in

Komut Dosyası Hatası Nedir ve Nasıl Düzeltilir? Detaylı Anlattık!

komut dosyası hatası nedir - komut dosyası hatası nasıl düzeltilir - komut dosyası - nasıl kullanılır - komut dosyası düzeltme
komut dosyası hatası nedir - komut dosyası hatası nasıl düzeltilir - komut dosyası - nasıl kullanılır - komut dosyası düzeltme

Komut Dosyası Hatası Nedir ve Nasıl Düzeltilir? Detaylı Anlattık!

Bu hatalar açıklayıcı olmadığı için komut dosyası hatalarını saptamak zor olabilir. Komut dosyası hataları, güvenlik nedenleriyle kasıtlı olarak bu şekilde tasarlanmıştır. Ancak sorunu çözmek için neden bir komut dosyası hatası olduğunu bilmenize gerek yok.

Komut Dosyası Hata Mesajları:

Bir komut dosyası hatasıyla karşılaştığınızda, genellikle şöyle bir mesajlar görürsünüz:

 • Bu sayfadaki komut dosyasında bir hata oluştu.
 • Uyarı: Yanıt vermeyen komut dosyası. Bu sayfadaki bir komut dosyası meşgul olabilir veya yanıt vermeyi durdurmuş olabilir.
 • Bu sayfadaki bir komut dosyası meşgul olabilir veya yanıt vermeyi durdurmuş olabilir. Komut dosyasını şimdi durdurabilir, komut dosyasını hata ayıklayıcıda açabilir veya komut dosyasının devam etmesine izin verebilirsiniz.

Komut Dosyası Hata Mesajlarının Nedeni!

Bu hata mesajları aslında oldukça belirsiz. Birçok şey bu hatalara neden olur. Komut dosyası hataları, ziyaret ettiğiniz web sitesindeki bir komut dosyasının bir şekilde hatalı çalıştığını gösterir.

Çoğu durumda, onu düzeltmek için neden bir komut dosyası hatası olduğunu bilmenize pek gerek yok.

Internet Explorer’da bazı komut dosyası hataları, Internet Explorer’ın Edge ile değiştirilmesinden kaynaklanıyor. Microsoft, Edge’e kullanmanızı öneriyor.

Komut Dosyası Hatası Nasıl Düzeltilir?

Bazı durumlarda, bir komut dosyası hatasına verilecek en iyi yanıt, onu yok saymak. Hata mesajında Tamam veya İptal’i seçtiğinizde sorun çıkmıyorsa yolunuza devam edin.

Bir komut dosyası hatası bir web sitesinin işlevselliğini engellediğinde veya bu hatalar çok fazla sıkıntı oluşturduğunda, sorunu çözmek için atabileceğiniz birkaç adım var.

 • Web sayfasını tekrar yükleyin. Evet, web sayfasını yeniden yükleyerek bu hata mesajlarını düzeltmek mümkün. Hata tekrarlanmazsa, bunun için endişelenmenize gerek yok.
  • Windows’ta bir web sayfasını yeniden yüklenmeye zorlamak için Ctrl+F5 tuşlarına basın.
  • Bir web sayfasını macOS’te yeniden yüklenmeye zorlamak için Command+Shift+R tuşlarına basın.
 • Web tarayıcısını güncelleyin. Eski web tarayıcıları bazen komut dosyalarıyla beklenmedik şekillerde etkileşime girer ve sonuçta hatalar oluşur.
 • Diğer web sayfalarını yükleyin. Bir web sitesinde komut dosyası hataları görürseniz, muhtemelen o web sitesindeki komut dosyalarında bir sorun vardır ve bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur.

İlgili: Netflix ve Amazon Prime Benzeri 15 Ücretsiz Web Sitesi!

 • Farklı bir web tarayıcısına geçin. Bu, sorunun kaynağını daraltmaya yardımcı olabilmesi en kolay adım bu.
 • Web sayfasını farklı bir cihazla yükleyin. Bilgisayarınızda bir web sayfasını ziyaret ettiğinizde bir komut dosyası hatası görüyorsanız, ancak o sayfayı telefonunuzla, bir arkadaşınızın bilgisayarıyla veya başka bir cihazla ziyaret ettiğinizde görmüyorsanız, sorunun sizde olduğu aşikar.
 • Geçici internet dosyalarını kaldırın. Bilgisayarda bozuk internet önbellek dosyaları varsa, komut dosyası hataları görebilirsiniz.
 • Eklentileri devre dışı bırakın. Bir şeyler ters gittiğinde, bir eklenti ile bir web sitesi arasındaki öngörülemeyen bir etkileşim, bir komut dosyasının düzgün çalışmasını engellemiş olması mümkün.
 • Donanım hızlandırmayı devre dışı bırakın. Donanım hızlandırma, bir web tarayıcısının bir video kartının gücünden faydalanmasını sağlar. Bazı durumlarda, bu özellik belirli komut dosyalarını bozar.
 • Tarayıcı güvenlik ayarlarını sıfırlayın veya tarayıcıyı sıfırlayın. Bazı durumlarda, bir web tarayıcısındaki yüksek güvenlik ayarları komut dosyalarına müdahale eder. 
 • Web tasarımcısını bekleyin. Bu düzeltmeleri denedikten sonra hala komut dosyası hatalarıyla karşılaşıyorsanız, web sitesinde bir komut dosyasıyla ilgili sorun var demektir.
İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Origin

OGN Coin Nedir? Origin Projesinin Avantajları Nelerdir?

DHCP hatası nedir - DHCP nedir - DHCP hatası nasıl düzeltilir - muhabbit.com

DHCP Hatası Nedir ve Nasıl Düzeltilir? Oldukça Basit Bir Şekilde Anlattık!