in

Starlink’in Yeni Ürünü Dikdörtgen Çanak! Starlink Hakkında S.S.S

starlink vpn ile çalışıyor mu - starlink hakkında sıkça sorulan sorular - starlink nedir - starlink kimin - starlink'in yeni ürünü
starlink vpn ile çalışıyor mu - starlink hakkında sıkça sorulan sorular - starlink nedir - starlink kimin - starlink'in yeni ürünü

Starlink’in Yeni Ürünü Ortaya Çıktı! Dikdörtgen Çanak Tanıtıldı!

İlk olarak ne yazık ki henüz ülkemizde kullanamadığımızı hatırlatmak istiyoruz. Fakat ABD’de yaşayan okuyucularımızın hızlıca sipariş verebileceğini de söyleyelim. Eğer ABD’de yaşıyorsanız bu ürüne sahip olabilmeniz mümkün.

SpaceX’in internet girişimi Starlink, eski model olan daire görünümünden tamamen vazgeçti. Artık Starlink’in anteni daha ince ve dikdörtgen görünüme sahip. Daire şeklinde olan çanak ile karşılaştırıldığında bu ürünün geliştirildiğini net bir şekilde görüyoruz.

Starlink Yeni Yemek
Starlink’in Yeni Ürünü

Yeni çanak antenin teknik özelliklerinin yanında fiyatı da oldukça ilgi çekici. Eğer starlink ile özgür ve hızlı bir internete kavuşacağınızı düşünüyorsanız alınabilir. Yukarıdaki daire görünümünden tamamen vazgeçti cümlesinin de yanlış anlaşılmaması için vurgulamak istediğimiz bir nokta var: Daire olarak üretilen çanak da tabii ki satışta. Yine o ürünü alabilmeniz ve kullanabilmeniz mümkün. Herhangi bir sorun olmadan kullanabilmeniz mümkün. Dikdörtgen çanak ise sadece onun daha gelişmiş hali.

Starlink ile ilgili en çok sorulan soruların neler olduğunu merak ediyor musunuz? Gelin starlink ile ilgili sorulan o sorulara birlikte göz atalım!

İlgili:

Starlink VPN ile çalışıyor mu?

Starlink, bazı VPN protokollerini destekliyor. Desteklediği VPN protokolleri arasında şunlar var: TCP/UDP/ICMP. VPN bağlantı sorunları için sorun giderme hizmetleri için destek sağlamadıkları da bilinen bir gerçek. Daha fazla destek için VPN sağlayıcınızla iletişime geçmeniz gerekiyor. Eminiz ki karşılaştığınız bir sorun olursa bu sorun hızlıca çözülecektir. geçin. Ama şunu da hatırlatalım: Starlink, kendi web sitesinde VPN kullanırken Starlink Uygulaması düzgün çalışmayabilir diye de uyarıyor.

Çanağın başka bir açısı
Starlink’in Yeni Ürünü – 2

Starlink’e Statik bir IP adresi atanır mı?

Henüz statik bir IP adresi atamanızın imkanı yok. Fakat bunun geçici bir konu olduğunu düşünüyoruz. Yani yakın zamanda bu sorun da ortadan kalkmış olacaktır. Şu anda Starlink yalnızca Dinamik IP adresleri sağlıyor diye notumuzu düşelim.

Cihazlarımın Starlink ile uyumlu olduğundan nasıl emin olabilirim?

Starlink’e göre çoğu cihazın starlink ile uyumlu olduğu ve bağlanma konusunda herhangi bir problem yaşanmadığı bilinen bir gerçek. Fakat her ihtimale karşı cihazınızdaki mevcut bütün güncellemelerin yapılması gerektiğini söylüyor. Eğer cihazınızın starlink’e bağlanmama gibi bir sorunu olursa diye de cihaz üreticiniz ile iletişime geçmeniz gerektiğini söylüyorlar. Kısacası kendileri bu konuda bir şey yapamıyor.

Starlink hangi güvenlik yöntemini destekliyor?

Starlink, WPA2 ve WPA3 güvenliğini destekliyor. Bu üründe eski güvenlik standartlarının çalışmayacağını hatırlatalım.

En önemli sorulardan bir tanesini ele alalım. Hatta bu sorunun cevabını direkt Starlink’in kendi internet sitesinde verdiği cevabı direkt size sunalım.

Kar, yağmur, rüzgar veya aşırı sıcaklıkta Starlink Sorun Çıkartır mı?

Bu cevabı direkt Starlink veriyor:

”Starlink, dolu, kar, şiddetli yağmur ve aşırı sıcaklık dahil olmak üzere çok çeşitli sıcaklık ve hava koşullarına dayanacak şekilde tasarlanmış ve test edilmiştir. Starlink, kasırgalar, hortumlar, depremler, meteorlar, dinozorlar veya doğanın diğer aşırı güçleriyle başa çıkmak için tasarlanmamıştır.

Dış mekanlarda -30 ila +50 santigrat derece veya -22 ila +122 derece Fahrenheit arasında çalışacak şekilde derecelendirilmiştir. Wifi ve güç kaynağı ayrıca 0 ila +30 santigrat derece veya +32 ila + arasında iç mekanlarda çalışacak şekilde derecelendirilmiştir. Aşırı sıcak veya soğuk anlarda Starlink’in performansının düşmesi ihtimal.

Starlink ayrıca karı eritme özelliğine de sahip! Bu özellik, kış koşullarında hizmet bozulmasını önlemeye yardımcı olur.

Starlink, ıslak koşullarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır; hidrofobiktir ve suya afinitesi düşüktür. Aşırı durumlarda, şiddetli yağmur veya rüzgar bağlantınızı etkileyerek daha düşük hızlara veya nadiren kesintiye neden olabilir. Kar eritme özelliği de dahil olmak üzere Starlink’in performansını düşüreceğinden, ilave koruyucu örtüler takmamanız şiddetle tavsiye edilir.

Starlink, ABD Ulusal Elektrik Yasası (NEC) topraklama gereksinimlerini karşılar. Ancak yıldırım olan bir bölgede yaşıyorsanız, harici bir yıldırımdan korunma sisteminin (paratoner, topraklama çubuğu, aşırı gerilim koruyucu vb.) yıldırım duyarlılığını azaltması ihtimal.”

İlgili: Gmail Kullanımı! Yeni Başlayanlar için Basit Bir Rehber!

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siber Saldırı Nasıl Önlenir? - siber saldırı türleri - siber saldırılardan koruma

Siber Saldırı Nasıl Önlenir? Siber Saldırılardan Korunma Yolları!

Patreon Video Oynatıcısı - patreon'dan para kazanma - patreon nasıl kullanılır

Patreon Video Oynatıcısı ve Video Barındırma Platformu Geliyor!