in

Mozilla Firefox Güvenli Mi? Neden Firefox Kullanmalıyız?

mozilla firefox incelemesi - mozilla firefox - güvenilir tarayıcı - en iyi tarayıcı - güvenli tarayıcı

Mozilla Firefox Güvenli Mi? Neden Firefox Kullanmalıyız?

Mozilla Firefox incelemesi bir süredir Lorent Research Lab Topluluğu tarafından beklenen ve talep edilen bir içerikti. Bu yüzden topluluktaki kişileri daha fazla bekletmeden bu içeriği yayınlamak istedik. Bu içeriğimizde Mozilla Firefox incelemesi başlığı altında Firefox’un özelliklerini ele alacağız. Mozilla Firefox güvenli mi? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Mozilla Firefox, Mozilla Vakfı ve Mozilla Corp. tarafından geliştirilen başarılı ve gizlilik odaklı bir tarayıcı. Bu tarayıcının en önemli özelliklerinden birisi açık kaynak kodlu olması. Bu yüzden Chrome ile karşılaştırır karşılaştırmaz tabi ki galibiyetin Firefox’a geçeceğini tahmin edebiliyorsunuzdur.

Firefox herkesin de bildiği gibi Windows, iOS, Android, macOS, Linux işletim sistemlerinde aktif bir şekilde kullanılabiliyor. Mozilla Firefox’un temel ve en dikkat çekici özelliklerinden birisi de tabi ki hız. Yine rakiplerinden Chrome’u ele alacak olursak ondan hızlı ve kasma (cihazı yorma) konusunda ise Chrome kadar kasmıyor. Cihazı yormayan bir tarayıcı tercih edecekseniz denemenizi tavsiye ederim. Tarayıcının en beğenilen bir başka özelliği ise senkronizasyon özelliği. Bilgisayar ve mobil cihazlardaki sekmeleri birlikte kullanabiliyor veya birisini kapatıp diğer cihazdan devam edebiliyorsunuz. Bu oldukça güzel.

Tarayıcının kendi içine gömülü bir reklam engelleyicisi mevcut.

İlginizi Çekebilir:

HTTP protokolüne sahip bir web sitesine girdiğinizde size o web sitesinin zararlı olduğu hakkında bildirimde bulunuyor. Bildirim içerisinde kişisel veya finansal bilgilerinizi o web sitesinde paylaşmamanız gerektiği de vurgulanıyor. Firefox Monitor ile mail adresinizin herhangi bir siber saldırıya veya ihlale karışıp karışmadığını detaylı olarak görebilirsiniz.

Keşfedilen bütün zararlı yazılımlara yönelik çalışmalarını hızlı bir şekilde yürütüyor ve buna cevap olarak da kullanıcılarına hızlıca güncellemeler sunuyor. Eğer Mozilla Firefox kullanacak olursanız bu güncellemeleri mutlaka zamanında yapın. Çünkü her güncelleme kullanıcıların iyiliği için yapılıyor.

Firefox’un topladığı veriler var mı sorusu ise aslında kendileri tarafından çok net veriliyor. Veri topluyorlar fakat topladıkları veriler kişiselleştirilmiyor veya kişisel veriler değil. Araçları gelişirmek için toplanan bu veriler, herhangi bir kimliğe bağlanıyor. Bu verilerin neler olduğunu Firefox’un web sitesinden detaylıca öğrenebilirsiniz.

Unutmadan şunu da belirtmek isterim: Firefox, kar amacı gütmeyen bir kuruluşa ait. Tarayıcı tam 97 farklı dilde hizmet veriyor. İlk olarak 2002 yılında ortaya çıktı. En son güncellenen sürüm ise 6 Ocak 2021.

Mozilla Firefox, geçmişten bugüne birçok ödül almış bir tarayıcı. Bu ödüller arasında birçok büyük kurum ve şirketin verdiği ödüller var.

Lorentlabs‘ın inceleme kategorisinden farklı incelemelerimizi hızlıca okuyabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mobil uygulama - mobil uygulamalar - şarj bitiren mobil uygulamalar

En Çok Şarj Tüketen Uygulamalar! Dikkat!

line ve telegram karşılaştırması

Line ve Telegram Karşılaştırması! Line VS Telegram!