıkla görebileceği bir şekilde yeniden renklendirme yapıyor. Her renk körlüğü için (Örneğin mavi ya da yeşil) ayrı ayrı ayarları var.

LastPass

Bir parola yöneticisine ihtiyaç duyuyorsanız LastPass’ı kullanmanızı öneriyoruz. LastPass oldukça önemli ve güvenilir bir parola yöneticisi. Hatta bu parola yöneticisi ile ilgili LastPass Nedir? LastPass İncelemesi! başlıklı içeriğimizi okumanızı öneririz. Unutmayın ki LastPass gibi birçok parola yöneticisi var ve daha kaliteli uygulamalar mevcut. Daha farklı parola yöneticileri için Lorentlabs‘ın inceleme kategorisine göz atmayı unutmayın.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

wire messenger güvenli mi - wire messenger incelemesi - wire messenger nedir

Wire Messenger İncelemesi! Wire Hakkında Her Şey!

Microsoft Teams vs Zoom - Microsoft Teams ve Zoom karşılaştırma - görüntülü sohbet uygulamaları - karşılaştırma

Video Konferans Uygulamaları: Microsoft Teams ve Zoom Karşılaştırması!