in

Facebook’tan Video İndirme: Facebook Videoları Nasıl İndirilir?

facebook - facebook IP adresi - Facebook'un IP adresi nedir - Facebook'un IP'si hangisi - IP bulma
facebook - facebook IP adresi - Facebook'un IP adresi nedir - Facebook'un IP'si hangisi - IP bulma

Facebook’tan Video İndirme: Facebook Videoları Nasıl İndirilir?

 Bu içeriğimizde Facebook’tan video indirme konusuna değiniyoruz. Masaüstü ve mobil cihazlarda Facebook videoları nasıl indirilir? Sorusunu cevaplarken aynı zamanda farklı içeriklerimizi bu başlıkta önereceğiz.

Facebook’tan Video İndirme sorusunun cevabına geçmeden önce Facebook, Twitter ya da Instagram video indirme konusunun basit olduğunu fakat Netflix, Amazon Prime veya benzeri içerik sitelerinden video indirmenin legal bir yolu olmadığını hatırlatalım. Kısacası Netflix veya benzeri bir platformdan içerik indirmeyi düşünüyorsanız hemen bu içeriğimize göz atın: Windows’da Netflix İçeriklerini İndirme İşlemi Rehberi!

Facebook’un sitesinde videoların yanında “Videoyu kaydet” yazan bir buton barındırsa da tek yaptığı web sitesinde veya uygulamada daha sonra izlemek üzere videoyu “kaydedilmiş video” listesine eklemek. Neyse ki, bunun bir yolu var. Hem masaüstünde hem de mobilde tabii ki. İndirmek isteyebileceğiniz bazı içeriklerin telif hakkıyla korunabileceğini unutmayın. Bu nedenle bir indirme çılgınlığına başlamadan önce herhangi bir kuralı ihlal edip etmediğinizi mutlaka kontrol edin. Ek olarak, özel video yüklemeleri bir nedenden dolayı gizli olabilir. Bu nedenle devam etmeden önce videosunu indirmeyi planladığınız kişiye danışmayı ve izin almayı unutmayın.

Facebook’tan Video İndirme:

Hızlıca sorumuzun cevabını farklı cihazlar için şöyle ele alalım:

Facebook’tan Bilgisayara Video İndirme:

 • Masaüstü tarayıcınızdan Facebook web sitesine giriş yapın. İndirmek istediğiniz videoyu bulun.
 • İlgilendiğiniz videoya tıklayın. Klip oynatılmaya başladığında videonun sağ tarafındaki üç nokta butonuna tıklayın.
 • Açılan menüde ‘’Bağlantıyı kopyala’’ butonuna tıklayın. Eğer yeni bir güncelleme yoksa bu buton açılan menüde 4. sırada.
 • Bu bağlantıyı yeni bir tarayıcı sekmesine yapıştırın. Bu link “fb.watch” bağlantısı şeklinde kısaltılabilir. Öyleyse, ‘Genişletmek’ için Enter‘a basın.
 • Şimdi adres çubuğundaki URL’yi “www” “mbasic” olarak değiştirilecek şekilde değiştirin. [https://mbasic.facebook.com/watch/xxxx şeklinde bir değişim yapmanız gerekiyor.]
 • Videoya sağ tıklayın ve “Bağlantıyı yeni sekmede aç”ı seçin.
 • Yeni sekmede, görüntülenen tek şey Facebook videosu olacak. Videoyu bilgisayarınıza indirmek için sağ tıklayın ve “Videoyu farklı kaydet” seçeneğine tıklayın.

Facebook’tan Cep Telefonlarına Video İndirme:

Facebook videolarını cep telefonuna indirmek tamamen farklı bir konu. Masaüstünden biraz farklı. Facebook videolarını telefona indirmek için birçok web sitesini aracı olarak kullanabilirsiniz. Fakat bunu en iyi yapan web sitelerinden bir tanesini ele alalım. FBDownNet, işinizi hızlı bir şekilde çözer. Bu, web sitesini hem Android hem de iOS kullanıcıları ‘kolayca kullanabileceğini düşündüğümüz bir web sitesi. iOS kullanıcıları Safari yerine Firefox kullanırlarsa daha fazla verim alacaklardır. Safari de kimi zaman sorun yaşanması mümkün. Bu yöntemin yalnızca herkese açık olarak paylaşılan Facebook videolarında işe yaradığını unutmayın.

 • Facebook mobil uygulamasını açın ve giriş yapın. 
 • İndirmek istediğiniz videoyu bulun ve alttaki ‘Paylaş’ butonuna tıklayın
 • “Bağlantıyı Kopyala” etiketli seçeneği bulana kadar aşağı kaydırın. 
 • Mobil tarayıcınızı açın (iPhone kullanıyorsanız Firefox öneririz.) FBDownNet adresine giriş yapın. Video URL’sini sayfanın ortasındaki kutuya yapıştırın ve “İndir”e tıklayın.
 • Sonraki sayfada, “Normal Kalitede” veya “Yüksek Kalitede” indirmek için bağlantıya tıklayın. Bunun dosya boyutunu ve videonun mobil cihazınızda ne kadar yer kapladığını etkilediğini unutmayın.
 • Bu işlem sadece Facebook videosunu gösteren başka bir sayfa açacaktır. Videoya basılı tutun ve ardından seçenek göründüğünde “Video indir”e tıklayın. Video, çevrimdışı olarak oynatabileceğiniz ve istediğiniz kadar saklayabileceğiniz mobil cihazınıza kaydedilecektir.

İlgili: Instagram, TikTok ve Facebook’u Hemen Silin! (Videolu İçerik)

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Core

Bitcoin Core Nedir? Özellikleri Nelerdir?

twitch-canlı-yayın-nasıl-acilir

Twitch’te Nasıl Yayın Açılır? Twitch’te Yayın Açmak için Basit Rehber!