in

Google Hangouts Nedir? Google Hangouts İncelemesi!

google hangouts icin sureyi uzatti
google hangouts icin sureyi uzatti

Google Hangouts İncelemesi!

Google Hangouts, Google tarafından geliştirilen bir iletişim platformudur. Hangouts, yalnızca diğer kullanıcılara çevrimiçi olarak mesaj göndermekle kalmaz, aynı zamanda video görüşmeleri ve telefon görüşmeleri de yapabilir ve telefonlara metin mesajı göndermeniz mümkün. Diğer çevrimiçi toplantı araçları gibi Google Hangouts’u kullanarak toplantı yapabilir veya web konferansları düzenleyebilirsiniz.

Google Hangouts, değiştirilen diğer Google hizmetlerinin bir kombinasyonudur desek kesinlikle doğru bir cümle olur. Örneğin; Google+ Messenger, Google Voice ve Google Talk birleştirilmiştir.

Birisinin telefon numarasını ya da e-mail adresini biliyorsanız onunla Hangouts üzerinden direkt olarak iletişim kurmanız mümkün. Google’dan ücretsiz alabileceğiniz arama kredisi sayesinde Google Voice özelliği kullanılabilir. Bu sayede sesli görüşme yapabilirsiniz.

Google Hangouts Nedir? Google Hangouts Özellikleri:

Bir mesajlaşma uygulamasını gösteren resim
Görsel: Freepik

Google Hangouts temelde bir metin mesajlaşma platformudur. Fakat içerisinde birçok özellik barındırır. Birisiyle hemen anında mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. İletiler doğrudan kişiye ulaşır. Kişilerle sesli ve görüntülü de görüşebilirsiniz.

Yerleşik video arama işlevini kullanırken aynı zamanda emojiler ve çizimler de göndermeniz mümkün. Tabi ki fotoğraf ve videolar da bunlara dahil.

Google Hangouts Nedir? İlgili:

Bilgisayarınızdan SMS gönderir gibi metin mesajı iletmenizi sağlar.

Google Hangouts’u mobil cihazdan da kullanabilirsiniz.

iPad ve iPhone kullanıcıları Hangouts’u App Store’dan indirip direkt olarak cihazlarına kurabilmeleri mümkün. Android cihazlar Hangouts’u Google Play’den indirmeli. Sadece arama yapmakla ilgileniyorsanız, Android için Hangouts Online uygulamasını almak isteyebilirsiniz.

Diğer Google Hangouts özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Google Voice sesli postalar hesabınızda saklanır.
  • Bu uygulama üzerinde planlama özelliğini aktif edebilirsiniz. Bu şekilde ilerleyen günler için bir video görüşmesi planlayabilirsiniz.
  • Google Hangouts ücretsiz oyunlar da sunar. Arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirebilirsiniz.
  • Metin sohbetleri 250 kişiye kadar kullanılabiliyor.
  • Görüntülü sohbette 25 kişiye kadar grup görüşmesi gerçekleştirilmesi mümkün.
  • Mobil uygulamadan, bir çağrıyı ekranda hala görünecek şekilde küçültebilir ve aynı anda kısa mesaj da gönderebilirsiniz.
  • Hem mobil hem de masaüstü sürümünde, mikrofon ve kamera görüşmesi sırasında oturumu sonlandırmadan herhangi bir zamanda devre dışı bırakabilmeniz mümkün.
  • Kameralı görüşme yaptığınız kişilerle birlikte aynı anda youtube videoları izleyebilirsiniz.
  • Google Hangouts uygulaması kullanıcının mevcut konumunu gönderiliyor. Yani kısacası konum paylaşma özelliği de mevcut.

Google Hangouts incelemesi konusu aslında oldukça basit. Google Hangouts nedir? Sorusunun cevabı gibi. Kameralı ve sesli görüşme yapabileceğiniz, 25 kişiye kadar kameralı – 250 kişiye metin mesajıyla görüşme yapabileceğiniz, konum özelliği olan bir iletişim uygulamasıdır.

Web sitemizin incelemeler kategorisinden hemen farklı uygulamaları inceleyebilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bigstock darkweb darknet and hacking c 321923422 990x556 1

En Zararlı Uygulamalar: Bu 16 Uygulamayı Cihazınızdan Silin!

brave logo icon gradient

Brave İncelemesi: Brave Güvenli Mi? Brave Hakkında Her Şey!