in

Her Dört Kişiden Üçü, Harici Antivirüs Yazılımı Kullanmıyor!

webtekno - lorentlabs - webtekno haberleri - teknoloji haberleri
webtekno - lorentlabs - webtekno haberleri - teknoloji haberleri

Her Dört Kişiden Üçü, Harici Antivirüs Yazılımı Kullanmıyor!

Webtekno ekibinin yaptığı ve 35.000’den fazla kişinin katıldığı bir ankete göre antivirüs kullanım oranı oldukça ilginç. Webtekno’nun hem anketini hem de direkt olarak anket duyurusunu sizlerle paylaşmak istedik. Peki siz antivirüs kullanıyor musunuz?

”Webtekno Telegram kanalında düzenlediğimiz bir anketle sizlere üçüncü parti antivürüs programı kullanıp kullanmadığınızı sorduk. Ankete yaklaşık 4 bin takipçimiz katıldı ve sonuçlar belli oldu.

Bir zamanlar dahili ve harici hafıza birimlerini virüslerden korumak için ayrı, internetten gelecek yazılımlar için ayrı antivirüs programları kullanırdık. Ancak artık bilgisayarlarımızçalıştıkları sürenin neredeyse tamamında internete bağlı durumda. Bu nedenle kullandığımız antivirüs yazılımları da oldukça form değiştirdi. 

Diğer taraftan Windows ve MacOS işletim sistemleri içerisinde bulunan dahili antivirüs yazılımları da yaşanan değişimlere ayak uydurmaya başladı. Örneğin Windows 10’un içerisinde yer alan Windows Defender, çoğu bilgisayarda arka planda açık şekilde işlev görüyor. Hatta isteğe bağlı olarak kapatıldığında kullanıcıları sık sık uyarıyor. Dahili antivirüs önlemleri nedeniyle kullanıcılar harici, yani üçüncü parti antivirüslerden de uzaklaşmaya başladılar.

Webtekno Telegram kanalında düzenlenen anketin sonuçlarına göre, her 4 kişiden 3’ü harici bir antivirüs yazılımı kullanmıyor. Peki siz kullanıyor musunuz?

Ankete hemen buradan katılın: https://t.me/webtekno/306

4 bin Webtekno takipçisinin katıldığı anket sonuçlarına göre kullanıcıların %75’inde harici bir antivirüs yazılımı kullanmıyor. Kalan yüzde %25’i ise Windows Defender gibi dahili çözümlerin alternatifi olarak harici yazılımlar kullandığını belirtiyor. 

Harici olarak antivirüs kullanmamak, dahili önlemlerin gözden kaçırdığı risklere açık hale getirebilir. Örneğin Windows Defender’da bir açık oluşursa, devreye girecek başka bir antivirüs yazılımı olmadığı için kullanıcılar risk altına girebilir. İşte tam da bu nedenle sizin için derlediğimiz ücretsiz antivirüs yazılımları listemize ulaşabilirsiniz.”

Kaynak: https://www.webtekno.com/antivirus-kullanimi-anket-sonuclari-h94494.html

İlginizi Çekebilir:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tesla - bitcoin - tesla bitcoin - elon musk - bitcoin ne kadar

Tesla’nın Yatırımından Sonra Bitcoin Yükselmeye Devam Ediyor!

whatsapp lorentlabs - whatsapp güvenli mi - whatsapp yerine uygulama

WhatsApp’ın Hakkınızda Topladığı Bilgileri Nasıl Öğrenirsiniz?