in

Hayat Eve Sığar uygulaması nasıl kullanılır?

hayat eve sığar - hayat eve sığar uygulaması - HES kodu - HES kodu nasıl alınır

Hayat Eve Sığar uygulaması nedir, Hayat Eve Sığar uygulaması nasıl kullanılır?

Biliyorsunuz; Covid-19 pandemi sürecinde birçok ülkede birçok farklı uygulamalar ortaya çıktı. Bu uygulamaların birçoğu hükümetler ve sağlık bakanlıkları tarafından çıkartılırken bir kısmı ise özel şirketler tarafından çıkartılıp yetkili kurumlara satıldı/satılmak istendi.

Türkiye’de de bir uygulama geliştirildi. Bu uygulamaya ‘Hayat Eve Sığar’ araması yaparak hızlıca ulaşabilirsiniz. App Store ve Google Play’de mevcut. Uygulama Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirildi.

Bu uygulamanın amacı Google Play‘de şöyle geçiyor: ‘Yeni Koronavirüs (Covid-19) konusunda bilgilendirme, yönlendirme ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirme ve yayılmasını önleme”

İlgili:

Hayat Eve Sığar uygulamasını uygulama marketinizden (App Store, Google Play) indirdikten sonra telefon numaranız ile doğrulama yapıyorsunuz. Doğrulama sonrası size sorulan soruları doğru bir şekilde cevaplamanız gerekiyor. Bu sayede verdiğiniz cevaplara göre COVİD-19 hakkında doğru yönlendirmeleri görebilirsiniz. Fakat unutmayın; bu yönlendirmeler sadece öneri/tavsiye niteliğinde. Hiçbir kesinliği/sonucu yok.

Ayrıca harita üzerinde eczane, hastane, market gibi acil ihtiyaç noktalarını görebiliyorsunuz. Uygulama ile enfekte kişileri, riskli bölgeleri görmenizde mümkün. Ailem kategorisi üzerinden takip etmek istediğiniz kişileri ekleyerek o kişinin Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden vereceği onay sonrası bilgilerini görebilirsiniz. Yine Google Play üzerinde uygulamanın tanıtımında ”Bu uygulama ile ‘Kontrollü Sosyal Hayat’ geçişi sağlanabilecektir.” yazıyor.

Buraya tıklayarak hızlı bir şekilde farklı bir içeriğimize ulaşmanız mümkün.

dns sunucuları - en güvenli dns sunucuları - dns hakkında detaylar

DNS Yapısı, Dosyaları, Kaynak Kodları, Anahtar Sözcükleri

HES kodu nasıl alınır - HES kodu - HES uygulaması - HES kodu alma

HES Kodu Nasıl Alınır? SMS İle HES Kodu Alma