in

Patreon Video Oynatıcısı ve Video Barındırma Platformu Geliyor!

Patreon Video Oynatıcısı - patreon'dan para kazanma - patreon nasıl kullanılır
Patreon Video Oynatıcısı - patreon'dan para kazanma - patreon nasıl kullanılır

Patreon Video Oynatıcısı ve Video Barındırma Platformu Geliyor!

Patreon’un daha da büyüdüğünü görmeyi düşünüyor muydunuz? Şimdi Patreon video oynatıcısı ile birlikte bir de kendi video barındırma platformunu geliştiriyor!

Bu gelişme, içerik oluşturucuları için büyük fırsatlardan bir tanesi. Peki neler oldu gelin birlikte yakından bakalım!

Patreon’da içerik paylaşan kişilerin herhangi bir video paylaşmaları durumunda videoları YouTube ya da Vimeo gibi farklı platformlar üzerinden yüklemeleri gerekiyordu. Bu da içerik üreticilerin artık pek fazla sevmediği özellik olmaya başlamıştı. Ek olarak farklı bir yolla da videoların eklenmesi tabii ki mümkün. Örneğin Patreon’daki içerik oluşturucu kişiler, içeriklerine video dosyası ekleyebiliyorlardı fakat bu dosyanın boyutu maksimum 200 MB oluyordu. E şimdi videoların kalitesini de düşününce 200 MB’lık bir videonun kaç saniye olduğunu da hesap etmek gerekiyor. Bu yüzden bu gelişme birçok Patreon kullanıcısı tarafından sevilmiş durumda.

Patreon Video Barındırma Platformu!

YouTube içerik üreticilerinin bir kısmının da geçmişte özellikle kullandığı Patreon aslında geçmişte daha da popülerdi. Bu popülerliği kaybetmesinin en büyük nedenlerinden birisi de YouTube’un ‘Katıl’ butonu ile içerik üreticilerin para kazanabilmesini sağlaması. Fakat Patreon video oynatıcısı ve video barındırma platformu ile elini çabuk tutarsa eski popülerliğini yeniden kazanabilir.

İlgili:

Patreon’un CEO’su olan Jack Conte, The Verge’e verdiği bir röportajda Patreon üzerinden içerik üreten kişilerin herhangi bir üçüncü taraf uygulamaya ihtiyaç duymadan direkt olarak Patreon’a video içerik yükleyebilecekleri bir platform üzerinde çalıştıklarını dile getirdi. Eğer hem YouTube hem Patreon’da içerik üretiyorsanız ve böyle bir özelliğin gelmesiyle Patreon’a geri dönüş (tabii ki tamamen dönmezsiniz diye düşünüyoruz.) yapar mıydınız? Sanırım yapıp yapmama konusunda video içerik üreticilerinin oradan gelir elde edip edemeyeceği konusu akıllara ilk gelen konudur. Patreon’un CEO’su henüz gelir modeli ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Video barındırma platformunun ve video oynatıcı desteğinin ne zaman geleceği ise henüz net değil. CEO bu konuya dair net bir açıklamada bulunmadı.

Kısaca podcast şirketi Acast ile ortaklık kuran Patreon gelişmeye devam ediyor. Kendisini ses ve video konularına yönelttiği oldukça net.

Belki de ileride blockchain, NFT ve De-Fi gibi konulara da yönelir. Bu tabii ki şirketin vizyonu ve şirkete olan uyumuyla ilgili bir konu. 6 milyondan fazla kullanıcısı olan Patreon’un gelecekte neler yapacağı gerçekten merak konusu.

İlgili: Starlink’in Yeni Ürünü Dikdörtgen Çanak! Starlink Hakkında S.S.S

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

starlink vpn ile çalışıyor mu - starlink hakkında sıkça sorulan sorular - starlink nedir - starlink kimin - starlink'in yeni ürünü

Starlink’in Yeni Ürünü Dikdörtgen Çanak! Starlink Hakkında S.S.S

türkiye'nin ilk taraftar token'ı - galatasaray token - GAL - GAL fiyatı

Türkiye’nin İlk Fan Token’ı $GAL Bybit ile Tüm Dünyada Listeleniyor!