in ,

NEAR Token Nedir? Near Protokol Özellikleri Nelerdir?

NEAR Protocol.png 2

Bu içeriğimizde: NEAR token nedir? Near protokol özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

NEAR token nedir?

Near token, isteyen herkesin kolaylıkla merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmasına imkân sağlayan Near projesinin kripto para türüdür.

Protokol özellikleri nelerdir?

  • Near projesi, merkeziyetsiz uygulamaların (dApp) ölçeklenebilir yapıda geliştirilmesini sağlar. Ayrıca sadece geliştiriciler değil, bu konuda uzmanlığı olmayanların da uygulama geliştirme deneyimine sahip olmasına izin verir. Kişiler, bu uygulamaları oldukça kısa bir süre içinde oluşturabilirler.
  • Kullanıcılar bu proje aracılığıyla gerçekleştirdikleri işlemler için düşük ücretler öderler. Bununla birlikte kullanıcılar, bütün işlemler için Near tokeni kullanabilirler.
  • Near projesinin ekibi, daha önce Google ve Microsoft gibi ünlü şirketlerde görev almış başarılı isimlerden oluşmaktadır.

Near token özellikleri nelerdir?

Kullanıcılar, bir miktar NEAR token stake ederek ağda işlem doğrulayıcı olarak görev alabilirler. Bu görev karşılığında da NEAR token kazanabilirler. Ayrıca NEAR token sahibi olan kullanıcılar, projenin gelişimi için alınacak kararlarda oy kullanma hakkına da sahip olurlar.

Sharding ve Near

Proje, veri tabanının küçük parçalara ayrılarak yönetilmesini ifade eden Sharding teknolojisini kullanır. Blokzincirinin bir dizi küçük parçalara ayrılarak yönetilmesi ve her bölümdeki düğümlerin yalnızca kendi bölümündeki işlemleri doğrulamakla görevli olması; işlemlerin oldukça hızlı gerçekleşmesini sağlar ve ölçeklenme sorunlarının üstesinden gelir.

İlgili içerik: Sharding Nedir? Blockchain İçin Önemi Nedir?

Proje gelecekte ne vadediyor?

Near projesi, kişilerin geliştirici olmasalar dahi merkeziyetsiz uygulamalar oluşturabilmelerine imkân tanıması, bu projelerin ölçeklenebilir oluşunu ve dolayısıyla işlemlerin oldukça hızlı gerçekleşmesini sağlaması ve kullanıcılara node olarak çalışma fırsatı vererek token ödülleri almalarını sağlaması bakımından önemli avantajlar sunmaktadır. Söz konusu bu özelliklerden ötürü NEAR tokenin de gelecekte değer kazanması öngörülmektedir.

NEAR token nereden satın alınır?

Near tokenin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, KuCoin ve OKX.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

photo 1590856029826 c7a73142bbf1

Birisinin PC’nizde Gözetleme Yapıp Yapmadığını Anlamanın 4 Yolu!

güvenli olmayan site - güvenli olmayan site ne demek - https http farkı - güvenli olmayan site uyarıları - uyarılar ve çözümler - siber güvenlik

Güvenli Olmayan Site Ne Demek? Bu Uyarılara Dikkat Edin!