in

Twitch’te Nasıl Yayın Açılır? Twitch’te Yayın Açmak için Basit Rehber!

twitch-canlı-yayın-nasıl-acilir
twitch-canlı-yayın-nasıl-acilir

Twitch’te Nasıl Yayın Açılır? Twitch’te Yayın Açmak için Basit Rehber!

Bu içeriğimizde Twitch’te nasıl yayın açılır? Sorusuna cevap buluyoruz. Basit bir rehber olarak hazırladığımız bu içerik sayesinde Twitch’te nasıl yayın yapılır? Sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Twitch, pandemi boyunca platformuna 9 milyondan fazla benzersiz kullanıcı çekti. O zamanlar, Amazon’a ait yayın sitesi, profesyonel e-spor oyunlarından gündelik yemek programlarına kadar çeşitli canlı eğlence kanallarının yanı sıra oldukça şüpheli ASMR yayınlarına da ev sahipliği yaptı. Mevcut haliyle, Twitch’in sadece video oyunları için bir yer olmaktan çok daha fazlası haline geldiğini varsaymak oldukça doğru bir varsayım olacaktır.

Bir cihazı ve biraz istikrarlı bir internet bağlantısı olan herkes Twitch’te canlı yayın açabilir. İşlem aslında çok basit. Yani bu içeriği okumayı bitirdiğinizde teorik olarak Twitch’te canlı yayınlara başlayabilirsiniz. Yayınlara başlama konusunda ciddiyseniz, bir PC, oyun dizüstü bilgisayarı, konsol veya bir akıllı telefon kullanıyor olsanız da, bir saatten kısa sürede oldukça etkileyici bir kurulum yapabilirsiniz.

Bu nedenle, Twitch’te şansınızı denemek istiyorsanız veya İnternet’te yıldız olma yolculuğunun kesinlikle peşinden koşmak istediğiniz bir şey olduğundan zaten eminseniz, Twitch’te nasıl yayın yapacağınızla ilgili bilmeniz gereken her şey bu içerikte mevcut.

Twitch’te nasıl yayın yapılır: Yazılımınızı Seçin!

Çeşitli platformlardan canlı yayına izin verme yeteneği sayesinde, Twitch’te canlı yayın göründüğü kadar karmaşık değil. Ancak Twitch‘i yayınlamak için en dikkate değer yerlerden bazıları oyun bilgisayarları ve oldukça güçlü oyun dizüstü bilgisayarlarıdır diyebiliriz.

İki ana seçeneği ele alalım. Windows 10 merkezli bir araç olan XSplit; Mac, Linux ve Windows’ta kullanılabilen Open Broadcaster Software (OBS). Sezgisel bir arayüze sahip olan XSplit, kullanımı en kolay olan araç. Ancak bunun için ödeme yapmanız gerekiyor. OBS ise harika bir ücretsiz alternatif.

İlgili:

Streamlabs OBS ve StreamElements OBS.Live dahil olmak üzere OBS’nin özel sürümleri de mevcut. Bu programlar, özel düzenleri, uyarıları ve daha fazlasını kolayca ayarlamanıza izin vermek için sırasıyla Streamlabs ve StreamElements ile senkronize halde çalışıyor.

Twitch’in yeni başlayanlar için kendi uygulaması olan Twitch Studio’ya da göz atabilirsiniz. Bu uygulama da tabii ki ücretsiz. Ancak bu araç diğerleri gibi gibi çok fazla özelliğe sahip değil.

OBS Kullanımı:

  • OBS’yi açın.
  • Ayarlar butonuna tıklayın.
  • Hizmeti Twitch olarak ayarlayın ve en hızlı kurulum için Hesabı Bağla butonuna tıklayın.
  • Kullanıcı adınız ve parolanız ile Twitch’te oturum açın. İşte bu kadar!

XSplit Kullanımı:

  • XSplit’i açın.
  • Yayınla > Kanal Ekle yolunu izleyin ve açılan sayfadan Twitch’i seçin. 
  • Yetkilendir butonuna tıklayın seçin. Twitch kullanıcı adınızı ve parolanızı girin.
  • Bitir butonuna tıklayın. XSplit otomatik olarak en uygun çözünürlüğü ayarlar. İşte bu kadar!

Düzenler, Uyarılar ve Daha Fazlası:

OBS ve XSplit’in temellerini öğrendikten sonra, akışınızı düzenler ve özel uyarılarla özelleştirmeye başlayabilirsiniz. Akışınızın görünümünü ve verdiği hissi geliştirmek için bir dizi popüler araç seti var. StreamLabs ve StreamElements.

StreamElements, widget’lar, animasyonlar ve daha fazlasıyla eksiksiz düzenlerin tamamını tasarlamanıza (veya önceden hazırlanmış çeşitli düzenlerden seçim yapmanıza) olanak tanıyan, hepsi bir arada, tarayıcı tabanlı bir araçtır. Bir tema oluşturduktan sonra, basit bir tarayıcı koduyla onu kolayca OBS veya XSplit’e çekebilirsiniz.

StreamLabs, izleyiciler için ekranda bildirimler gösteren bir çeşitli, özelleştirilebilen widget’lar sunan bir araç. Sohbet odanızı yönetmeye yardımcı olan Botlar kurmak için StreamLabs’ı da kullanabilirsiniz.

İlgili: Facebook’tan Video İndirme: Facebook Videoları İndirme

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook - facebook IP adresi - Facebook'un IP adresi nedir - Facebook'un IP'si hangisi - IP bulma

Facebook’tan Video İndirme: Facebook Videoları Nasıl İndirilir?

bybit-Oracle Red Bull Racing

Bybit, Oracle Red Bull Racing’in Ana Takım Ortağı Oldu!