in

Filecoin Nedir? Filecoin (FIL) Madenciliği Nasıl Yapılır?

filecoin

Bu içeriğimizden: Filecoin nedir? Filecoin avantajları nelerdir? Filecoin (FIL) madenciliği nasıl yapılır? sorularının cevaplarına ve Filecoin projesi hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Filecoin nedir?

FIL, kullanıcıların dosyalarını güvenle depolamayı amaçlayan blockhain destekli uluslararası bir ağın kripto parasıdır.

Filecoin avantajları nelerdir?

  • Dileyen bütün kullanıcılar, Filecoin ağı sayesinde depolama alanı kiralar. Ancak isteyenlerin ağ üzerinden direkt satın alma seçeneği de mevcut.
  • Filecoin, kullanıcılara veri depolama imkânı sunar iken aynı zamanda bu depolama sisteminin merkeziyetsiz oluşuyla da güvenilir olmasını sağlar.
  • Filecoin projesi, verilere birden çok yerden ulaşma imkânı sağlayan Gezegenler Arası Dosya Sistemi (IPFS) desteklidir.

FIL madenciliği nasıl yapılır?

Fil madenciliği yapmak isteyenler, öncelikle yeterli donanıma sahip bir bilgisayara sahip olmalıdırlar. Daha sonra bu bilgisayarda verileri güvenli bir biçimde sakladığını ispatlamak zorundadırlar. Ancak bu şartları sağlayan ve isteyen herkes filecoin madenciliği yapar. Bu sayede filecoin kazanabilirler. Depolama alanı satın almak isteyen kullanıcılar, bu madencilerden filecoin karşılığında veri saklama hizmeti alırlar. Fakat bunun için ödemeleri gereken ücret sabit değildir, madenciler arası rekabet olduğu için ücretler değişkenlik gösterir; böylece filecoin sayesinde açık pazara dönüşmüş bir sistem mevcut olur.

Filecoin, madencilerin bu dosyaları doğru bir biçimde tutup tutmadığını sık sık takip eder. Böylece herhangi bir aksaklık olduğunda verilerin başka madenciye aktarılmasını sağlayarak durumun kontrol altında kalmasını sağlar.

Filecoin geleceği nasıl olur?

Filecoin, kullanıcılara sunduğu merkeziyetsiz depolama sistemi sayesinde dikkat çekmeye devam etmektedir. Merkeziyetsiz oluşuyla Amazon, Google gibi veri depolama sistemlerine karşı güzel bir alternatif sağlıyor. Filecoin projesinin, dosyalarını merkezi sistemlerde tutmak istemeyen kullanıcıların yöneleceği ağlardan biri olacağı ve böylece giderek değer kazanacağı öngörülüyor.

FIL kurucusu kimdir?

Protocol Labs tarafından geliştirilmiştir. Ancak bu yapı Juan Benet tarafından kurulmuştur.

Filecoin nasıl alınır?

FIL tokenin satın alınabileceği bazı borsalar şunlardır: Binance, Coinbase, Huobi, KuCoin…

İlgili:

Uyarı: Bu sitede yer alan kripto para ve kripto para borsalarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SNX token nedir

SNX Token Nedir? Synthetix Network Özellikleri Nelerdir?

sushi swap nedir

SushiSwap Nedir? SUSHI Nereden Alınır?